Podpiwek, kwas chlebowy

Jest 16 produktów.

Szukasz zdrowej alternatywy dla napojów gazowanych? Kwasy chlebowe i podpiwki, od wieków znane w naszym kręgu kulturowym, w ostatnich czasach wracają do łask. Nic dziwnego - te bezalkoholowe napoje nie tylko wyśmienicie smakują i doskonale orzeźwiają, ale również zawierają wiele witamin i mikroelementów. W Bee prezentujemy Ci bogaty wybór kwasów chlebowych, a także mieszanek do przygotowania podpiwków w domu. Sprawdź, co możesz u nas znaleźć!

Kwas chlebowy, podpiwek i ich zalety

Kwas chlebowy to napój szczególnie popularny w krajach słowiańskich. Powstaje z fermentacji chleba np. żytniego z wodą, cukrem i drożdżami. Podobny do kwasu chlebowego jest podpiwek, w którym w miejsce chleba używa się słodu. Oba te napoje - co ważne, praktycznie nie zawierające alkoholu - cechują się podobnymi zaletami.  Pozwalają znakomicie uzupełnić płyny - będą więc świetnym wyborem w ciepłe dni. Ale warto korzystać z ich zalet o każdej porze roku.

W kwasie chlebowym znajdziesz wiele witamin - np. z grupy B - oraz substancji mineralnych m.in. cynk czy selen. Picie kwasu chlebowego czy podpiwka wspomaga odporność i metabolizm, poprawia funkcjonowanie układu nerwowego oraz  korzystnie wpływa na stan skóry i włosów.

W naszym sklepie oferujemy Ci specjalne mieszanki, dzięki którym będziesz mógł przygotować podpiwek w domu, a także bogaty wybór kwasów chlebowych, m.in.:

-tradycyjny, rosyjski kwas chlebowy Nikola marki Deka,
-ukraiński kwas chlebowy produkcji Volfas Engelman - browaru działającego od ponad 150 lat,
-ekologiczny, lekko kwaśny kwas chlebowy Eko Natura,
-praktyczne zestawy - np. kwas chlebowy ostrobramski 8 x 500 ml.

Poznaj ofertę Bee, a niewątpliwie znajdziesz coś dla siebie!

© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe