Rzym od kuchni. Śladami historii najsłynniejszych dań Wiecznego Miasta

41,21
Opis
Magdalena Wolińska-Riedi, autorka książki „Mój Rzym” oraz watykańskiej trylogii z bestsellerową „Kobietą w Watykanie”, od ponad dwudziestu lat mieszka w samym sercu Wiecznego Miasta. Tym razem w swojej opowieści zabiera nas na niezwykły spacer po historii najsłynniejszych rzymskich dań.

Poczujemy zapach świeżych ziół i aromatycznych przypraw, odkryjemy smak chrupiącej bruschetty, prawdziwej rzymskiej pizzy i doskonałego makaronu, jaki zjeść można tylko tutaj. Poznamy dzieje rodzin, które od pokoleń prowadzą restauracje w sercu Rzymu, kultywując tradycję przodków i bazując na prastarych przepisach.

Wyruszymy wraz z autorką na spacer po nieodkrytych zaułkach miasta, by trafić do lokali, które pachną tradycją, historią i miłością do rzymskiej kuchni – pełnej smaku, aromatu i pikanterii. Dowiemy się, co odróżnia pizzę rzymską od neapolitańskiej, w której dzielnicy znajduje się najstarsza restauracja świata, dlaczego figi są najlepszym dodatkiem do letniego obiadu i czemu warto zamawiać wino stołowe.

?Autorka zaprosi nas również do swojej kuchni, dzieląc się z czytelnikami przepisami, dzięki którym będziemy mogli zmysłami przenieść się do Wiecznego Miasta i „skosztować” Rzymu w naszym własnym domu.

Szczegóły - Rzym od kuchni. Śladami historii najsłynniejszych dań Wiecznego Miasta

  • Tytuł: Rzym od kuchni. Śladami historii najsłynniejszych dań Wiecznego Miasta
  • Autor: Magdalena Wolińska-Riedi
  • Wydawnictwo Znak
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2024
  • Ilość stron: 288
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788324069118
  • Język: polski
  • Podtytuł: Śladami historii najsłynniejszych dań Wiecznego Miasta
  • ISBN: 9788324069118
  • EAN: 9788324069118
  • Wymiary: 140x205

Dane producenta

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak Sp. z o.o., ul. Kościuszki 37, 30-105 Kraków, Polska, sekretariat@znak.com.pl, tel. 12 61 99 500

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

O Autorze

Popularne tematy