Słowa z uśmiechem. Język polski. Nauka o języku i ortografia. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa

Cykl „Słowa z uśmiechem” łączy naukę z zabawą. Zachowuje wyważone proporcje między poleceniami wprowadzającymi i utrwalającymi wiedzę a działaniami o charakterze zabawowym, rozwijającymi kreatywność uczniów (np. „Policz zdania z orzeczeniami czasownikowymi i z orzeczeniami imiennymi, a dowiesz się,...
20,72 * 23,92 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 20,48 zł

Opis

Cykl „Słowa z uśmiechem” łączy naukę z zabawą. Zachowuje wyważone proporcje między poleceniami wprowadzającymi i utrwalającymi wiedzę a działaniami o charakterze zabawowym, rozwijającymi kreatywność uczniów (np. „Policz zdania z orzeczeniami czasownikowymi i z orzeczeniami imiennymi, a dowiesz się, jak wyglądał arlekin – charakterystyczna postać z osiemnastowiecznej komedii ludowej, zwanej komedią dell'arte”).

Ćwiczenia umożliwiają pracę na różnych poziomach trudności. Ich odpowiednia formuła pozwala uczniowi na samodzielne odkrywanie interesujących zjawisk językowych i reguł ortograficznych. Podręcznik proponuje różne typy ćwiczeń (np. ćwiczenia wprowadzające, skłaniające do obserwacji materiału językowego i ułatwiające wnioskowanie; ćwiczenia utrwalające, kształcące świadomość językową ucznia i jego umiejętności komunikacyjne), które skłaniają uczniów do systematyczności i wspierają samodzielne rozwijanie przez nich umiejętności. Wyraźne wyodrębnienie definicji w ramkach Zapamiętaj! ułatwia zapamiętanie pojęć. Atrakcyjne polecenia z zakresu ortografii utrwalają umiejętność poprawnego pisania. Zadania, rysunki i gry tworzą atmosferę dobrej zabawy, ale równocześnie przynoszą uczniom satysfakcję z samodzielnej pracy.

Treść ułożona według podstawowych działów nauki o języku porządkuje wiedzę. W klasie 6 są to: Litery i głoski, Części mowy, Składnia, Wyrazy i związki wyrazowe oraz dwie części działu ortograficznego Piszę poprawnie.

Bloki powtórkowe (To już znamy, powtarzamy, Pół żartem, pół serio) i sprawdzian (Wiem, umiem, rozumiem) na końcu każdego rozdziału pozwalają utrwalić wiedzę i umiejętności.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto jest autorem "Słowa z uśmiechem. Język polski. Nauka o języku i ortografia. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa"?
Ewa Horwath, Anita Żegleń to autorzy tej książki.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, jednak te treści są wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia oraz wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Podręcznik "Słowa z uśmiechem. Język polski. Nauka o języku i ortografia. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa" został przygotowany przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki jest numer dopuszczenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika szkolnego?
861/6/2019 to numer dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego. Wskazuje on, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jako ciekowostkę zaznaczmy, że termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauki posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Potwierdzamy, podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień przyznania numeru wytycznymi programu nauczania. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z ramą programową, a także z kryteriami jakościowymi.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z listy podręczników szkolnych przesłanych przez szkołę.


Ile stron ma ta pozycja?
316 to długość podręcznika Słowa z uśmiechem. Język polski. Nauka o języku i ortografia. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa. Jest wypełniony edukacyjną treścią uwydatnioną ilustracjami. Zawarto w nim liczne i starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego zakresu.


Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Słowa z uśmiechem. Język polski. Nauka o języku i ortografia. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa"?
Tytuł należy do serii "SŁOWA Z UŚMIECHEM".
Analogicznie do pozostałych tytułów z tego cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów edukacyjnych, których uważna lektura wspomoże rozwój umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany i logiczny.


Informacje o wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) to jedno z najstarszych wydawnictw w naszym kraju, które rozpoczęło działalność w 1945 r. Od momentu wydania pierwszego podręcznika, wydano już ponad 25000 tytułów, z łącznym nakładem przekraczającym 2 miliardy sztuk. Aktualnie Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne specjalizują się w wydawaniu materiałów edukacyjnych, takich jak podręczniki, poradniki, kursy i repetytoria, z udziałem cenionych naukowców, ekspertów i metodyków. Poza tradycyjnymi wydaniami posiada w ofercie również serwis internetowy WSiPnet z wersjami cyfrowymi podręczników, a także Klub Nauczyciela.

Do której klasy i na jakim poziomie nauki jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Książka jest przeznaczona dla uczniów klas SP 6. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

Do zgłębiania wiedzy, z jakiego przedmiotu ta książka jest przydatna?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu wybranemu działowi nauki, jakim jest język polski.


Co, obok podręczników, warto kupić na kolejny rok szkolny?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach! Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść pewnie i w dobrym stylu. Dobrze dobrane artykuły szkolne dostarczą radości, a nawet dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź produkty do szkoły, z którymi warto wejść w nowy rok szkolny.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony u Was podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, dowiesz się tutaj.


Szczegóły - Słowa z uśmiechem. Język polski. Nauka o języku i ortografia. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>