Religia 1. Pan Bóg jest naszym Ojcem. Podręcznik z ćwiczeniami dla pierwszej klasy szkoły podstawowej. Część 2

Podręcznik nr AZ-11-01/18-PO-1/20 do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych, przeznaczony dla klasy I szkoły podstawowej, zgodny z programem nauczania numer AZ-1-01/18. Niniejszy podręcznik z ćwiczeniami dla klasy 1szkoły podstawowej...
20,24 * 21,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 19,79 zł

Opis

Podręcznik nr AZ-11-01/18-PO-1/20 do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych, przeznaczony dla klasy I szkoły podstawowej, zgodny z programem nauczania numer AZ-1-01/18.

Niniejszy podręcznik z ćwiczeniami dla klasy 1szkoły podstawowej został opracowany zgodnie z wymogami zawartymi w nowej podstawie programowej „Podstawa programowa katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” z 9 czerwca 2018 roku i programem nauczania nr AZ-1-01/18. Składa się on z dwóch części podzielonych na rozdziały (łącznie 57 jednostek lekcyjnych).

Katecheza szkolna jest bardzo ważna, bo pomaga zrozumieć trudne prawdy wiary. Jest to szczególnie istotne w przypadku młodszych dzieci, które dopiero zaczynają poznawać Pana Boga obecnego w Piśmie Świętym, liturgii i codziennym życiu. Niniejszy podręcznik z ćwiczeniami wychodzi naprzeciw tym potrzebom i może stanowić pomoc w codziennej pracy katechetycznej.

Struktura podręcznika jest bardzo przejrzysta; w każdej z katechez znajduje się odwołanie do fragmentu Pisma Świętego, który następnie zostaje odniesiony do rzeczywistości bliskiej dziecku: rodzinnej, szkolnej, związanej z życiem religijnym. Każda katecheza zawiera krótki tekst – główne przesłanie dla uczniów, które spaja i podsumowuje jednostkę lekcyjną. Przy poleceniach do zadań umieszczono specjalne ikonki, które podpowiadają dziecku, jakiego typu zadanie ma wykonać.

Autorzy katechez nie zapominają o tym, że wiary uczymy nie tylko w szkole. Podstawowym środowiskiem, które je buduje, jest rodzina – dlatego pod koniec każdej jednostki lekcyjnej zamieszczono krótki list skierowany do rodziców uczniów.

Przygotowano również zestaw katechez okolicznościowych, które można wykorzystać w odpowiednim okresie liturgicznym.

Podręcznik jest bogato ilustrowany. Rysunki są kolorowe i dostosowane do możliwości poznawczych dziecka.

FAQ

Sekcja FAQ

Kto jest autorem "Religia 1. Pan Bóg jest naszym Ojcem. Podręcznik z ćwiczeniami dla pierwszej klasy szkoły podstawowej. Część 2"?
Autorem tytułu jest Paweł Płaczek.
Jest autorem niewielu podręczników szkolnych, jednak ich treści są wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch materiałów szkolnych, skupiając się na poznawaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może przykładowo z konieczności zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Religia 1. Pan Bóg jest naszym Ojcem. Podręcznik z ćwiczeniami dla pierwszej klasy szkoły podstawowej. Część 2" wydało Wydawnictwo Księgarnia Św. Wojciecha.

 
Jaki jest numer dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego?
Nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika to AZ-11-01/18-PO-1/20. Numer MEN, czyli rozwijając skrót: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku edukacyjnego. Co do zasady termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauki posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Tak, "Religia 1. Pan Bóg jest naszym Ojcem. Podręcznik z ćwiczeniami dla pierwszej klasy szkoły podstawowej. Część 2" został przygotowany zgodnie z obowiązującymi na dzień wydania numeru wytycznymi programu nauki. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z zakresem nauczania, jak również z kryteriami jakościowymi.

 
Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu książek do szkoły dzielą Cię trzy kroki:
  • Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
  • Zwróć szczególną uwagę na zgodność tytułu, nr MEN, autora, wydawnictwa.
  • Upewnij się, że wymienione informacje znajdują się na stronie oglądanego produktu.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim stopniu nauki jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas SP 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.
 
Do nauki, którego przedmiotu potrzebna jest ta publikacja?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu działowi nauki, którym jest religia.

 
Ile stron ma ta pozycja?
Religia 1. Pan Bóg jest naszym Ojcem. Podręcznik z ćwiczeniami dla pierwszej klasy szkoły podstawowej. Część 2 to książka złożona z 72 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią uatrakcyjnioną obrazkami i ilustracjami. Zawiera ważne i starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.

 
Do jakiej serii podręczników szkolnych należy "Religia 1. Pan Bóg jest naszym Ojcem. Podręcznik z ćwiczeniami dla pierwszej klasy szkoły podstawowej. Część 2"?
Tytuł jest częścią popularnej serii Pan Bóg jest naszym Ojcem.
Wraz z innymi tytułami z cyklu, podręcznik ten ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów edukacyjnych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę jak również umiejętności w sposób zorganizowany oraz systematyczny.

 
Która to jest część książki?
To wydanie stanowi 2 część.

 
Co, obok podręczników, należy kupić na nowy rok szkolny?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie odpowiednich zeszytów! Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść energetycznie i w dobrym stylu. Dobrze dobrane artykuły szkolne dostarczą radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź kolekcję do szkoły, z którą, w naszej opinii, warto wejść w nowy rok szkolny.

 
Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online możesz zwrócić, i w zamian zakupić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać nietrafione zakupy? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.

 

Szczegóły - Religia 1. Pan Bóg jest naszym Ojcem. Podręcznik z ćwiczeniami dla pierwszej klasy szkoły podstawowej. Część 2

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>