Wierzę w Boga. Bóg - nasz Ojciec. Podręcznik do religii dla klasy pierwszej szkoły podstawowej

Pomoce katechetyczne do religii dla klasy 1 szkoły podstawowej Wydawnictwa WAM pt. „Bóg – nasz Ojciec” powstały na podstawie nowego „Programu nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach”, dokumentu przygotowanego przez Komisję Wychowania Katolickiego KEP (z 19 września 2018 r.)....
22,00

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 17,99 zł

Opis

Pomoce katechetyczne do religii dla klasy 1 szkoły podstawowej Wydawnictwa WAM pt. „Bóg – nasz Ojciec” powstały na podstawie nowego „Programu nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach”, dokumentu przygotowanego przez Komisję Wychowania Katolickiego KEP (z 19 września 2018 r.). Pomoce są więc zgodne z „Podstawą Programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” (KEP, 8 czerwca 2018 r.).

Pakiet pomocy katechetycznych składa się z podręcznika ucznia, ćwiczeń, poradnika metodycznego oraz pomocy multimedialnych dostępnych w Internecie.

Podręcznik

Piękny materiał ilustracyjny ukazuje sceny biblijne, a także z życia codziennego dziecka i rodziny oraz wprowadza w liturgię Kościoła. Jest więc znakomitym materiałem do katechezy biblijnej, ukazuje jej związek z przeżyciami i doświadczeniami dziecka oraz przygotowuje do udziału w liturgii Kościoła.

Teksty w podręczniku to krótkie cytaty z Biblii i wyjaśnienia tematu. Druk jest dostosowany do potrzeb uczniów, jednak teksty zasadniczo przeznaczone są do czytania przez katechetę. Każdy temat zawiera także modlitwę oraz wyróżniony odpowiednią czcionką tekst najważniejszych treści. Na te najistotniejsze wiadomości wskazują Przewodnicy. Są to postaci świętych – w klasie pierwszej to św. Hiacynta i św. Franciszek, dzieci fatimskie.

Na internetowej stronie katechetycznej Wydawnictwa WAM: nowe.katechizmy.pl zamieszczone zostały interaktywne materiały multimedialne związane z treściami katechez. Mogą one pomóc w prowadzeniu lekcji religii w szkole lub w czasie lekcji prowadzonych zdalnie.

Podręcznik nr AZ-11-01/18-KR-3/20 do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych, przeznaczony do klasy pierwszej szkoły podstawowej, zgodny z programem nauczania nr AZ-1-01/18.

FAQ

Sprawdź sekcję często zadawane pytania i odpowiedzi

Kto napisał "Wierzę w Boga. Bóg - nasz Ojciec. Podręcznik do religii dla klasy pierwszej szkoły podstawowej"?
Autorem podręcznika jest Władysław Kubik.
Jest autorem kilku podręczników szkolnych, jednak te treści są wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają wyższe stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Czy wiesz, że niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 materiałów szkolnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauki. Wynikać to może na przykład z konieczności zaangażowania w proces zbierania treści. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy i doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Ten szkolny niezbędnik Wierzę w Boga. Bóg - nasz Ojciec. Podręcznik do religii dla klasy pierwszej szkoły podstawowej został opracowany przez Wydawnictwo Wam.


Jaki numer zgodności MEN ma ten podręcznik?
Nr dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego to AZ-11-01/18-KR-3/20. Nr MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje ucznia o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku edukacyjnego. Jako ciekowostkę zaznaczmy, że termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień nadania numeru wytycznymi programu nauczania. Podręcznik został sklasyfikowany numerem dopuszczenia MEN, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.


Jak zyskać pewność, czy to ten podręcznik muszę kupić?
By zwiększyć prawdopodobieństwo udanych zakupów książek do szkoły:
 • Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
 • Zwróć szczególną uwagę na zgodność tytułu, nr MEN, autora, wydawnictwa.
 • Upewnij się, że wymienione informacje znajdują się na stronie kupowanego produktu.Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Wierzę w Boga. Bóg - nasz Ojciec. Podręcznik do religii dla klasy pierwszej szkoły podstawowej"?
Tytuł ten jest częścią serii Wierzę w Boga.
Wraz z innymi składowymi cyklu, ta książka ma na celu dostarczenie kompleksowych materiałów edukacyjnych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę i umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.


Ile stron zawiera ta pozycja?
"Wierzę w Boga. Bóg - nasz Ojciec. Podręcznik do religii dla klasy pierwszej szkoły podstawowej" to książka złożona z 144 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią podkreśloną grafikami. Zawiera liczne i starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.


Dla uczniów której klasy i na jakim poziomie nauki jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas SP 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

Do jakiego przedmiotu jest przeznaczona ta książka?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu obszarowi nauki, którym jest religia.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zdobyciu zeszytów. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść pewnie i we własnym stylu! Dobrze dobrane artykuły szkolne dostarczą radości, a nawet zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź kolekcję do szkoły, z którą warto wejść w nowy rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony u Was podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, a w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Wierzę w Boga. Bóg - nasz Ojciec. Podręcznik do religii dla klasy pierwszej szkoły podstawowej

 • Tytuł: O nadziei
 • Autor: Władysław Kubik
 • MEN: AZ-11-01/18-KR-3/20
 • Wydawnictwo WAM
 • Seria Wierzę w Boga
 • Rok wydania: 2020
 • Oprawa: Miękka
 • Ilość stron: 144
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788327718075
 • Język: polski
 • Podtytuł: Podręcznik do religii dla klasy 1 szkoły podstawowej
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788327718075

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>