Chusteczki dla dzieci - na co zwracać uwagę przy ich wyborze

Chusteczki dla dzieci to must have przy każdym maluchu, już od pierwszych dni życia. Używane są przy przewijaniu, przy pierwszych posiłkach dziecka, na spacerze, na plaży, placu zabaw, w samochodzie. generalnie, zawsze warto mieć je w zasięgu ręki. Na sklepowych półkach jest cała masa różnego rodzaju chusteczek i wbrew pozorom, różne marki mogą się znacznie od siebie różnić. Podstawowym kryterium wyboru dla wielu rodziców jest na pewno cena, a to często błąd. Głównym wyznacznikiem przy wyborze dobrych chusteczek powinien być ich skład. Im krótszy tym lepszy. To ważne szczególnie w przypadku dzieci, które mają skłonności do alergii ale też i wszystkich innych niemowlaków. Pamiętajmy, że wszystkie substancje mające kontakt ze skórą w mniejszym lub większym stopniu przenikają do organizmu! 


Nawilżane chusteczki dla dzieci

Składniki, które mogą podrażniać delikatną skórę dziecka i powodować zaczerwienienia oraz reakcje alergiczne to:


  • Konserwanty takie jak: Methylparaben. Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben.
  • Sodium Lauryl Sulfate I Sodium Laureth Sulfate (SLS, SELS)
  • Środki myjące: PEG,PPG


Co zamiast nawilżanych chusteczek ?

Większość dermatologów twierdzi, że chusteczki nawilżane powinny być stosowane tylko wtedy, gdy nie mamy możliwości umycia dziecka w tradycyjny sposób.

Na co dzień w domowych warunkach warto ograniczyć się czystych wacików namoczonych w ciepłej wodze. To z pewnością zdrowsza i tańsza alternatywa.