Religia 1. Pan Bóg jest naszym Ojcem. Podręcznik z ćwiczeniami dla klasy pierwszej szkoły podstawowej. Część 1

Podręcznik nr AZ-11-01/18-PO-1/20 do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych, przeznaczony dla klasy I szkoły podstawowej, zgodny z programem nauczania numer AZ-1-01/18.   Niniejszy podręcznik z ćwiczeniami dla klasy 1szkoły...
16,81 * 22,05 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 16,43 zł

Opis

Podręcznik nr AZ-11-01/18-PO-1/20 do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych, przeznaczony dla klasy I szkoły podstawowej, zgodny z programem nauczania numer AZ-1-01/18.
 
Niniejszy podręcznik z ćwiczeniami dla klasy 1szkoły podstawowej został opracowany zgodnie z wymogami zawartymi w nowej podstawie programowej „Podstawa programowa katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” z 9 czerwca 2018 roku i programem nauczania nr AZ-1-01/18. Składa się on z dwóch części podzielonych na rozdziały (łącznie 57 jednostek lekcyjnych).

Katecheza szkolna jest bardzo ważna, bo pomaga zrozumieć trudne prawdy wiary. Jest to szczególnie istotne w przypadku młodszych dzieci, które dopiero zaczynają poznawać Pana Boga obecnego w Piśmie Świętym, liturgii i codziennym życiu. Niniejszy podręcznik z ćwiczeniami wychodzi naprzeciw tym potrzebom i może stanowić pomoc w codziennej pracy katechetycznej.

Struktura podręcznika jest bardzo przejrzysta; w każdej z katechez znajduje się odwołanie do fragmentu Pisma Świętego, który następnie zostaje odniesiony do rzeczywistości bliskiej dziecku: rodzinnej, szkolnej, związanej z życiem religijnym. Każda katecheza zawiera krótki tekst – główne przesłanie dla uczniów, które spaja i podsumowuje jednostkę lekcyjną. Przy poleceniach do zadań umieszczono specjalne ikonki, które podpowiadają dziecku, jakiego typu zadanie ma wykonać.

Autorzy katechez nie zapominają o tym, że wiary uczymy nie tylko w szkole. Podstawowym środowiskiem, które je buduje, jest rodzina – dlatego pod koniec każdej jednostki lekcyjnej zamieszczono krótki list skierowany do rodziców uczniów.

Przygotowano również zestaw katechez okolicznościowych, które można wykorzystać w odpowiednim okresie liturgicznym.

Podręcznik jest bogato ilustrowany. Rysunki są kolorowe i dostosowane do możliwości poznawczych dziecka.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości. Sprawdź często zadawane pytania i odpowiedzi

Kto jest autorem "Religia 1. Pan Bóg jest naszym Ojcem. Podręcznik z ćwiczeniami dla klasy pierwszej szkoły podstawowej. Część 1"?
Autorem tytułu jest Paweł Płaczek.
Jest autorem kilku podręczników szkolnych, ale te treści są wartościowe. Autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch podręczników szkolnych, skupiając się na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może na przykład z włożenia dużego wysyłku w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Podręcznik Religia 1. Pan Bóg jest naszym Ojcem. Podręcznik z ćwiczeniami dla klasy pierwszej szkoły podstawowej. Część 1 został wydany przez Wydawnictwo Księgarnia Św. Wojciecha.

 
Jaki numer zgodności MEN ma ten podręcznik szkolny?
AZ-11-01/18-PO-1/20 jest numerem dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego. Numer MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręczniku szkolnym informuje ucznia o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w szkołach. Jako ciekowostkę zaznaczamy, że termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi w dniu nadania numeru wytycznymi programu nauczania. Podręcznik został sklasyfikowany numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został zweryfikowany w kwestii merytorycznym.

 
Jak zweryfikować, czy to ten podręcznik muszę kupić?
By dokonać udanych zakupów książek szkolnych:
1. Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zwróć szczególną uwagę na zgodność tytułu, nr MEN, autorów, nazwę wydawnictwa.
3. Sprawdź, czy wymienione powyżej dane znajdują się na stronie opisywanego produktu.

 
Do której klasy i na jakim etapie nauki jest niezbędny ten podręcznik?
Pozycja jest przeznaczona dla uczniów klas SP 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.
 
Dla jakiego przedmiotu ta książka jest sugerowana?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu, specyficznemu obszarowi nauki, którym jest religia.

 
Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Religia 1. Pan Bóg jest naszym Ojcem. Podręcznik z ćwiczeniami dla klasy pierwszej szkoły podstawowej. Część 1"?
Tytuł ten jest częścią popularnej serii Pan Bóg jest naszym Ojcem.
Analogicznie do pozostałych tytułów z cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów dydaktycznych, które umożliwią im rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, jak również logiczny.

 
Z ilu stron składa się ten podręcznik?
Religia 1. Pan Bóg jest naszym Ojcem. Podręcznik z ćwiczeniami dla klasy pierwszej szkoły podstawowej. Część 1 to książka złożona z 96 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią uwydatnioną grafikami. Zawarto w niej ważne i starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.

 
Która to jest część książki?
Jest to część 1 tego podręcznika.

 
Co, oprócz podręczników, należy kupić na nowy rok szkolny?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o nabyciu zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie artykuły i przybory do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z pewnością znajdziesz coś interesującego.

 
Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, a w zamian zakupić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać podręczniki? Komplet informacji znajdziesz tutaj.

 

Szczegóły - Religia 1. Pan Bóg jest naszym Ojcem. Podręcznik z ćwiczeniami dla klasy pierwszej szkoły podstawowej. Część 1

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>