Sztuka wyrazu 2. Część 1. Romantyzm. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla liceum i technikum

Podręcznik przygotowany do podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku. Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania – podstawowy i rozszerzony. Podręczniki z serii Sztuka wyrazu...
46,55 * 52,70 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 45,54 zł

Opis

Podręcznik przygotowany do podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku.

Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania – podstawowy i rozszerzony.

Podręczniki z serii Sztuka wyrazu zawierają zagadnienia z zakresu literatury, kultury i sztuki oraz języka. Najważniejszymi ogniwami poszczególnych tematów są teksty literackie (wraz z opracowaniem dydaktycznym) oraz łączące się z nimi konteksty i nawiązania kulturowe.

Inne ważne elementy podręczników z serii Sztuka wyrazu to:

  • wprowadzenia do epok z chronologicznym zestawieniem wydarzeń,omówienia lektur obowiązkowych,
  • przykłady motywów wędrownych obecnych w literaturze i sztuce na przestrzeni wieków,
  • informacje i zadania wyrabiające dobre nawyki podczas pisania różnorodnych form wypowiedzi (z wzorcowymi przykładami wypracowań),
  • bogata ikonografia, a zwłaszcza reprodukcje dzieł sztuki nawiązujące do omawianych tekstów,
  • lekcje poświęcone analizie dzieł ikonicznych, a także filmowych i teatralnych,
  • spójne z celami kształcenia pytania, zadania oraz polecenia,
  • podsumowania w formie graficznych map pojęć i zestawów pytań.

Tom trzeci serii obejmuje jeden okres historycznoliteracki – romantyzm.

Romantyzm to epoka wciąż nam bliska. Niektóre powstałe wówczas wzorce myślenia i stereotypy towarzyszą nam do dziś – staramy się to pokazywać. Ogromną wagę przykładamy do wprowadzanych nawiązań. Autorzy zadbali o to, żeby były one nieszablonowe i działały na wyobraźnię uczniów. Chcemy też, by były bliskie młodzieży, dlatego zamieszczamy na przykład sporo tekstów piosenek.

Niebanalne nawiązania dają uczniom możliwość ćwiczenia kompetencji, które będą potrzebne na egzaminie maturalnym i staną się ich wyposażeniem kulturowym po zakończeniu edukacji.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź sekcję FAQ

Kto napisał "Sztuka wyrazu 2. Część 1. Romantyzm. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla liceum i technikum"?
Dorota Dąbrowska, Beata Kapela-Bagińska, Ewa Prylińska, Cecylia Ratajczak, Adam Regiewicz, Tomasz Zieliński są autorami tej książki.
Są autorami niewielu podręczników szkolnych, ale ich treści są wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie wiedzy oraz doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.
 
Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Publikacja "Sztuka wyrazu 2. Część 1. Romantyzm. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla liceum i technikum" została opublikowana przez Wydawnictwo GWO.

 
Jaki numer zatwierdzenia MEN posiada opisywany podręcznik?
1022/3/2020 jest nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika. Nazywany numerem MEN, czyli rozwijając skrót: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku edukacyjnego. Co ciekawe, termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Potwierdzamy, ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień wydania numeru wytycznymi programu nauki. Przed uzyskaniem numeru dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z zakresem nauczania, jak również z kryteriami merytorycznymi.

 
Jak mogę sprawdzić, czy to ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia poprawności zamawianych książek szkolnych:
1. Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na tytuł, nr MEN, autorów, wydawnictwo.
3. Upewnij się, że wymienione wyżej informacje znajdują się na stronie opisywanego produktu.

 
Która to część podręcznika?
To wydanie stanowi 1 część.

 
Kilka słów o wydawnictwie opisywanego podręcznika szkolnego:
Założone w 1991 r. przez A. Mysiora i M. Dobrowolską, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, to wydawnictwo znane z publikacji podręczników edukacyjnych, szczególnie do matematyki. Korzysta z nich 60% uczniów polskich szkół podstawowych. Jednakże Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe nie ogranicza się wyłącznie do matematyki, oferując również publikacje do nauki języka polskiego, fizyki, biologii, historii i plastyki.
 
Dla uczniów której klasy i na jakim poziomie nauki jest niezbędny ten podręcznik?
Pozycja jest przeznaczona dla uczniów klas LO 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.
 
Do nauki, którego przedmiotu potrzebna jest ta publikacja?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu obszarowi nauki, którym jest język polski.

 
Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
336 to długość podręcznika "Sztuka wyrazu 2. Część 1. Romantyzm. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla liceum i technikum".
Jest wypełniony edukacyjną treścią upiększoną grafikami. Zawarto w nim liczne i starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.

 
Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Sztuka wyrazu 2. Część 1. Romantyzm. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla liceum i technikum"?
Tytuł jest częścią popularnej serii "Sztuka wyrazu".
Wzorem pozostałych składników z cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom spójnych materiałów edukacyjnych, których uważna lektura wspomoże rozwój umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany i logiczny.

 
Jaki jest zakres tej książki?
Książka ta jest przeznaczona dla osób na poziomie zarówno podstawowym jak i rozszerzonym.

 
W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach. Plus na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych zapotrzebowań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z werwą i we własnym stylu. Dobrze dobrane artykuły szkolne dostarczą radości, a wręcz zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź kolekcję szkolną, z którą warto zacząć rok szkolny.

 
Jeśli pomylę się podczas kupowania to czy mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, dowiesz się tutaj.

 

Szczegóły - Sztuka wyrazu 2. Część 1. Romantyzm. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla liceum i technikum

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>