Biologia na czasie 4. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony

Pomagają w utrwalaniu zagadnień i jednoczesnym ćwiczeniu kluczowych umiejętności maturalnych dzięki różnorodnym zadaniom skorelowanym z podręcznikiem. Pomagają kształcić umiejętność rozwiązywania zadańprzez praktyczne wskazówki zawarte w Przykładach i zadaniach analogicznych do nich. Pomagają...
27,16 * 30,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 26,23 zł

Opis

 • Pomagają w utrwalaniu zagadnień i jednoczesnym ćwiczeniu kluczowych umiejętności maturalnych dzięki różnorodnym zadaniom skorelowanym z podręcznikiem.
 • Pomagają kształcić umiejętność rozwiązywania zadańprzez praktyczne wskazówki zawarte w Przykładach i zadaniach analogicznych do nich.
 • Pomagają wyćwiczyć umiejętności często sprawdzane na maturzedzięki zadaniom CKE do każdego działu zawartym w elemencie To było na maturze!
 • Umożliwiają przekrojowe sprawdzenie wiedzy i umiejętnościpo klasie 4 za pomocą Zestawu maturalnego zamieszczonego na końcu publikacji.

FAQ

Sekcja najczęstszych pytań i odpowiedzi

Kto jest autorem "Biologia na czasie 4. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony"?
Bartłomiej Grądzki, Agnieszka Krotke, Anna Tyc to autorzy tej książki.
Są autorami paru podręczników szkolnych, ale są one wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 materiałów edukacyjnych, skupiając się na zgłębianiu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie wiedzy oraz doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Pozycja "Biologia na czasie 4. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony" została przygotowana przez Wydawnictwo Nowa Era.


Jak zweryfikować, czy to ten podręcznik muszę kupić?
By dokonać udanych zakupów książek do szkoły:
1. Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, autorów, wydawnictwa.
3. Sprawdź, czy wymienione informacje znajdują się na stronie oglądanego produktu.


Do jakiej serii podręczników szkolnych należy "Biologia na czasie 4. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony"?
Tytuł ten jest częścią serii edukacyjnej "BIOLOGIA NA CZASIE".
Podobnie jak pozostałe składniki z cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom spójnych materiałów edukacyjnych, których uważna lektura wspomoże rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany i logiczny.


Z ilu stron składa się ten podręcznik?
128: tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona treścią edukacyjną opatrzoną ilustracjami. Zawarto w niej liczne, starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.


Przeczytaj o wydawcy tego podręcznika szkolnego:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne,wyróżniające się na tle konkurencji dzięki swojemu nowatorskiemu i holistycznemu podejściu do edukacji. Kładąc nacisk na nowoczesne metody pracy z uczniami, zdobyło zaufaniewiększości edukatorów i placówek w całej Polsce.

Do której klasy i na jakim poziomie nauki jest niezbędny ten wspomniany podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas LO 4. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, aby dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.

W kontekście którego przedmiotu ta publikacja jest potrzebna?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu obszarowi nauki, jakim jest biologia.


Jakiego zakresu wiedzy jest podręcznik Biologia na czasie 4. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony?
Książka ta jest skierowana dla osób na poziomie rozszerzonym. Dedykowana dla uczniów bardziej zaawansowanych.


Czym są karty pracy?
Karty pracy są dodatkowymi pomocami dydaktycznymi włączonymi do podręczników lub do nich dołączonymi, które obejmują różnorodne zadania i ćwiczenia.


Przeczytaj o serii opisywanego podręcznika:
Biologia na czasie to seria podręczników szkolnych przeznaczona dla uczniów szkół ponadpodstawowych do klas 1-3 wydawnictwa Nowa Era. Podręczniki zostały tak opracowane, by przypominać uczniom dotychczas poznane treści, stopniowo rozszerzając wiedzę o zagadnienia związane z biotechnologią, inżynierią genetyczną, ochroną środowiska, anatomią człowieka. Sprostają potrzebom uczniów przygotowujących się do matury, w przyszłości studiujących medycynę, biologię, farmację, czy inżynierię genetyczną.

Serię "Biologia na czasie" rekomendują nauczyciele biologii uczących w szkołach ponadpodstawowych, którzy cenią ją m.in. za wykorzystanie szerokiej puli form przekazu wiedzy.
11 charakterystyk cyklu "Biologia na czasie":
 • zawierają ciekawe opracowania ważnych tematów z dziedziny biologii,
 • wykorzystują kreatywne rozwiązania w nauczaniu,
 • podnoszą poziom wiedzy uczących się,
 • otwierają możliwość personalizacji postępu nauki,
 • są bogate w liczne zadania maturalne,
 • ułatwiają nauczycielom realizowanie programu nauczania MEN,
 • zachęcają uczniów do poszerzania biologicznej wiedzy we własnym zakresie,
 • zawierają kreatywnie opracowane materiały dydaktyczne,
 • usprawniają przygotowanie w zakresie podstawowym lub rozszerzonym,
 • ułatwiają systematykę w przygotowaniach do kartkówek i matury,
 • są bogate w dodatkowe pomoce dydaktyczne.


W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze nabycie odpowiednich zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami szkolnymi, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie przybory i inne artykuły do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że na pewno znajdziesz coś interesującego.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony u Was podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można dokonac zwrotu produktu, dowiesz się tutaj.


Szczegóły - Biologia na czasie 4. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>