Biologia na czasie 2. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy: Zawiera treści dotyczące budowy i funkcjonowania organizmu człowieka zilustrowane atrakcyjnymi infografikami, dzięki którym łatwiej jest je zrozumieć. Pozwala łatwo zapamiętać objawy, sposoby diagnostyki...
49,99 * 56,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 48,25 zł

Opis

Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy:

 • Zawiera treści dotyczące budowy i funkcjonowania organizmu człowieka zilustrowane atrakcyjnymi infografikami, dzięki którym łatwiej jest je zrozumieć.
 • Pozwala łatwo zapamiętać objawy, sposoby diagnostyki oraz profilaktykę chorób.
 • Odwołuje się do życia codziennego poprzez tematy poruszane w elementach
 • O tym się mówi! oraz Bliżej życia.
 • Podpowiada, jak zapamiętać ważne wiadomości dzięki elementowi Jest na to sposób.
 • Umożliwia szybkie utrwalenie i sprawdzenie wiedzy przed klasówką, dzięki podsumowaniom po lekcji i po dziale oraz zadaniom powtórzeniowym.

FAQ

Sekcja zadawanych pytań i odpowiedzi

Kto jest autorem "Biologia na czasie 2. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum"?
Anna Helmin, Jolanta Holeczek są autorami tego tytułu.
Są autorami paru podręczników szkolnych, jednak są one wyjątkowo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch materiałów edukacyjnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Biologia na czasie 2. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum" opublikowało Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki jest numer dopuszczenia MEN tego podręcznika?
Numer dopuszczenia MEN podręcznika to 1006/2/2020. Nr MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje nauczyciela o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w edukacji. Jako ciekowostkę zaznaczamy, że termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Zgadza się, podręcznik jest zgodny z obowiązującymi w dniu przyznania numeru wytycznymi programu szkolnego. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są oceniane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z zakresem nauczania i z kryteriami jakościowymi.

 
Jak upewnić się, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj szczegółowo wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Skieruj uwagę na zgodność numeru dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z wykazu podręczników szkolnych przesłanych przez szkołę.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim poziomie nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Książka jest przeznaczona dla uczniów klas LO 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.
 
Do nauki, którego przedmiotu potrzebna jest ta publikacja?
Możemy korzystać z tej książki do nauki biologii.

 
Z ilu stron składa się ten podręcznik?
328: tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona treścią edukacyjną podkreśloną graficznie. Zawiera ważne i starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.

 
Przeczytaj o wydającym ten podręcznik szkolny:
Nowa Era to wyjątkowe wydawnictwo, które swoją działalnością na krajowym rynku edukacyjnym wnosi świeże spojrzenie na system nauczania. Podejmując wyzwania związane z edukacją XXI w., dostarcza podręczniki, zgodne z aktualnymi zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej i komisji egzaminacyjnych.
 
Jakiego poziomu nauczania dotyczy ta ksiażka?
Podręcznik jest dedykowany dla poziomu podstawowego.

 
Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Biologia na czasie 2. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum"?
Tytuł ten jest częścią popularnej serii Biologia na czasie.
Wraz z innymi tytułami z cyklu, ta książka ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów edukacyjnych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę jak również umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.

 
Przeczytaj o serii opisywanego podręcznika:
Biologia na czasie to zbiór podręczników dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych do klas 1-3 domu wydawniczego Nowa Era. Podręczniki zostały tak opracowane, by przypominać uczniom dotychczas poznane treści, stopniowo rozszerzając wiedzę o zagadnienia związane z biotechnologią, inżynierią genetyczną, ochroną środowiska, anatomią człowieka. Sprostają potrzebom uczniów przygotowujących się do matury, w przyszłości studiujących medycynę, biologię, farmację, czy inżynierię genetyczną.

Serię "Biologia na czasie" rekomendują nauczyciele biologii uczących w szkołach ponadgimnazjalnych. Jest ceniona m.in. za wykorzystanie szerokiej puli form przekazu wiedzy.
11 powodów, dla których warto sięgnąć po serię "Biologia na czasie":

 • zawierają interesujące opracowania ważnych tematów z dziedziny biologii,
 • wykorzystują kreatywne rozwiązania w nauczaniu,
 • wyrównują poziom wiedzy uczniów,
 • dają możliwość indywidualizacji postępu nauki,
 • składają się z liczne zadania egzaminu dojrzałości,
 • ułatwiają nauczycielom realizację programu nauczania MEN,
 • zachęcają uczniów do ekspansji biologicznych zagadnień we własnym zakresie,
 • zawierają kreatywnie opracowane materiały dydaktyczne,
 • usprawniają systematyczne przyswajanie na poziomie podstawowym lub rozszerzonym,
 • ułatwiają systematyczne przygotowywanie się do kartkówek i matury,
 • są bogate w dodatki przykładowo wykresy, ilustracje, infografiki czy multimedia jako pomoce dydaktyczne.

 
Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zakup zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które cieszą jego oko, np. piórnik z ulubionym bohaterem oraz plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie produkty szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś inspirującego.

 
Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę wymienić lub zwrócić zakupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, dowiesz się na tej stronie.

 

Szczegóły - Biologia na czasie 2. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>