Moltex


Pieluszki do pływania Moltex

Czy jako rodzic zastanawiałeś się kiedyś nad tym, ile ton zużytych pieluch "wyprodukowało" już Twoje dziecko? Na szczęście dla naszej planety oraz w trosce o wygodę i higieniczność, niemiecka firma Moltex już wiele lat temu stworzyła pieluszki jednorazowe bezpieczne dla środowiska i dla delikatnej skóry dziecka. Od tamtej pory producent stale udoskonalał swoje dzieło, aby dzisiaj dostarczać nam pieluszki i pieluchomajtki odpowiednie dla noworodków i dzieci o wadze do około 25 kg.

Z czego stworzone są pieluszki ekologiczne Moltex?

Artykuły higieniczne tej marki produkowane są z naturalnych i biodegradowalnych materiałów, takich jak bawełna organiczna, kukurydza czy trzcina cukrowa. Podobnie, jak tradycyjne pieluchy, posiadają miękką warstwę zewnętrzną i chłonne kanaliki, które absorbują wilgoć i odciągają ją od delikatnej skóry dziecka. Dzięki elastycznym falbankom doskonale przylegają do nóżek, zapobiegając wyciekom płynu. Co więcej, Moltex wyposaża swoje pieluszki w niezwykle wygodne rozwiązanie, jakim jest wskaźnik wilgoci - to ON podpowiada, kiedy przychodzi pora na zmianę pieluchy!

Dlaczego pieluchy marki Moltex zyskały miano ekologicznych?

Po pierwsze, pieluszki, pieluchomajtki i chusteczki nawilżane tego producenta powstają z naturalnych, bezpiecznych dla środowiska materiałów. Po drugie, tworzone są w procesie, który wykorzystuje wyłącznie energię odnawialną. Wysoką jakość ekologiczną asortymentu tej firmy potwierdza certyfikat EcoLabel, przyznawany wyłącznie prawdziwie ekologicznym przedsiębiorstwom, które utrzymują wysokie standardy.

Czy warto wybrać pieluszkę ekologiczną zamiast standardowej?

Jest to nie tylko wybór między produktem bezpiecznym lub szkodliwym dla środowiska, ale również dla skóry dziecka. Niemowlęta mają bowiem niezwykle wrażliwy naskórek, który należy odpowiednio pielęgnować.

Do produkcji pieluszek Moltex nie używa się:

- chloru,
- naturalnego lateksu,
- perfum,
- balsamów,
- ani innych substancji potencjalnie alergizujących.

Produkty od Moltex to po prostu sama natura!

Logo Moltex

© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe