Stosujesz mnóstwo znanych kosmetyków, kremów i balsamów by twoja skóra wyglądała młodziej i była odpowiednio nawilżona, a to i tak niewiele daje? Dzieje się tak, dlatego, że bardzo dużo zależy od tego, co jesz. Stan twojej skóry to idealne odzwierciedlenie diety, którą stosujesz na co dzień. Poniżej znajdziesz kilka produktów, które pomogą ci zachować młody wygląd skóry na dłużej.

  • Fioletowe liście ? jak również warzywa czarne i czerwone oraz oczywiście, fioletowe. Są bogatym źródłem antocyjanów, zapewniają skórze zdrowy i piękny wygląd. Włącz więc do swojej diety czerwoną kapustę, czerwoną bazylię, cykorię sałatową lub jakąkolwiek roślinę z rodziny sałat o fioletowym zabarwieniu.
  • Czerwona komosa ryżowa ? zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy, żelaza, magnezu, cynku, kwasu foliowego oraz błonnika i białka.
  • Jagody amerykańskie ? źródło przeciwutleniaczy w tym resweratrolu, który przeciwdziała rakowi skóry oraz zapobiega procesom starzenia się. Zawierają również witaminę E oraz C.
  • Granaty ? bogate źródło przeciwutleniaczy, w tym antocyjanów i witaminy C. Granat dostarcza organizmowi również Bioflawonoidy, które odpowiadają za ochronę komórek przed wolnymi rodnikami.
  • Czerwona cebula ? odpowiada za pobudzanie produkcji kolagenu. Jest również źródłem kwercetyny, która zapobiega tworzeniu się szkodliwych cząstek AGE.
  • Żółte curry (kurkuma, kminek, imbir) ? przyprawy te wzmacniają ochronę skóry przed negatywnym wpływem cząstek AGE. Ponad to, kurkumina zawarta w kurkumie jest przeciwutleniaczem, zapobiega powstawaniu komórek nowotworowych, zwalcza bakterie i wirusy oraz sprawia, że rany goją się szybciej.
  • Goździki ? najskuteczniej ze wszystkich przypraw przeciwdziałają powstawaniu cząstek AGE w organizmie. Ponad to goździki są bogatym źródłem eugenolu, który blokując formowanie się prostaglandyn serii drugiej, przeciwdziała stanom zapalnym.
  • Cynamon ? zawiera fito chemikalia, które działają ochronnie. Ponad to jest źródłem aldehydu cynamonowego, który obniża poziom cukru we krwi, obniża zły cholesterol oraz daje uczucie sytości, co zapobiega przejadaniu się.


Wprowadź do swojej diety powyższe składniki i przekonaj się, że dbanie o piękno skóry również od wewnątrz przyniesie szybsze i trwalsze efekty.

Artykuł został napisany na podstawie książki "Skóra pełna blasku" wydawnictwa Vivante.