W. Legutko - nasiona Szałwia lekarska 1 g

Wieloletnia roślina mająca szerokie zastosowane m.in. w ziołolecznictwie, kosmetyce jak i w sztuce kulinarnej. Kwitnie w maju-czerwcu wydając drobne, fioletowe lub białe kwiaty przyciągające owady zapylające. Surowcem leczniczym są liście, mające m.in. właściwości antyseptyczne, przeciwbakteryjne,...
5,99
Cena za kg : 5990zł

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 5,99 zł

Opis

Wieloletnia roślina mająca szerokie zastosowane m.in. w ziołolecznictwie, kosmetyce jak i w sztuce kulinarnej. Kwitnie w maju-czerwcu wydając drobne, fioletowe lub białe kwiaty przyciągające owady zapylające. Surowcem leczniczym są liście, mające m.in. właściwości antyseptyczne, przeciwbakteryjne, poprawiające trawienie. Pomagają również w obniżeniu poziomu cukru we krwi oraz zmniejszeniu potliwości. Oprócz liści do konsumpcji nadają się również młode pędy i kwiaty. Roślina dorasta do 50-60 cm. Nadaje się do uprawy w gruncie, ogrodzie ziołowym jak i w doniczce.

Szczegóły - W. Legutko - nasiona Szałwia lekarska 1 g

  • Producent: W. Legutko - nasiona
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5903837930623
  • EAN: 5903837930623
  • Wymiary: 16 x 11.5 x 0.1 cm

Sposób przygotowania i przechowywania

Nasiona wysiewa się od marca do lipca do skrzynek lub na palety pod osłonami. W temp. 20-25°C wschody trwają do 2 tygodni. Na miejsce stałe należy wysadzać od drugiej połowy maja do sierpnia, w rozstawie 40x40 cm. Lubi glebę żyzną, przeciętną, stanowisko słoneczne, osłonięte od wiatru. Przechowywać w ciemnym, suchym i chłodnym miejscu.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również