Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno. Podręcznik do religii dla klasy 6 szkoły podstawowej

Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno - Podręcznik do religii dla klasy VI szkoły podstawowej nr AZ-22-01/20-KI-4/21 Zgodny z programem nauczania religii "Przez prawdę, dobro i piękno zdobywamy świętość" nr AZ-2-02/20 z dnia 11.05.2020. Kontynuacja podręcznika do klasy I "Szczęśliwi, którzy szukają...
17,55 * 22,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 17,55 zł

Opis

Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno - Podręcznik do religii dla klasy VI szkoły podstawowej nr AZ-22-01/20-KI-4/21

Zgodny z programem nauczania religii "Przez prawdę, dobro i piękno zdobywamy świętość" nr AZ-2-02/20 z dnia 11.05.2020. Kontynuacja podręcznika do klasy I "Szczęśliwi, którzy szukają prawdy"

Obejmuje 60 jednostek tematycznych.

Zawiera stałe elementy: fragment Pisma Świętego, tekst narracyjny, Módl się, Zaśpiewaj, Zastanów się, Zapamiętaj, Zadanie oraz quiz na podsumowanie każdego rozdziału.

Hasła #WARTO oraz #WIEM, ŻE pomagają uczniowi odkryć proponowaną wartość we własnym życiu. Nowoczesna grafika zachęca do zapoznania się z tematem.

FAQ

Sekcja FAQ

Kto jest autorem "Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno. Podręcznik do religii dla klasy 6 szkoły podstawowej"?
Za treścią tytułu stoją ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak.
Są autorami niewielu podręczników, jednak ich treści są bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 podręczników szkolnych, skupiając się na poznawaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Podręcznik Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno. Podręcznik do religii dla klasy 6 szkoły podstawowej został opublikowany przez Wydawnictwo Jedność.

 
Jaki jest numer dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego?
Nr dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego to AZ-22-01/20-KI-4/21. Potocznie nazywany numerem MEN, czyli rozwijając skrót: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręczniku szkolnym informuje nauczyciela o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku edukacyjnego. Co ciekawe, termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki szkolnej posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Tak, "Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno. Podręcznik do religii dla klasy 6 szkoły podstawowej" został napisany zgodnie z obowiązującymi na dzień nadania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.

 
Jak się upewnić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź szczegółowo wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Skieruj uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z listy podręczników szkolnych opublikowanych w szkole.

 
Ile stron ma ta pozycja?
208 - tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona treścią edukacyjną uatrakcyjnioną graficznie. Zawiera znaczące i starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu nauki jest wymagany ten podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas SP 6. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.
 
W kontekście jakiego przedmiotu ta książka jest potrzebna?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu wybranemu działowi nauki, jakim jest religia.

 
Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno. Podręcznik do religii dla klasy 6 szkoły podstawowej"?
Tytuł jest częścią popularnej serii edukacyjnej Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno.
Wraz z innymi tytułami z cyklu, podręcznik ten ma za zadanie dostarczyć spójnych materiałów edukacyjnych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę i umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.

 
W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Pamiętaj o zeszytach. Plus na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie wyposażenie szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że na pewno znajdziesz coś interesującego.

 
Jeśli pomylę się podczas zakupów to mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, dowiesz się tutaj.

 

Szczegóły - Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno. Podręcznik do religii dla klasy 6 szkoły podstawowej

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>