Wierzę w Boga. Jezus - nasz Zbawiciel. Podręcznik do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej

Podstawa programowa katechezy z 8 VI 2018. Program ogólnopolski dla klas I-IV szkoły podstawowej "Zaproszeni na ucztę z Jezusem". Program nr AZ-1-01/18 Seria: "Wierzę w Boga" Podręcznik do religii dla klasy 2 Szkoły Podstawowej "Jezus nasz Zbawiciel" Wydawnictwa WAM powstał na podstawie nowego...
17,59 * 23,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 17,55 zł

Opis

Podstawa programowa katechezy z 8 VI 2018.
Program ogólnopolski dla klas I-IV szkoły podstawowej "Zaproszeni na ucztę z Jezusem".
Program nr AZ-1-01/18
Seria: "Wierzę w Boga"

Podręcznik do religii dla klasy 2 Szkoły Podstawowej "Jezus nasz Zbawiciel" Wydawnictwa WAM powstał na podstawie nowego "Programu nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach", dokumentu przygotowanego przez Komisję Wychowania Katolickiego KEP (z 19 września 2018 r.). Zarówno podręcznik ucznia, zeszyt ćwiczeń oraz poradnik metodyczny w serii "Wierzę w Boga" oraz pomoce multimedialne do podręcznika są zgodne z "Podstawą Programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce" (KEP, 8 czerwca 2018 r.)

Podręcznik jest bogato ilustrowany, rysunki i fotografie utrzymane są w przyjemnych i ciekawych dla dziecka barwach, w pozytywnym klimacie emocjonalnym. Materiał ilustracyjny ukazuje sceny biblijne, a także z życia codziennego dziecka i rodziny oraz wprowadza w liturgię Kościoła. Jest więc znakomitym materiałem do katechezy biblijnej, ukazuje jej związek z przeżyciami i doświadczeniami dziecka oraz przygotowuje do udziału w liturgii Kościoła.

Teksty w podręczniku to krótkie cytaty z Biblii i wyjaśnienia tematu. Każdy temat zawiera także modlitwę oraz wyróżniony odpowiednią czcionką tekst najważniejszych treści do przyswojenia i zapamiętania przez ucznia. Na te najistotniejsze wiadomości wskazują PRZEWODNICY. Są to postaci świętych - w klasie drugiej to: św. Teresa.

 • Podręcznik zawiera 60 tematów
 • Ciekawa szata graficzna oraz różnorodne zadania zachęcają uczniów do aktywnej pracy;
 • Interaktywne materiały multimedialne zamieszczone na stronie katechetycznej wydawnictwa WAM, dostępne bezpośrednio do ściągnięcia, stwarzają katechecie możliwość twórczej pracy z treściami katechetycznymi, wykorzystania tablicy multimedialnej oraz prowadzenia katechezy zdalnej.

FAQ

Sekcja pytań i odpowiedzi

Kto jest autorem "Wierzę w Boga. Jezus - nasz Zbawiciel. Podręcznik do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej"?
Podręcznik "Wierzę w Boga. Jezus - nasz Zbawiciel. Podręcznik do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej" jest pracą zbiorową, czyli w tworzenie zawartości zaangażowanych było kilku osób.


Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Wierzę w Boga. Jezus - nasz Zbawiciel. Podręcznik do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej" opublikowało Wydawnictwo WAM.


Jaki numer dopuszczenia MEN charakteryzuje ten podręcznik?
Numer dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego to AZ-1-01/18. Numer MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w edukacji. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Wierzę w Boga. Jezus - nasz Zbawiciel. Podręcznik do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej" został przygotowany zgodnie z obowiązującymi w dniu wydania numeru wytycznymi programu nauczania. Podręcznik został sklasyfikowany numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został zweryfikowany w kwestii merytorycznym.


Skąd mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek do szkoły z listą potrzebnych:
 • Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
 • Zweryfikuj na tytuł, nr MEN, autora, wydawnictwo.
 • Sprawdź, czy wymienione powyżej informacje znajdują się w opisie kupowanego produktu.Do której klasy i na jakim stopniu nauki jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas SP 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.

Do zgłębiania wiedzy, z którego przedmiotu ta książka jest przydatna?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu obszarowi nauki, którym jest religia.


Ile stron ma ta pozycja?
"Wierzę w Boga. Jezus - nasz Zbawiciel. Podręcznik do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej" składa się z 144 stron. Jest wypełniony edukacyjną treścią podkreśloną obrazkami i ilustracjami. Zawarto w nim znaczące i starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.


Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Wierzę w Boga. Jezus - nasz Zbawiciel. Podręcznik do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej"?
Tytuł ten należy do popularnej serii edukacyjnej Wierzę w Boga.
Wraz z innymi składowymi cyklu, ta książka ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich studentom rozwijać wiedzę jak również umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.


Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zdobyciu zeszytów! Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z werwą i we własnym stylu! Dedykowane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a wręcz zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź wyprawkę do szkoły, z którą, w naszej opinii, warto zacząć rok szkolny.


Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę wymienić lub zwrócić zakupiony podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, a w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać nietrafione zakupy? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Wierzę w Boga. Jezus - nasz Zbawiciel. Podręcznik do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej

 • MEN: AZ-1-01/18
 • Wydawnictwo WAM
 • Seria Wierzę w Boga
 • Rok wydania: 2021
 • Oprawa: Miękka
 • Ilość stron: 144
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788327718495
 • Język: polski
 • Podtytuł: Podręcznik do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788327718495

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>