Wierzę w Boga. Bóg - nasz Ojciec. Ćwiczenia dla klasy 1 szkoły podstawowej

Pomoce katechetyczne do religii dla klasy 1 szkoły podstawowej Wydawnictwa WAM pt. „Bóg – nasz Ojciec” powstały na podstawie nowego „Programu nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach”, dokumentu przygotowanego przez Komisję Wychowania Katolickiego KEP (z 19 września 2018 r.)....
15,47 * 20,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 15,30 zł

Opis

Pomoce katechetyczne do religii dla klasy 1 szkoły podstawowej Wydawnictwa WAM pt. „Bóg – nasz Ojciec” powstały na podstawie nowego „Programu nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach”, dokumentu przygotowanego przez Komisję Wychowania Katolickiego KEP (z 19 września 2018 r.). Pomoce są więc zgodne z „Podstawą Programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” (KEP, 8 czerwca 2018 r.).

Pakiet pomocy katechetycznych składa się z podręcznika ucznia, ćwiczeń, poradnika metodycznego oraz pomocy multimedialnych dostępnych ma interntowej stronie katechetycznej Wydawnictwa WAM: nowe.katechizmy.pl

Ćwiczenia zostały przygotowane jako pomoc dla ucznia w rozumieniu treści katechezy, w twórczym podejściu do tematu i w utrwaleniu wiadomości.

Zadania oparte na szacie graficznej to rysunki do twórczego uzupełnienia kolorowymi elementami wycinanymi, a także naklejkami oraz własnymi rysunkami dziecka. W odpowiednim dla dziecka momencie nauki wprowadzone zostały także zadania związane z czytaniem albo pisaniem pojedynczych słów. Ćwiczenia pomogą angażować dziecko w przeżywanie tajemnic wiary, kształtować postawy i interioryzować wartości. Zamieszczone w niektórych jednostkach szlaczki wprowadzą dziecko w świat symboli chrześcijańskich.

Ćwiczenia do nauczania religii rzymskokatolickiej przeznaczone do klasy pierwszej szkoły podstawowej. Mogą być stosowane jedynie jako pomoc uzupełniająca do podręcznika nr AZ-11-01/18-KR-3/20.

FAQ

Sprawdź sekcję FAQ

Kto napisał "Wierzę w Boga. Bóg - nasz Ojciec. Ćwiczenia dla klasy 1 szkoły podstawowej"?
Za treścią podręcznika stoi Władysław Kubik.
Jest autorem niewielu podręczników szkolnych, jednak ich treści są wyjątkowo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Czy wiesz, że niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksploracji dziedziny nauki. Wynikać to może przykładowo z konieczności intensywnego zaangażowania w proces pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Wierzę w Boga. Bóg - nasz Ojciec. Ćwiczenia dla klasy 1 szkoły podstawowej" wydało Wydawnictwo Wam.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
By dokonać udanych zakupów książek do szkoły:
1. Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na tytuł, autorów, wydawnictwo.
3. Sprawdź, czy wymienione wyżej informacje znajdują się na karcie opisywanego produktu.


Do której serii podręczników należy "Wierzę w Boga. Bóg - nasz Ojciec. Ćwiczenia dla klasy 1 szkoły podstawowej"?
Tytuł należy do serii "Wierzę w Boga".
Analogicznie do pozostałych składników z tego cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom spójnych materiałów dydaktycznych, których uważna lektura wspomoże rozwój wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany i logiczny.


Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
68: tyle stron liczy ten tytuł.
Jest wypełniony edukacyjną treścią uwydatnioną obrazkami i ilustracjami. Zawarto w nim liczne, starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.


Do której klasy i na jakim poziomie nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas SP 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.

Dla którego przedmiotu ta książka jest sugerowana?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu wybranemu działowi nauki, którym jest religia.


Co, obok podręczników, warto kupić na kolejny rok szkolny?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zakupie zeszytów. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z werwą i w dobrym stylu! Dedykowane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź kolekcje do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto rozpocząć rok szkolny.


Czy w razie pomyłki mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, a w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać nietrafione zakupy? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Wierzę w Boga. Bóg - nasz Ojciec. Ćwiczenia dla klasy 1 szkoły podstawowej

 • Autor: Władysław Kubik
 • Wydawnictwo WAM
 • Seria Wierzę w Boga
 • Rok wydania: 2020
 • Oprawa: Miękka
 • Ilość stron: 68
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788327718068
 • Język: polski
 • Podtytuł: Ćwiczenia do religii dla klasy 1 szkoły podstawowej
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788327718068

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>