Problemy z suchą skórą to zmora wielu kobiet, a kolejną ?zmorą? są drogeryjne kosmetyki o działaniu nawilżającym, które nie spełniają swoich obietnic. Dlatego z przyjemnością opowiem dziś o kosmetyku, który działa ? nawilżającym mleczku do ciała z serii VIANEK.

Zalety nawilżającego mleczka do ciała

Pierwsza rzecz jaka mnie urzekła zanim jeszcze zastosowałam kosmetyk, to jego piękny zapach. I choć nie ma on żadnego leczniczego oddziaływania na skórę, zawsze przyjemniej korzysta się z preparatu o czarującym zapachu ;-)

Kolejnym ważnym atutem jest jego naturalny skład. Kosmetyki z serii Vianek są dziełem polskiego producenta, firmę Sylveco, która stawia na zioła, wyciągi i oleje roślinne. W składzie tego mleczka znajdziemy m.in. ekstrakt z lipy, lnu i akacji. Preparat jest wolny od parabenów, SLS i innych substancji o potencjalnie niebezpiecznym działaniu.

Na dodatkową uwagę zasługuje to, że kosmetyk ma lekką konsystencję i szybko się wchłania.

A najważniejszą jego zaletą jest to, że DZIAŁA :-) Kosmetyk silnie nawilża i regeneruje przesuszoną skórę. Trwałe efekty są widoczne już po 2-3 tygodniach systematycznego stosowania. Oczywiście wiele też zależy od tego, jakie inne czynniki działają. Jeśli na przykład bierzesz leki, które wpływają na przesuszenie skóry, efekt zapewne będzie mniejszy.

Jak sobie radzić z suchą skórą?

Suche powietrze, twarda woda, odwodnienie organizmu i niewłaściwa dieta, to najczęstsze przyczyny tego problemu. Jak sobie z nim poradzić i cieszyć się gładką i miękką skórą?

1. Zadbaj o odpowiedni poziom nawilżenia od wewnątrz

Nie dopuszczaj do odwodnienia organizmu. Średnia zalecana dawka płynów wynosi 2 litr dla kobiet i 2.5 litra dla mężczyzn. W czasie upałów lub dużej aktywności fizycznej, powinniśmy wypijać jeszcze więcej. Pamiętaj, liczą się wszystkie płyny, również woda zawarta w sokach, zupach czy herbacie.

Kolejną ważną rzeczą, którą możesz dostarczyć wraz z pożywieniem są kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6. Ich niedobór powoduje ?uciekanie? wody ze skóry. Kwasy tłuszczowe znajdziemy we wszystkich olejach roślinnych oraz rybach.

Oprócz kwasów tłuszczowych nasza skóra potrzebuje też witamin, m.in. C, A, E oraz witamin z grupy B. Są one dostępne w owocach, warzywach oraz suplementach diety.

2. Opalaj się rozsądnie

Niestety nadmierna ekspozycja na słońce (a także częste wizyty w solarium) nadmiernie wysusza skórę.

3. Systematycznie nawilżaj skórę od zewnątrz.

Czyli postaw na dobre kosmetyki nawilżające, na przykład na mleczko nawilżające z serii VIANEK :-)