Religia 7. Bóg wskazuje nam drogę. Podręcznik z ćwiczeniami dla siódmej klasy szkoły podstawowej. Część 1

Podręcznik nr AZ-23-01/18-PO-2/22 do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych, przeznaczony dla klasy VII szkoły podstawowej, zgodny z programem nauczania nr AZ-2-01/18. Podręcznik z ćwiczeniami dla klasy VII szkoły podstawowej Bóg...
26,99 * 31,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 24,99 zł

Opis

Podręcznik nr AZ-23-01/18-PO-2/22 do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych, przeznaczony dla klasy VII szkoły podstawowej, zgodny z programem nauczania nr AZ-2-01/18.

Podręcznik z ćwiczeniami dla klasy VII szkoły podstawowej Bóg wskazuje nam drogę został opracowany zgodnie z wymogami zawartymi w nowej podstawie programowej "Podstawa programowa katechezy Kościoła katolickiego w Polsce" z 9 czerwca 2018 roku i jest zgodny z programem nauczania nr AZ-2-01/18. Składa się on z dwóch części podzielonych na rozdziały (łącznie 60 katechez).

Spis treści

I JEDYNY BÓG − NASZ OJCIEC

1. Potrzeby człowieka. Wartość ludzkiego życia
2. Człowiek w relacji z Bogiem i drugim człowiekiem
3. Modlitwa. Trudności w modlitwie
4. Przykazanie pierwsze
5. Przykazanie drugie
6. Przykazanie trzecie
 
II JEDYNY BÓG − JEZUS CHRYSTUS

7. Czterech ewangelistów, jedna Dobra Nowina
8. Życie, działalność i nauczanie Jezusa Chrystusa
9. Cuda Jezusa
10. Zapowiedź męki i zmartwychwstania
11. Oczyszczenie świątyni
12. Męka, śmierć, zmartwychwstanie
13. Rady ewangeliczne
14. Powołanie apostołów. Nowy Izrael
15. Apostołowie: kontynuacja dzieła Jezusa Chrystusa
16. Świętość w różnych formach życia
 
III JEDYNY BÓG − DUCH ŚWIĘTY

17. Duch Święty
18. Duch Święty obecny w Kościele
19. Dary Ducha Świętego
20. Grzechy przeciwko Duchowi Świętemu
21. Kościół świątynią Ducha Świętego
 
ROK LITURGICZNY

22. Rok liturgiczny
23. Podwyższenie Krzyża Świętego
24. Różaniec – modlitwa cudów
25. Adwent
26. Narodzenie Pańskie

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Religia 7. Bóg wskazuje nam drogę. Podręcznik z ćwiczeniami dla siódmej klasy szkoły podstawowej. Część 1"?
Marcin Wojtasik,Beata Zawiślak to autorzy tego podręcznika.
Są autorami niewielu podręczników, ale są one wyjątkowo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele podręczników edukacyjnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia oraz wiedzy, z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Ten szkolny niezbędnik "Religia 7. Bóg wskazuje nam drogę. Podręcznik z ćwiczeniami dla siódmej klasy szkoły podstawowej. Część 1" został wydany przez Wydawnictwo Księgarnia Św. Wojciecha.


Jaki numer zgodności MEN charakteryzuje ten podręcznik?
Nr dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego to AZ-2-01/18. Nazywany numerem MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręczniku szkolnym informuje o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w szkołach. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki szkolnej posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Zgadza się, podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauki obowiązującymi w dniu wydania numeru. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez MEN w kwestii zgodności z ramą programową i z kryteriami merytorycznymi.


Jak zyskać pewność, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź uważnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Skieruj uwagę na nr dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z wykazu podręczników szkolnych otrzymanych w szkole.


Która to część książki?
Jest to część 1 tego podręcznika.


Do której klasy i na jakim stopniu edukacji jest wymagany ten podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas SP 7. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.

Do którego przedmiotu odnosi się ta publikacja?
Podręcznik został opracowany z myślą o konkretnym dziale nauki, jaką jest religia.


W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach. Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami, które cieszą jego oko, np. piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie wyposażenie do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że na pewno znajdziesz coś interesującego.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, a w zamian zakupić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać nietrafione zakupy? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Religia 7. Bóg wskazuje nam drogę. Podręcznik z ćwiczeniami dla siódmej klasy szkoły podstawowej. Część 1

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>