Skarb. Rodzina Monet. Tom 1

Zagubiona i odnaleziona jesteś jak skarb Hailie Monet ma niespełna piętnaście lat, gdy w wypadku samochodowym traci dwie najukochańsze osoby: mamę i babcię. Ze skromnego, ale pełnego miłości i ciepła domu trafia do luksusowej willi w Pensylwanii zamieszkanej przez pięciu władczych i zdystansowanych...
27,46 * 44,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 26,38 zł

Złap hity miesiąca >>

Opis

Zagubiona i odnaleziona jesteś jak skarb

Hailie Monet ma niespełna piętnaście lat, gdy w wypadku samochodowym traci dwie najukochańsze osoby: mamę i babcię. Ze skromnego, ale pełnego miłości i ciepła domu trafia do luksusowej willi w Pensylwanii zamieszkanej przez pięciu władczych i zdystansowanych mężczyzn. Oni raczej chłodno przyjmują nastolatkę.

Will, Vincent, Dylan, Shane i Tony to starsi bracia Hailie, o których istnieniu dziewczyna nie miała pojęcia. Tęsknota za ukochaną mamą, zagubienie w obcej rzeczywistości i brak zrozumienia ze strony rodzeństwa są trudne do udźwignięcia. I choć w nowym domu jest wszystko, o czym może marzyć nastolatka, prywatne liceum jest najlepsze w stanie, a stylowy mundurek i drogie ubrania leżą idealnie, Hailie czuje się bardzo samotna. Jakby tego było mało, z każdym dniem odkrywa, że życie jej braci pełne jest mrocznych sekretów, których będą strzec, zwłaszcza przed swoją młodszą siostrzyczką.

Pierwszy tom serii, która podbiła serca czytelników polskiego Wattpada.

Oto wciągająca historia, od której nie sposób się oderwać.

Szczegóły - Skarb. Rodzina Monet. Tom 1

Recenzje książki Skarb. Rodzina Monet. Tom 1 (2)

Ocena 
Opinia użytkownika sklepu

Halie Monet mieszka w Anglii z babcią i z matką. Nie ma za bardzo dalszej rodziny, co staje się problemem, kiedy kobiety giną w wypadku samochodowym. Przed dziewczyną pojawia się wizja sierocińca. Jednak gdzieś w świecie miała przecież ojca. I właśnie w tym momencie ujawnia się on, a właściwie bardziej jego rodzina. Okazuje się bowiem, że Halie ma braci, a najstarszy z nich przejmuje nad nią opiekę prawną. Nastolatka musi zostawić swoje dotychczasowe życie, przyjaciół, szkołę i przeprowadzić się do ich rezydencji w Ameryce. Tu nie tylko zderza się z ruchem prawostronnym, prawem do posiadania broni czy akcentem, ale i dość rygorystycznymi zasadami domu oraz oschłym przyjęciem ze strony jego mieszkańców. Będziemy się przyglądać jej adaptacji w domu i nowej szkole, ale także nieco rozwikłamy tajemnice, jakie ukrywają zwłaszcza starsi jej bracia.

Duże wrażenie zrobiła na mnie kreacja bohaterów. Każdy z braci ma swój charakter, nawet jeśli chodzi o bliźnięta. Łączy ich zamiłowanie do sportu, oczy, podejście do spraw rodzinnych i broni. Vince jest tym najstarszym i najspokojniejszym, ale zarazem najbardziej oschłym. Nie lubi się nawet przytulać. Will jest bardziej uczuciowy. Obydwoje dość rzadko opuszczają biznesowe skrzydło posiadłości. Shane i Tony to najmłodsze bliźnięta. Shane ćwiczy boks, jest też nieco bardziej po stronie Halie. Tony uwielbia gry komputerowe, rysowanie oraz izolowanie się od siostry. Dylan jest fanem siłowni. To najbardziej agresywny i wybuchowy z braci Monet. Przy nich kreacja Halie jest bardzo słaba. Dziewczyna jest pokazowo grzeczna, naiwna, wiecznie przestraszona i straumatyzowana. Rozumiem, że przechodzi wiele, ale nawet na 15-latkę zachowuje się bardzo dziecinnie.

Nie mogę absolutnie jej każdemu polecać, bo to nie jest typ literatury, który lubię. Ja w książkach szukam jakiejś głębi, przemyśleń. A tu tego – ku radości mojej córki, nastolatki! – nie ma. Dla mnie była to jedynie poprawnie napisana mafijna (prawdopodobnie) obyczajówka, którą czyta się ekspresowo, ale zapomina równie szybko. Niemniej patrząc jak ona pochłania kolejne kartki, a jak zwykle muszę się namęczyć, by na jakąś lekturę ją namówić, to wiem, że warto właśnie podsunąć „Rodzinę Monet” jakiejś nastolatce do czytania.

Więcej na: [Adres usunięty]

Ocena 
Opinia użytkownika sklepu

Historia, która kradnie dusze i porywa serca. "Rodzina Monet. Skarb" to cudowna perełka. Nie dziwię się, że ta powieść podbiła tak wiele serc czytelników na Wattpadzie. Od pierwszej strony bardzo ją polubiłam. Zdradzę wam mały sekret: ta powieść trafi na moją listę Top 10 2022 roku. Od czasu do czasu czytam młodzieżówki, ta przypadła mi do gustu i nie żałuję, że ją przeczytała. Już się nie mogę doczekać kolejnego tomu.

Znalazłam tutaj bajeczną fabułę, wyśmienitą akcję i rewelacyjnych i bardzo niebezpiecznych bohaterów.

Czy zastanawialiście się kiedyś, co byście zrobili, gdyby nagle okazało się, że macie pięciu starszych przyrodnich braci? Bylibyście szczęśliwi, zaniepokojeni, czy może wściekli na waszych ojców? Osobiście byłabym w głębokim szoku, a co dalej to nie jestem pewna.

Nasza główna bohaterka, mając czternaście lat, straciła w wypadku mamę i babcię. Została całkowicie sama... wróć, dowiedziała się, że ma pięciu starszych braci, którzy mieszkają na innym kontynencie, a jeden z nich stał się jej prawnym opiekunem. Można śmiało powiedzieć, że szczęście w nieszczęściu. Tylko czy nagła zmiana całego dotychczasowego świata może dać szczęście? Ciekawi jesteście, jak teraz będzie wyglądało jej życie? Ja byłam bardzo tego ciekawa. Zastanawiałam się, jak odnajdzie się w nowej rzeczywistości. Bałam się, że sobie z tym nie poradzi. Straciła ukochane osoby i nagle ma zamieszkać z obcymi osobami. Nie oszukujmy się, jej przyrodni bracia są dla niej obcymi ludźmi. Musi najpierw ich całkowicie poznać, żeby im zaufać. Czy jej się to uda? Mocno jej w tym kibicowałam. Do tej pory nasza bohaterka była biedną istotą. Jak poradzi sobie z luksusem, jaki panuje w jej nowym domu w Pensylwanii? Czy szybko pieniądze przysłonią jej cały świat? Którego brata polubi, a którego z nich znienawidzi? Czy wszyscy bracia od razu ją zaakceptują? Tego wszystkiego oczywiście dowiecie się podczas czytania książki "Rodzina Monet. Skarb".

Nasza bohaterka to Hailie Monet, a jej bracia to Will, Vincent, Dylan, Shane i Tony. Czy bracia zrozumieją, że ich siostra cierpi po stracie ukochanej mamy i babci? Czy dadzą jej czas na ogarnięcie się w nowej rzeczywistości? Czy dla nich stanie się prawdziwym skarbem, którego trzeba non stop pilnować?

Naszą Hailie ciekawiło jakie mroczne sekrety ukrywają przed nią jej bracia. Czy odkryje je, za nim będzie za późno? Dlaczego każdy w szkole boi się braci Monet? Nawet nauczyciele grają tak, jak oni im zagrają. Bałam się o ich małą siostrzyczkę. Zastanawiałam się jakich przyjaciół będzie miała nasz bohaterka. Czy bracia pozwolą jej mieć przyjaciółki?

Książka "Rodzina Monet. Skarb" kierowana jest głównie do młodzieży, jednak ja polecam ją również czytelnikom dorosłym. Każdy w tej historii znajdzie coś dla siebie.

Tej powieści się nie czyta, przez nią się płynie. I na końcu pozostają łzy i żal, że tak szybko się skończyła. O tych bohaterach mogłabym czytać godzinami. Mam nadzieję, że w przyszłości nasza Hailie zajdzie za skórę swoim bracią.

W wielkim skrócie:

Skromna nastolatka wchodzi w wielki świat pełen luksusów i niebezpieczeństw czyhających na każdym kroku. Jak się w nim odnajdzie i jak sobie ze wszystkim poradzi, pięknie opisała autorka Weronika Anna Marczak.

Warto sięgnąć po książkę "Rodzina Monet. Skarb".

Gratuluję autorce tak wspaniałego dzieła.

Z całego serca polecam tę historię, mommy_and_books.

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również