Sposób na fizykę. Szkoła podstawowa. Klasa 7. Podręcznik

Sposób na fizykę. Szkoła podstawowa klasa 7. Podręcznik Podręcznik Sposób na fizykę. Szkoła podstawowa klasa 7 łączy w sobie niezawodne metody nauczania, które sprawdzały się przed pandemią, z innowacyjną strukturą, opartą na modułach oraz nowoczesną formą przekazu. Pokazuje obecność zjawisk...
39,09 * 43,44 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 38,60 zł

Opis

Sposób na fizykę. Szkoła podstawowa klasa 7. Podręcznik Podręcznik Sposób na fizykę. Szkoła podstawowa klasa 7 łączy w sobie niezawodne metody nauczania, które sprawdzały się przed pandemią, z innowacyjną strukturą, opartą na modułach oraz nowoczesną formą przekazu. Pokazuje obecność zjawisk fizycznych w codziennym życiu, co zachęca do eksperymentowania opartego na metodzie DIY i samodzielnego zgłębiania wiedzy. Urozmaicone zadania o zróżnicowanym poziomie trudności pozwalają na indywidualizację nauczania. Podręcznik zawiera również teksty popularnonaukowe, które stanowią doskonałe uzupełnienie wiedzy wymaganej w podstawie programowej.

Atuty podręcznika:

  • Nawet najbardziej skomplikowane treści zostały omówione prostym i obrazowym językiem. Tekst jest uzupełniony czytelnymi schematami i infografikami, które pomagają w zrozumieniu omawianych treści. 
  • Struktura podręcznika oparta jest na krótkich modułach. Ułatwia to uczniom przyswajanie materiału. Każdy moduł pełni jasno określoną funkcję, a ich przekaz jest czytelny i motywuje do działania. 
  • Różnorodne i urozmaicone doświadczenia, które nauczyciel może przeprowadzić w szkole, a uczeń - samodzielnie w domu. W ten sposób podręcznik pomaga w poznaniu, zrozumieniu i polubieniu fizyki. 
  • Pomagają zainteresować ucznia fizyką. Ich bohaterowie - Kminka i Bert - pokazani w różnych sytuacjach z życia codziennego, uświadamiają uczniom, że prawa fizyki można zaobserwować nawet w najprostszych czynnościach czy działaniach. 
  • Podręcznik wykorzystuje ideę edukacji włączającej i umożliwia indywidualizację nauczania, dzięki czemu pomaga osiągnąć sukces w nauce uczniom o różnych potrzebach edukacyjnych.

FAQ

Sprawdź sekcję najczęstsze pytania i odpowiedzi

Kto napisał "Sposób na fizykę. Szkoła podstawowa. Klasa 7. Podręcznik"?
Za treścią tytułu stoją Grzegorz Wojewoda, Tomasz Greczyło, Karina Mularczyk-Sawicka, Dominika Pilak-Zadworna.
Są autorami paru podręczników szkolnych, ale są one wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników szkolnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia oraz wiedzy, z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Szkolny niezbędnik Sposób na fizykę. Szkoła podstawowa. Klasa 7. Podręcznik został przygotowany przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer zatwierdzenia MEN charakteryzuje opisywany podręcznik?
Nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego to 1167/1/2023. Numer MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w edukacji. Wbrew obiegowej opinii termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Potwierdzamy, ten podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauczania obowiązującymi w dniu nadania numeru. Podręcznik został oznaczony numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem zgodności z ramą programową.


Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek do szkoły z listą potrzebnych:
1. Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na tytuł, nr MEN, autorów, wydawnictwo.
3. Upewnij się, że wymienione wyżej dane znajdują się na stronie opisywanego produktu.


O wydawnictwie opisywanego podręcznika szkolnego:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) to jedno z najdłużej funkcjonujących wydawnictw w Polsce, które zaczynało swoją działalność w 1945 roku. Od momentu wydania pierwszego podręcznika, wydano już ponad 25 tysięcy tytułów, o łącznym nakładzie przekraczającym 2 miliardy egzemplarzy. Aktualnie Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne specjalizują się w wydawaniu materiałów edukacyjnych, takich jak poradniki, kursy, repetytoria i podręczniki, z udziałem wybitnych metodyków, naukowców i ekspertów. Poza tradycyjnymi wydaniami ma w ofercie również platformę internetową WSiPnet z wersjami cyfrowymi podręczników, a także Klub Nauczyciela.

Do której serii podręczników należy "Sposób na fizykę. Szkoła podstawowa. Klasa 7. Podręcznik"?
Tytuł jest częścią serii edukacyjnej "Sposób na fizykę".
Podobnie jak pozostałe tytuły z cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów dydaktycznych, których uważna lektura wspomoże rozwój umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany i logiczny.


Ile stron zawiera ta pozycja?
304: tyle stron liczy ten tytuł.
Jest wypełniony treścią edukacyjną uatrakcyjnioną graficznie. Zawiera ważne i starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze nabycie zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami szkolnymi, które lubi, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem oraz plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie produkty szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z pewnością znajdziesz coś interesującego.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, dowiesz się tutaj.


Szczegóły - Sposób na fizykę. Szkoła podstawowa. Klasa 7. Podręcznik

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>