Słowa z uśmiechem. Język polski. Literatura i kultura. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa

Praca z podręcznikami z cyklu „Słowa z uśmiechem” gwarantuje skuteczność i swobodę nauczania, dostęp do znakomitego doboru tekstów, a także aktywną naukę gramatyki. Swoboda nauczania: Zamieszczenie w osobnych podręcznikach zagadnień literacko-kulturowych i językowych sprawia, że uczniowie skupiają...
20,48 * 22,56 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 21,90 zł

Opis

Praca z podręcznikami z cyklu „Słowa z uśmiechem” gwarantuje skuteczność i swobodę nauczania, dostęp do znakomitego doboru tekstów, a także aktywną naukę gramatyki.

Swoboda nauczania:

 • Zamieszczenie w osobnych podręcznikach zagadnień literacko-kulturowych i językowych sprawia, że uczniowie skupiają się na jednym obszarze nauczania i szybciej przyswajają wiedzę.
 • Budowa cyklu umożliwia swobodę nauczania, daje nauczycielowi możliwość pracy zgodnie z własnymi preferencjami.
 • Bogactwo różnorodnych poleceń do treści literackich (m.in. polecenia do lektur wprowadzonych nową podstawą programową) i językowych czyni naukę jeszcze skuteczniejszą.
 • Rozdzielenie literatury od gramatyki gwarantuje, że materiał z obu dziedzin jest przejrzysty i uporządkowany, dzięki czemu łatwiej odnaleźć niezbędne treści.

Znakomity dobór tekstów w podręczniku Literatura i kultura:

 • Teksty ze współczesnej literatury młodzieżowej dopełnione literacką klasyką są dostosowane do wieku i percepcji dziecka. Pomagają w zainteresowaniu go przedmiotem i rozbudzają jego wrażliwość.
 • Atrakcyjna forma prezentowania obowiązkowych tekstów literackich zachęca i mobilizuje do czytania, pisania, dyskutowania i poznawania nowych treści.
 • Współczesne utwory literackie mówią o sprawach bliskich uczniowi, sprawiają, że lekcje języka polskiego są ciekawe i zajmujące.
 • Przyjazne i łatwe w odbiorze teksty przyciągają uwagę uczniów, a dostosowana do ich wieku długość fragmentów przyczynia się do tego, że chętniej je czytają.

Aktywna nauka gramatyki z podręcznikiem Nauka o języku i ortografia:

 • Podręcznik do nauki o języku zawiera wymagane reguły gramatyczne napisane prostym i zrozumiały językiem, dzięki czemu uczniowie lepiej zrozumieją nowe zagadnienia.
 • Podsumowania w formie infografik – schematów, tabelek, wyróżników – gwarantują szybsze zapamiętanie najważniejszych informacji.
 • Połączenie nauki gramatyki i zabawy inspiruje uczniów do podejmowania twórczych zadań. Autorki zadbały o wyważone proporcje między poleceniami analityczno-interpretacyjnymi a działaniami o charakterze zabawowym.

FAQ

Sprawdź Q&A

Kto napisał "Słowa z uśmiechem. Język polski. Literatura i kultura. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa"?
Za treścią podręcznika stoją Ewa Horwath, Anita Żegleń.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, ale ich treści są wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch materiałów edukacyjnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Książka "Słowa z uśmiechem. Język polski. Literatura i kultura. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa" została przygotowana przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki jest numer zatwierdzenia MEN tego podręcznika szkolnego?
861/5/2019 - nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika. Informuje on o tym, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień nadania numeru wytycznymi programu nauki. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez MEN w kwestii zgodności z ramą programową i z kryteriami jakościowymi.


Jak mogę sprawdzić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź uważnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć uwagę na nr dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z listy podręczników szkolnych wywieszonych przez szkołę.


Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
320: tyle stron liczy ten tytuł.
Jest wypełniony treścią edukacyjną opatrzoną ilustracjami. Zawarto w nim ważne i starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


Kilka słów o wydawcy opisywanego podręcznika:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, z ponad 70-letnim doświadczeniem, to uznany podmiot na polskim rynku podręczników. Zaczynając od publikacji pierwszego podręcznika w 1945 r., WSiP wydało gigantyczną liczbę materiałów edukacyjnych, współpracując z doświadczonymi ekspertami i naukowcami. Oferta wydawnictwa obejmuje liczne cykle podręczników, poradniki, kursy i repetytoria, jak również innowacyjne serwisy edukacyjne, takie jak WSiPnet. Dodatkowo, WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, oferując dodatkowe wsparcie dla profesjonalistów w dziedzinie edukacji.

Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Słowa z uśmiechem. Język polski. Literatura i kultura. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa"?
Tytuł należy do serii edukacyjnej "SŁOWA Z UŚMIECHEM".
Analogicznie do pozostałych tytułów z tego cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów edukacyjnych, które umożliwią im rozwijanie wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany, jak również logiczny.


Do której klasy i na jakim szczeblu nauki jest niezbędny ten podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas SP 6. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

Do nauki, jakiego przedmiotu potrzebna jest ta książka?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu, specyficznemu obszarowi nauki, jakim jest język polski.


Co, obok podręczników, warto kupić na kolejny rok szkolny?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach! Plus na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść pewnie i we własnym stylu. Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a wręcz dodać pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź wyposażenie szkolne, z którymi warto wejść w rok szkolny.


Czy jeśli zaszła pomyłka podczas zakupów to czy mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale pamiętaj o tym, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać podręczniki? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Słowa z uśmiechem. Język polski. Literatura i kultura. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>