Podróże w czasie 6. Historia. Podręcznik. Szkoła podstawowa

Podręcznik jest częścią chronologicznego kursu historii, który zaczyna się w klasie 5, a kończy w 8. Na klasę 6 przypada materiał od czasów wielkich odkryć geograficznych do Księstwa Warszawskiego. Podręcznik wyróżnia się wciągającą narracją autorską oraz doskonale dobranymi i opracowanymi tekstami...
39,99 * 44,20 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 38,80 zł

Opis

Podręcznik jest częścią chronologicznego kursu historii, który zaczyna się w klasie 5, a kończy w 8. Na klasę 6 przypada materiał od czasów wielkich odkryć geograficznych do Księstwa Warszawskiego.

Podręcznik wyróżnia się wciągającą narracją autorską oraz doskonale dobranymi i opracowanymi tekstami źródłowymi. Znajdują się w nim bardziej rozbudowane infografiki (w porównaniu do poprzedniej wersji Podróży w czasie), czytelniejsze mapy i ilustracje oraz ciekawe biogramy. Poszczególne fragmenty lekcji podsumowane są pytaniami, poleceniami i ćwiczeniami, aby uczeń mógł na bieżąco utrwalać swoją wiedzę.

FAQ

Sprawdź popularne pytania i odpowiedzi

Kto jest autorem "Podróże w czasie 6. Historia. Podręcznik. Szkoła podstawowa"?
Tomasz Małkowski to autor tej książki.
Jest autorem kilku podręczników, jednak ich treści są bardzo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wyższe stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Czy wiesz, że niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 podręczników szkolnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może przykładowo z konieczności zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Podróże w czasie 6. Historia. Podręcznik. Szkoła podstawowa" opublikowało Wydawnictwo GWO.


Jaki jest numer dopuszczenia MEN tego podręcznika?
Numer dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego to 829/3/2019. Nazywany numerem MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku edukacyjnego. Co do zasady termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Podróże w czasie 6. Historia. Podręcznik. Szkoła podstawowa" został stworzony zgodnie z obowiązującymi na dzień przyznania numeru wytycznymi programu nauczania. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z zakresem nauczania, jak również z kryteriami merytorycznymi.


Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu książek do szkoły dzielą Cię 3 kroki:
  • Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
  • Zwróć uwagę na tytuł, nr MEN, autora, wydawnictwo.
  • Sprawdź, czy wymienione wyżej szczegóły znajdują się w opisie opisywanego produktu.Do jakiej serii podręczników szkolnych należy "Podróże w czasie 6. Historia. Podręcznik. Szkoła podstawowa"?
Tytuł ten jest częścią serii edukacyjnej Podróże w czasie.
Wraz z innymi składowymi cyklu, podręcznik ten ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich studentom rozwijać wiedzę jak również umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.


Informacje o wydającym opisywany podręcznik:
Założone w 1991 r. przez cenionego wykładowcę UG, Adama Mysiora i Małgorzatę Dobrowolską. Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe (GWO) to wydawnictwo edukacyjne o szerokim zasięgu. Znane z publikacji podręczników matematycznych, z których uczy się większość uczniów z polskich szkół.

Co, oprócz podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Pamiętaj o zeszytach. Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z werwą i we własnym stylu. Dedykowane artykuły szkolne dostarczą radości, a wręcz zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź kolekcję do szkoły, z którą, w naszej opinii, warto wejść w nowy rok szkolny.


Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę wymienić lub zwrócić zakupiony podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Podróże w czasie 6. Historia. Podręcznik. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>