Podróże w czasie 8. Historia. Podręcznik. Szkoła podstawowa

Nowy podręcznik dla klasy 8 jest zgodny z podstawą programową obowiązującą od 2017 roku. Książka spełnia wszystkie formalne wymogi stawiane podręcznikom przez nową ustawę oświatową. Podręcznik jest ostatnią częścią chronologicznego kursu historii, który zaczyna się w klasie 5. Na klasę 8 przypada...
41,99 * 47,70 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 41,99 zł

Opis

Nowy podręcznik dla klasy 8 jest zgodny z podstawą programową obowiązującą od 2017 roku. Książka spełnia wszystkie formalne wymogi stawiane podręcznikom przez nową ustawę oświatową.

Podręcznik jest ostatnią częścią chronologicznego kursu historii, który zaczyna się w klasie 5. Na klasę 8 przypada materiał od wybuchu II wojny światowej do współczesności.

FAQ

Sekcja popularnych pytań i odpowiedzi

Kto jest autorem "Podróże w czasie 8. Historia. Podręcznik. Szkoła podstawowa"?
Za treścią podręcznika stoi Tomasz Małkowski.
Jest autorem paru podręczników szkolnych, ale te treści są wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Czy wiesz, że niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów szkolnych, skupiając się bardziej na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może na przykład z włożenia dużego wysyłku w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Podręcznik Podróże w czasie 8. Historia. Podręcznik. Szkoła podstawowa został opracowany przez Wydawnictwo GWO.


Jaki numer dopuszczenia MEN charakteryzuje opisywany podręcznik?
829/5/2018 to numer dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego. Posiadanie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co do zasady termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Tak, "Podróże w czasie 8. Historia. Podręcznik. Szkoła podstawowa" został przygotowany zgodnie z obowiązującymi w dniu wydania numeru wytycznymi programu nauki. Podręcznik został opisany numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.


Jak upewnić się, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z listy podręczników szkolnych dostępnych w szkole.


Przeczytaj o wydającym opisywany podręcznik:
Założone w 1991 r. przez A. Mysiora i M. Dobrowolską, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe (GWO), to wydawnictwo znane z publikacji podręczników edukacyjnych, szczególnie do matematyki. Korzysta z nich 60 procent uczniów polskich szkół podstawowych. Ale GWO nie ogranicza się tylko do matematyki, oferując również materiały do nauki j. polskiego, historii, fizyki, biologii i plastyki.

Do której klasy i na jakim szczeblu edukacji jest wymagany ten podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas SP 8. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

Do którego przedmiotu jest przeznaczona ta książka?
Podręcznik został opracowany do nauki konkretnego przedmiotu: historia.


Z ilu stron składa się ten podręcznik?
Ten tytuł ma 264 stron.
Jest wypełniony edukacyjną treścią opatrzoną ilustracjami. Zawiera wartościowe i starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.


Do jakiej serii podręczników szkolnych należy "Podróże w czasie 8. Historia. Podręcznik. Szkoła podstawowa"?
Tytuł jest częścią serii edukacyjnej "PODRÓŻE W CZASIE".
Wzorem pozostałych składników z tego cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów dydaktycznych, których uważna lektura wspomoże rozwój umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, a przy okazji logiczny.


W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zakupie zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami, które mu się podobają, np. piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie przybory do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że na pewno znajdziesz coś inspirującego.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony u Was podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, a w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać podręczniki? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Podróże w czasie 8. Historia. Podręcznik. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>