Matka. Gołoborze. Tom 2

W mrokach średniowiecza, w czasach wojen i lęku, w epoce wielkich rycerzy dwie kobiety – matka i córka, światło i cień – odkryją moc przeznaczenia. Jest zima 1422 roku, okres panowania Władysława Jagiełły. To niespokojne czasy wojen polsko-krzyżackich, obaw o integralność i przyszłość państwa...
31,24 * 54,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 29,87 zł

Opis

Matka, drugi tom cyklu Gołoborze, to powieść, w której ożywają średniowieczne legendy, dawne wierzenia i pogańskie bóstwa. Przede wszystkim jest to jednak historia o kobietach, ich sile, miłości i przeznaczeniu.

Tam, gdzie nowy świat zupełnie pochłonął stary, w końcu narodzi się ktoś, kto ożywi prastare mity. By historia mogła zatoczyć krąg.

Rok 1422. Schyłek średniowiecza w Polsce to niespokojny czas, w którym pewna jest tylko ciągła zmiana – granic, władzy i obyczajów. W zimnym i mrocznym zamku w Mokrsku mieszka bogata szlachcianka Brygida, żona zasłużonego w walce rycerza. Pozornie wiedzie życie, jakiego mogłaby pozazdrościć jej niejedna gorzej urodzona kobieta. W rzeczywistości Brygida nie ma jednak żadnych praw. Kiedy mąż wyrusza na wojnę, ona musi udać się do klasztoru. Nie jest też postrzegana jako pełnowartościowa żona, gdyż nie spełniła swojej najważniejszej powinności – nie dała mężowi męskiego potomka. W Opactwie na Świętym Krzyżu Brygida odkrywa związane z Łysą Górą tajemnice sprzed trzystu lat. Czy w świętym miejscu pogańskich Słowian zrozumie, kim jest naprawdę i jaką rolę wyznaczyło jej przeznaczenie?

Barbara, córka Brygidy, ma wrodzony dar rozumienia natury i działania zgodnie z jej odwiecznymi prawami. Czy uda jej się dopełnić to, co zapoczątkowała jej matka? Czy dwie tak różne kobiety, którym przyszło żyć w czasach dominacji mężczyzn i nowej religii, zdołają odkryć w sobie pradawną siłę? Przepowiednia głosi, że z mocy Welesa ponownie odrodzi się wielka czarownica i kapłanka. Kim będzie ta, którą lud nazwie Matką?

„Matka” to kontynuacja powieści „Panna”, która ukazała się w cyklu Gołoborze. Historia Brygidy i Barbary zaczaruje wszystkich miłośników słowiańskich legend, średniowiecznych zamczysk i mitów rozgrywających się ciągle od nowa.


O autorce

Aleksandra Seliga (ur. 1989) – wykładowczyni, pisarka, dziennikarka, czarownica. W pracy zaraża studentów miłością do wielkich dzieł literatury XIX wieku, po pracy tworzy opowieści, nocami odprawia rytuały, rzuca zaklęcia i śpiewa mantry. Mama dwójki cudownych łobuziątek. Miłośniczka dalekich podróży, w których tropi ślady kultu Wielkiej Bogini na całym świecie.


Trylogia słowiańska "Gołoborze"

Szczegóły - Matka. Gołoborze. Tom 2

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>