Sztuka wyrazu 2. Część 2. Pozytywizm. Język polski. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Podręcznik przygotowany do podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku. Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania – podstawowy i rozszerzony. Podręczniki z serii Sztuka wyrazu...
45,99 * 52,70 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 44,98 zł

Opis

Podręcznik przygotowany do podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku.

Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania – podstawowy i rozszerzony.

Podręczniki z serii Sztuka wyrazu zawierają zagadnienia z zakresu literatury, kultury i sztuki oraz języka. Najważniejszymi ogniwami poszczególnych tematów są teksty literackie (wraz z opracowaniem dydaktycznym) oraz łączące się z nimi konteksty i nawiązania kulturowe.

Inne ważne elementy podręczników z serii Sztuka wyrazu to:

  • wprowadzenia do epok z chronologicznym zestawieniem wydarzeń,omówienia lektur obowiązkowych,
  • przykłady motywów wędrownych obecnych w literaturze i sztuce na przestrzeni wieków,
  • informacje i zadania wyrabiające dobre nawyki podczas pisania różnorodnych form wypowiedzi (z wzorcowymi przykładami wypracowań),
  • bogata ikonografia, a zwłaszcza reprodukcje dzieł sztuki nawiązujące do omawianych tekstów,
  • lekcje poświęcone analizie dzieł ikonicznych, a także filmowych i teatralnych,
  • spójne z celami kształcenia pytania, zadania oraz polecenia,
  • podsumowania w formie graficznych map pojęć i zestawów pytań.

Tom czwarty serii obejmuje jeden okres historycznoliteracki – pozytywizm.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź FAQ

Kto napisał "Sztuka wyrazu 2. Część 2. Pozytywizm. Język polski. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony"?
Dorota Dąbrowska, Beata Kapela-Bagińska, Ewa Prylińska, Cecylia Ratajczak, Adam Regiewicz, Tomasz Zieliński są autorami tego tytułu.
Są autorami niewielu podręczników szkolnych, ale są one bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch materiałów szkolnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Podręcznik Sztuka wyrazu 2. Część 2. Pozytywizm. Język polski. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony został opublikowany przez Wydawnictwo GWO.

 
Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia poprawności zamawianych książek szkolnych z listą potrzebnych:
1. Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj na tytuł, autora, wydawnictwo.
3. Upewnij się, że wymienione powyżej dane znajdują się w opisie kupowanego produktu.

 
Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
320 - tyle stron liczy ten tytuł. Jest wypełniony edukacyjną treścią uwydatnioną graficznie. Zawarto w nim liczne i starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.

 
Kilka słów o wydającym ten podręcznik:
Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe (GWO) to wydawnictwo edukacyjne działające od 1991 r., które założyli A. Mysior i M. Dobrowolska. GWO zdobyło uznanie na polskim rynku edukacyjnym, publikując podręczniki matematyczne używane przez 60 procent uczniów szkół podstawowych w kraju. Oprócz matematyki, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe oferuje także podręczniki do przedmiotów artystycznyc, humanistycznych i przyrodniczych.
 
Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Książka jest przeznaczona dla uczniów klas LO 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.
 
Do nauki, którego przedmiotu potrzebna jest ta książka?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu wybranemu działowi nauki, którym jest język polski.

 
Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Sztuka wyrazu 2. Część 2. Pozytywizm. Język polski. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony"?
Tytuł jest częścią popularnej serii edukacyjnej Sztuka wyrazu.
Podobnie jak pozostałe tytuły z cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów edukacyjnych, których uważna lektura wspomoże rozwój wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany, a także logiczny.

 
Która to część książki?
To wydanie stanowi 2 część.

 
Jakiego zakresu wiedzy jest ta ksiażka?
Książka ta jest dedykowana dla osób na poziomie zarówno podstawowym jak i rozszerzonym.

 
Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Pamiętaj o zeszytach. Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu przedmiotów, które cieszą jego oko, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem oraz plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie wyposażenie szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z pewnością znajdziesz coś interesującego.

 
Jeśli pomylę się podczas zakupów to mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale pamiętaj o tym, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, a w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz tutaj.

 

Szczegóły - Sztuka wyrazu 2. Część 2. Pozytywizm. Język polski. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>