Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci

 NAUCZ SWOJE DZIECKO, JAK RADZIĆ SOBIE Z CODZIENNYMI TRUDNOŚCIAMI. Razem z przedszkolakami Kubą i Lenką oraz ich przyjaciółmi odkryj proste sposoby na powrót do równowagi, gdy emocje biorą górę. Poznaj historie, które pokazują, że nie ma niegrzecznych dzieci – są tylko takie, którym skończyło się...
38,69 * 49,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 37,04 zł

Opis

 NAUCZ SWOJE DZIECKO, JAK RADZIĆ SOBIE Z CODZIENNYMI TRUDNOŚCIAMI.

Razem z przedszkolakami Kubą i Lenką oraz ich przyjaciółmi odkryj proste sposoby na powrót do równowagi, gdy emocje biorą górę.

Poznaj historie, które pokazują, że nie ma niegrzecznych dzieci – są tylko takie, którym skończyło się paliwo, czyli energia niezbędna do radzenia sobie z rozmaitymi bodźcami.

Dowiedz się, jak zmierzyć się z typowymi dla dzieci w wieku przedszkolnym trudnościami takimi jak:

 • marudzenie przy wychodzeniu do przedszkola,
 • problemy w kontaktach z dawno niewidzianymi osobami,
 • zazdrość o rodzeństwo,
 • kłótnie z rówieśnikami,
 • drażliwość po dniu pełnym wrażeń,
 • unikanie mycia rąk,
 • kłamanie,
 • kłopoty z ubieraniem się.

Opowiadania uzupełnione są przez części dla dorosłych opiekunów. Powstały one we współpracy z dr Jagodą Sikorą, psychologiem dziecięcym i facylitatorką podejścia Self-Reg. Pomogą ci zrozumieć, skąd biorą się trudności dziecka, i wesprzeć najmłodszych tak, aby radzili sobie coraz lepiej i rozwijali zdolność do samoregulacji (ang. self-regulation), czyli przywracania równowagi w obliczu stresorów.

Po ogromnym sukcesie książki Self-Regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę czas na nowe wyzwania i nowe wskazówki!


O autorce

Agnieszka Stążka-Gawrysiak - coachka, coachka kryzysowa, trenerka, facylitatorka podejścia Self-Reg, autorka bloga dylematki.pl. Wysoko wrażliwa osoba, żona, mama trzech synów. Pracuje z matkami, które zmagają się z nadmiernym stresem, złością, kryzysem. Pomaga im odzyskać emocjonalną równowagę i zbudować piękną codzienność, a dzięki temu – podarować dzieciom szczęśliwe dzieciństwo.

Agnieszka Stążka-Gawrysiak to autor tytułu "Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci".

Dzieci są bardzo ciekawe otaczającego je świata. Pogłębiaj wiedzę malucha wręczając mu książki z grupy "Poznawanie świata", przykładowo opisywany tu tytuł "Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci", to brama do nieograniczonych możliwości odkrywania i eksplorowania otaczającego nas świata. Obserwuj, jak maluch coraz szerzej otwiera oczy ze zdumienia.

Chcąc wspierać harmonijny rozwój maluchów w wieku od 2 do 7 lat, warto czytać z nimi odpowiednie książki.

Poznaj 5 zalet czytania książeczek z dziećmi:

 • Kontakt z książką ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny malucha. Poprawia umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
 • Pobudza w nich ciekawość świata.
 • Oryginalne, barwne obrazki rozwijają wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
 • Poza tym lektura książek wspiera przedszkolaków w nauce mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie fraz trenuje aparat mowy i rozwija słownictwo.
 • Czytanie to wspaniała rozrywka dla dziecka i rodzica! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim relację.

Książkę wydano w twardej oprawie. Dzięki dobrej jakości wykonaniu lektura dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jest to średniej długości produkcja - jej długość to 184 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

Pozycja "Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci" została wydana przez Wydawnictwo Znak. Jeśli ta książeczka wciągnie małego człowieka, to wybierz też inne publikacje tego wydawcy.