Biologia na czasie 2. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony

Oswajają z formą zadań maturalnych dzięki zadaniom typu maturalnego uporządkowanym według działów i tematów z podręcznika. Kształcą najważniejszą umiejętność udzielania odpowiedzi odpowiednich do danego typu polecenia dzięki elementowi Jak rozumieć polecenia? Pomagają kształcić umiejętność...
26,72 * 30,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 26,40 zł

Opis

 • Oswajają z formą zadań maturalnych dzięki zadaniom typu maturalnego uporządkowanym według działów i tematów z podręcznika.
 • Kształcą najważniejszą umiejętność udzielania odpowiedzi odpowiednich do danego typu polecenia dzięki elementowi Jak rozumieć polecenia?
 • Pomagają kształcić umiejętność rozwiązywania zadań przez praktyczne wskazówki zawarte w Przykładach.
 • Pomagają wyćwiczyć umiejętności często sprawdzane na maturze dzięki zadaniom CKE do każdego działu zawartym w elemencie To było na maturze!
 • Umożliwiają przekrojowe sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności po klasie 2 za pomocą Zestawu maturalnego zamieszczonego na końcu publikacji.

FAQ

Sekcja popularnych pytań i odpowiedzi

Kto jest autorem "Biologia na czasie 2. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony"?
Autorami tytułu są Dawid Kaczmarek, Tomasz Otręba, Renata Stencel, Anna Tyc.
Są autorami niewielu podręczników, ale są one wartościowe. Często autorzy podręczników mają wyższe stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 materiałów edukacyjnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia oraz wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Podręcznik Biologia na czasie 2. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony został opracowany przez Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jak się upewnić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
By zwiększyć prawdopodobieństwo udanych zakupów książek do szkoły:
1. Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
2. Zwróć szczególną uwagę na tytuł, autorów, wydawnictwo.
3. Sprawdź, czy wymienione informacje znajdują się na stronie oglądanego produktu.

 
Jaki zakres wiedzy obejmuje ta książka?
Ta książka jest przygotowana do wykorzystania na poziomie rozszerzonym. Przygotowana dla uczniów mocniej zaawansowanych.

 
Do jakiej serii podręczników szkolnych należy "Biologia na czasie 2. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony"?
Tytuł ten jest częścią serii edukacyjnej "Biologia na czasie".
Podobnie jak pozostałe składniki z tego cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom spójnych materiałów dydaktycznych, których uważna lektura wspomoże rozwijanie wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany i logiczny.

 
Czym są karty pracy?
Karty pracy są dodatkowymi pomocami dydaktycznymi włączonymi do podręczników lub do nich dołączonymi, które obejmują różnorodne zadania i ćwiczenia.

 
Ile stron ma ta pozycja?
176 jest długością książki Biologia na czasie 2. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony.
Jest wypełniona edukacyjną treścią opatrzoną graficznie. Zawiera liczne i starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.

 
Do której klasy i na jakim stopniu edukacji jest potrzebny ten wspomniany podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas LO 1-4. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.
 
Do którego przedmiotu jest przeznaczona ta publikacja?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu działowi nauki, jakim jest biologia.

 
Informacje o wydawcy tego podręcznika szkolnego:
Nowa Era to wyjątkowe wydawnictwo, które swoją obecnością na krajowym rynku edukacyjnym wnosi świeże spojrzenie na proces nauczania. Stając naprzeciw wyzwaniom związanym z edukacją 21. w., zapewnia podręczniki, zgodne z rekomendacjami Ministerstwa Edukacji Narodowej i komisji egzaminacyjnych.
 
Informacje o serii opisywanego podręcznika:
Biologia na czasie to seria podręczników szkolnych przeznaczona dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych do klas 1-3 wyd. Nowa Era. Podręczniki zostały tak opracowane, by przypominać uczniom dotychczas poznane treści, stopniowo rozszerzając wiedzę o zagadnienia związane z biotechnologią, inżynierią genetyczną, ochroną środowiska, anatomią człowieka. Sprostają potrzebom uczniów przygotowujących się do matury, w przyszłości studiujących medycynę, biologię, farmację, czy inżynierię genetyczną.

Seria Biologia na czasie rekomendowana jest przez nauczycieli biologii uczących w szkołach ponadpodstawowych. Jest ceniona między innymi za użycie różnorodnych form przekazu wiedzy.
11 powodów, dla których warto skorzystać z serii "Biologia na czasie":

 • zawierają ciekawe opracowania ważnych zagadnień z biologicznej dziedziny,
 • wykorzystują kreatywne rozwiązania w nauczaniu,
 • podnoszą poziom wiedzy uczących się,
 • otwierają możliwość personalizacji postępu nauki,
 • składają się z przykładowe testy egzaminu dojrzałości,
 • ułatwiają nauczycielom realizację podstawy programowej MEN,
 • zachęcają uczniów do poszerzania wiedzy we własnym zakresie,
 • są bogate w kreatywne materiały edukacyjne,
 • usprawniają przygotowanie na poziomie podstawowym albo rozszerzonym,
 • ułatwiają systematykę w przygotowaniach do zaliczeń i matury,
 • zawierają dodatki przykładowo infografiki, wykresy, przekroje, ilustracje czy multimedia jako pomoce dydaktyczne.

 
Co, oprócz podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zakupie odpowiednich zeszytów. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść energetycznie i we własnym stylu. Dobrze dobrane artykuły szkolne dostarczą radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź wyposażenie szkolne, z którymi warto wejść w nowy rok szkolny.

 
Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, dowiesz się tutaj.

 

Szczegóły - Biologia na czasie 2. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>