Jutro pójdę w świat. Język polski. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa

W jednym podręczniku uczeń znajdzie zarówno zagadnienia literackie, jak i gramatyczne oraz ortograficzne. Treści językowe (Kraina języka) i ortograficzne (Zakręty ortografii) zostały oznaczone kolorem (pierwsze na zielono, drugie na niebiesko) i charakterystyczną grafiką, więc łatwo je odszukać....
41,99 * 45,12 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 40,95 zł

Opis

W jednym podręczniku uczeń znajdzie zarówno zagadnienia literackie, jak i gramatyczne oraz ortograficzne. Treści językowe (Kraina języka) i ortograficzne (Zakręty ortografii) zostały oznaczone kolorem (pierwsze na zielono, drugie na niebiesko) i charakterystyczną grafiką, więc łatwo je odszukać.

Podręcznik pozwala się zapoznać z fragmentami literatury klasycznej oraz współczesnej, przeznaczonej dla dzieci. Teksty poruszają sprawy istotne dla osób w tym wieku (m.in. miejsce dziecka w grupie, świat wartości, funkcjonowanie na portalach społecznościowych, świat marzeń). Przykłady zostały tak dobrane, aby zachęcić uczniów do refleksji i rozmowy, a polecenia o różnym stopniu trudności pomagają w interpretacji fragmentów literackich.

Wyodrębnione ramki z ważnymi informacjami ułatwiają uczniom zapamiętanie wiadomości i uporządkowanie zdobytej wiedzy (ramki Zapamiętaj!, rady dla piszących 10 wskazówek dla…; wzorcowe wypowiedzi; notki biograficzne Kilka słów o…). Ramki z ciekawostkami (Czy wiesz, że…; Warto przeczytać) i osie czasu (m.in. Henryk Sienkiewicz) zawierają elementy dodatkowej wiedzy i propozycje lektur dla zainteresowanych tematem.

Lekcje na temat współczesnych mediów uczą odpowiedzialnego i krytycznego czytania, słuchania i oglądania.

Strony działowe pt. Sztuka na co dzień przybliżają różne rodzaje sztuk plastycznych – wprowadzają ucznia w zagadnienia związane ze sztuką.

Rozdziały:

  1. Świat uczuć
  2. Na szlaku wartości
  3. Dumne dziedzictwo
  4. Potęga wyobraźni
  5. Słowa i obrazy
  6. Dbam o Polskę
  7. Smak przygody
  8. Kartki z kalendarza

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź pytania i odpowiedzi

Kto napisał "Jutro pójdę w świat. Język polski. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa"?
Autorami podręcznika są Hanna Dobrowolska, Urszula Dobrowolska.
Są autorami paru podręczników, jednak ich treści są wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na poznawaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Ten szkolny niezbędnik "Jutro pójdę w świat. Język polski. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa" został opublikowany przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki jest numer zatwierdzenia MEN tego podręcznika?
868/3/2019 - numer dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika. Numer MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje nauczyciela o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w publicznych szkołach. Co do zasady termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Zgadza się, ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi w dniu przyznania numeru wytycznymi programu nauczania. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są oceniane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z ramą programową, a także z kryteriami merytorycznymi.


Jak mogę sprawdzić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek do szkoły:
1. Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj zgodność tytułu, nr MEN, autora, nazwę wydawnictwa.
3. Upewnij się, że wymienione powyżej informacje znajdują się w opisie kupowanego produktu.


Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Jutro pójdę w świat. Język polski. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa"?
Tytuł ten należy do popularnej serii JUTRO PÓJDĘ W ŚWIAT.
Analogicznie do pozostałych składników z tego cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom spójnych materiałów edukacyjnych, których uważna lektura wspomoże rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, a także logiczny.


Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
Ten tytuł liczy 360 stron.
Jest wypełniony edukacyjną treścią uwydatnioną graficznie. Zawiera liczne i starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.


Kilka słów o wydawcy tego podręcznika:
Od 1945 roku, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) oferują wysokiej jakości materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli w całej Polsce. Wydając 25 tys. pozycji z łącznym nakładem ponad 2 miliardy egzemplarzy, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne są jednym z najbardziej rozpoznawalnych publikacji w kraju. Wydawnictwo specjalizuje się w publikacji wielu typów materiałów, takich jak podręczniki, poradniki, kursy i repetytoria. WSiP rozwija też nowoczesne serwisy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące podręczniki w wersji elektronicznej, jak również prowadzi Klub Nauczyciela.

Do której klasy i na jakim stopniu edukacji jest niezbędny ten podręcznik?
Książka jest przeznaczona dla uczniów klas SP 6. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

Do nauki, jakiego przedmiotu potrzebna jest ta książka?
Podręcznik wydano do nauki przedmiotu język polski.


W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Nie zapomnij o zeszytach. Plus na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które cieszą jego oko, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie przybory szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś inspirującego.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony u Was podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, przeczytasz tutaj.


Szczegóły - Jutro pójdę w świat. Język polski. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>