Czym naturalny dezodorant różni się od zwykłego ?

Dezodorant to podstawowy produkt kosmetyczny, którego używa każdy człowiek. Chroni on przed potem i przykrym zapachem. Szczególnie często sięgamy po niego latem, w upalne dni. Dlaczego jednak, część osób sięga po naturalne, a część po zwykłe dezodoranty dostępne w każdej drogerii ? Podstawowa różnica to skład i działanie obu produktów na organizm człowieka. Dezodoranty drogeryjne zawierają całą masę szkodliwych substancji takich jak SLSy, parabeny, alkohol, który może podrażniać skórę pod pachami i wiele innych. Wszystkie te substancje przenikają do naszego organizmu i mogą prowadzić do rozwoju wielu chorób. Naturalny dezodorant oczywiście nie zawiera tych substancji, dlatego jest bezpieczny dla organizmu i delikatniejszy dla skóry.

Naturalny dezodorant

Dezodorant czy antyperspirant ?

Przy wyborze odpowiedniego kosmetyku warto zadać sobie jeszcze jedno pytanie: Dezodorant czy antyperspirant ? Główna różnica jest taka, że antyperspirant powstrzymuje wydzielanie potu, natomiast dezodorant usuwa zapach potu, który już się pojawił. Morał z tego taki, że stosując antyperspiranty blokujemy gruczoły potowe, a tym samym zaburzamy proces termoregulacji i oczyszczania organizmu z toksyn.

Wnioski:

Dezodorant ? tak!

Antyperspirant ? nie!

Przepis na szybki i prosty naturalny dezodorant

Od pewnego czasu do łask powracają kosmetyki wykonywane w domowym zaciszu. Takie rozwiązanie daje pewność, że zastosowane w nich produkty są bezpieczne i naturalne. Nie zawierają zbędnych, chemicznych składników, są tańsze od drogeryjnych, w działaniu bez problemu im dorównują, a często nawet przewyższają. Okazuje się, że w domu można zrobić również dezodorant. Jego wykonanie trwa dosłownie kilka minut i nie powinno sprawić żadnej trudności. Co ważne, większość z Was wszystkie składniki znajdzie w domu :)

Czego potrzebujesz?

  • ? szklanki sody oczyszczonej
  • ? szklanki mąki kukurydzianej lub ziemniaczanej
  • 5 łyżek oleju kokosowego
  • ulubiony olejek eteryczny (opcjonalnie) ? ja dodaję lawendowy
  • mały słoiczek

Wykonanie:

W miseczce wymieszaj dokładnie mąkę i sodę. Do mieszanki dodaj olej kokosowy i 2-3 krople olejku eterycznego (jeżeli olej kokosowy jest zbyt gęsty podgrzej go delikatnie, ale nie do całkowitego rozpuszczenia). Wszystko przelej do słoiczka i gotowe. Taki dezodorant najłatwiej jest nakładać palcami. Z czasem nauczysz się jaka ilość jest dla Ciebie odpowiednia. Jednorazowa aplikacja powinna wystarczyć na 12 godzin.

Do dzieła!