Między nami. Język polski 7. Podręcznik

Podręcznik dla klasy 7 powstał na bazie serii "Między nami" w gimnazjum z zachowaniem kilku istotnych zmian. Kontynuacje: dbałość o dobór tekstów poprzez wiele sprawdzonych i lubianych przez uczniów tekstów, w oparciu o które można uczyć efektywnie i ciekawie, otwartość na różne potrzeby uczniów za...
41,75 * 47,60 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 41,45 zł

Opis

Podręcznik dla klasy 7 powstał na bazie serii "Między nami" w gimnazjum z zachowaniem kilku istotnych zmian.

Kontynuacje:

  • dbałość o dobór tekstów poprzez wiele sprawdzonych i lubianych przez uczniów tekstów, w oparciu o które można uczyć efektywnie i ciekawie,
  • otwartość na różne potrzeby uczniów za pomocą zaproponowanuych w podręcznikach metod pracy i ćwiczeń nauczyciel może dobierać do indywidualnych potrzeb i predyspozycji uczniów,
  • wielofunkcyjność zadań i poleceń wprowadzajca do zagadnień, nawiązujących do wcześniej omawianych kwestii, pozwalają ćwiczyć różne umiejętności i w efekcie umożliwiają uczniom opanowanie i utrwalenie całego materiału.

Nowości i udoskonalenia:

  • ujednolicenie koncepcji nauczania poprzez dodatkowe treści z kształcenia językowego (w gimnazjum było ich mniej). W ten sposób wszystkie podręczniki w klasach 4-8 będą miały jednolity układ integrujący treści literackie, językowe i kulturowe,
  • nowe teksty, które są dostosowane do zmienionego kanonu lektur, uwzględniające więcej klasyki literatury polskiej.

Zupełna nowość! - uczciowie mogą posłuchać wybranych utworów z poręcznika. Wystarczy im do tego smartfon.

Podręcznik jest zgodny z podstawą programową obowiązującą od roku szkolnego 2017/2018.

FAQ

Sekcja FAQ

Kto jest autorem "Między nami. Język polski 7. Podręcznik"?
Agnieszka Łuczak, Ewa Prylińska, Agnieszka Suchowierska, Roland Maszka to autorzy tego podręcznika.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, ale są one wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Między nami. Język polski 7. Podręcznik" opublikowało Wydawnictwo GWO.


Jaki numer dopuszczenia MEN charakteryzuje ten podręcznik szkolny?
Numer dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego to 867/4/2017. Wskazuje on, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co ciekawe, termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Zgadza się, ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi w dniu nadania numeru wytycznymi programu szkolnego. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez pracowników upoważnionych przez MEN pod kątem zgodności z ramą programową i z kryteriami jakościowymi.


Jak się upewnić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź dokładnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na nr dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z wykazu podręczników szkolnych opublikowanych przez szkołę.


Informacje o wydawcy opisywanego podręcznika:
Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe (GWO) to wydawnictwo edukacyjne działające od 1991 roku, które założyli Adam Mysior i Małgorzata Dobrowolska. GWO zdobyło szacunek na polskim rynku edukacyjnym, publikując podręczniki matematyczne używane przez 60% uczniów szkół podstawowych w kraju. Oprócz matematyki, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe oferuje także podręczniki do przedmiotów humanistycznych, przyrodniczych i artystycznych.

Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Między nami. Język polski 7. Podręcznik"?
Tytuł należy do serii edukacyjnej "GWO; Między Nami".
Analogicznie do pozostałych składników z cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów dydaktycznych, których uważna lektura wspomoże rozwijanie wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany, a jednocześnie logiczny.


Ile stron ma ta pozycja?
352: tyle stron liczy ten tytuł. Jest wypełniony edukacyjną treścią uwydatnioną graficznie. Zawiera ważne i starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego zakresu.


Dla uczniów której klasy i na jakim poziomie edukacji jest niezbędny ten podręcznik?
Pozycja jest przeznaczona dla uczniów klas SP 7. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.

Dla którego przedmiotu ta książka jest rekomendowana?
Podręcznik został opracowany z myślą o konkretnym dziale nauki, jaką jest język polski.


W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o nabyciu odpowiednich zeszytów! Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść pewnie i w dobrym stylu! Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź kolekcje do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto zacząć nowy rok szkolny.


Czy jeśli zaszła pomyłka podczas zakupów to czy mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, a w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać podręczniki? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Między nami. Język polski 7. Podręcznik

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Odkryj radość z ogrodnictwa >>