Syrop z agawy

Jest 17 produktów.

Syrop z agawy to naturalny środek słodzący, coraz częściej znajdujący zastosowanie w naszych kuchniach. Konsystencją i kolorem przypomina miód, a jednocześnie w smaku jest neutralny jak cukier. Dowiedzmy się, czym dokładnie jest syrop z agawy.

Syrop z agawy – zdrowsza alternatywa dla cukru

Syrop z agawy jest znakomitym zamiennikiem cukru, gdyż jest zdecydowanie mniej kaloryczny i posiada mniejszy od cukru indeks glikemiczny. Nie powoduje dzięki temu dużych skoków poziomu cukru we krwi, dlatego też jest polecany przez diabetyków. Może być stosowany wszędzie tam, gdzie tradycyjnie stosujemy cukier: można posłodzić nim kawę i herbatę, jest doskonały do wypieków i deserów.

Jedną z zalet nektaru z agawy jest także zawartość inuliny, czyli prebiotyku korzystnie wpływającego na florę bakteryjną układu pokarmowego. Poza tym, że jest zdrowszy, jest również o wiele bardziej ekonomiczny - z uwagi, że jest słodszy od cukru, użyjemy go znacznie mniej.

Właściwości syropu z agawy

Syrop z agawy pozyskiwany jest poprzez poddawanie obróbce rdzenia agawy do momentu powstania gęstego nektaru. Konsystencją i kolorem przypomina miód i jego głównym atutem jest przyjemny, słodki, karmelowy smak. Agawa jest źródłem wielu składników odżywczych. Są to między innymi saponiny, warunkujące prawidłowy poziom cholesterolu we krwi. Jest 25% mniej kaloryczny od cukru, więc pomimo faktu, że możemy używać go o wiele mniej poprzez większą słodycz, nie należy przesadzać z jego ilością. Syrop z agawy jest również produktem wegańskim i bezglutenowym.

Rodzaje syropów z agawy

Wyróżniamy kilka rodzajów nektaru z agawy. Intensywność smaku zależy od barwy syropu, więc im ciemniejszy kolor, tym głębsza karmelowa nuta. Sklep BEE.pl oferuje wiele rodzajów syropu z agawy. Są to między innymi:

Bio syrop z agawy – gwarancja dobrego pochodzenia

Bio syrop z agawy to dużo zdrowsza alternatywa dla cukru, a dodatkową jego zaletą jest sposób jego pozyskiwania. Nasz sklep oferuje zakup żywności z wartościowych źródeł poprzez dostępność produktów oznaczonych certyfikatem ekologicznym. Wierzymy, że wciąż rosnąca świadomość konsumentów stawia na zakup produktów pozyskiwanych w sposób przyjazny środowisku. Przy tym nie tracą one swoich walorów smakowych i charakteryzują się wysoką ilością wartości odżywczych. Są również w pełni naturalne, pozbawione chemicznych dodatków.

© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe