Und so weiter 3 extra. Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy 6

Podręcznik und so weiter EXTRA 3 jest przeznaczony dla uczniów klasy 6 szkoły podstawowej, którzy kontynuują naukę języka niemieckiego po klasach 1-3 jako pierwszego języka obcego (podstawa programowa II.1) lub rozpoczynają ją, jako drugiego języka obcego. Prezentowany w podręczniku materiał...
52,00

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 47,00 zł

Opis

Podręcznik und so weiter EXTRA 3 jest przeznaczony dla uczniów klasy 6 szkoły podstawowej, którzy kontynuują naukę języka niemieckiego po klasach 1-3 jako pierwszego języka obcego (podstawa programowa II.1) lub rozpoczynają ją, jako drugiego języka obcego. Prezentowany w podręczniku materiał leksykalno-gramatyczny i proponowane zadania odpowiadają najnowszym tendencjom dydaktyki języków obcych.

Najważniejsze cechy podręcznika:

 • Klarowny układ podręcznika: stała, modułowa budowa rozdziałów, jasno określone cele.
 • Nowoczesna szata graficzna angażująca młodych odbiorców.
 • Różnorodne zadania wspierające efektywną komunikację.
 • Ciekawe treści realioznawcze i kulturowe - rozwój kompetencji interkulturowej.

und so weiter EXTRA 3 zapewnia harmonijny rozwój wszystkich sprawności językowych. Każdy rozdział zawiera zadania rozwijające sprawność czytania i rozumienia ze słuchu oraz mówienia i pisania. System piktogramów prowadzi nauczyciela i ucznia, wyraźnie określając rozwijane sprawności językowe.

Podręcznik und so weiter EXTRA 3 składa się z 6 rozdziałów o modułowej budowie oraz 4 sekcji dodatkowych. W każdym rozdziale stałymi elementami są:

 • piosenka
 • zagadka gramatyczna
 • tekst do słuchania
 • tekst do czytania
 • ćwiczenie fonetyczne zadanie rozwijające sprawność tworzenia krótkich tekstów pisemnych
 • praca projektowa - tworzenie książeczki leporello
 • informacje gramatyczne z zestawem dodatkowych zadań.

Podręcznik zawiera ponadto:

 • sekcję Interessantes über DACH-Länder, prezentującą informacje o krajach niemieckiego obszaru językowego
 • Theaterstück - tekst sztuki teatralnej
 • propozycje projektów dla całej klasy
 • zestawy zadań sprawdzających Die kluge Eule prüft
 • opisy gier i zabaw językowych zaprezentowanych w podręczniku
 • słowniczek alfabetyczny wraz z listą zwrotów i wyrażeń.

Cyfrowy podręcznik - elektroniczna wersja podręcznika. W każdym zakupionym egzemplarzu, na wewnętrznej stronie okładki, znajdują się spersonalizowane kody do cyfrowego odzwierciedlenia podręcznika, dzięki którym uczniowie mogą z niego korzystać.

Cyfrowy podręcznik und so weiter EXTRA 3 znajdziesz na platformie e-Akademia PWN. Zestawy słówek, zwrotów i wyrażeń prezentowanych w podręczniku und so weiter EXTRA 3 znajdziesz na platformie Quizlet.

FAQ

Sekcja FAQ

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Pozycja "Und so weiter 3 extra. Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy 6" została wydana przez Wydawnictwo PWN.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź dokładnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Zwróć uwagę na tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z listy podręczników szkolnych przesłanych przez szkołę.


W jakiej okładce jest książka?
Podręcznik został wydany w miękkiej okładce. Dzięki temu, że jest stosunkowo lekka, z łatwością można ją wrzucić do szkolnego plecaka.


Jaka jest data wydania podręcznika "Und so weiter 3 extra. Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy 6"?
Rok wydania tego podręcznika to 2022. Zawiera aktualne informacje, co zwiększa zaangażowanie uczniów, ponieważ mogą czuć, że korzystają z najnowszych materiałów.


W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie zeszytów! Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść pewnie i w dobrym stylu! Dedykowane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a wręcz dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź kolekcje szkolne, z którymi warto wejść w nowy rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, a w zamian kupić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać nietrafione zakupy? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Und so weiter 3 extra. Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy 6

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>