Biologia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa

Zadania z zeszycie ćwiczeń są ściśle skorelowane z podręcznikiem umożliwiają doskonalenie zdobytych umiejętności . Zawarte w nim polecenia odnoszą się do konkretnych punktów podstawy programowej. Atrakcyjna grafika i teksty źródłowe – zadania zawierają rysunki, tabele i teksty źródłowe dzięki czemu...
19,87 * 25,08 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 7,95 zł

Opis

Zadania z zeszycie ćwiczeń są ściśle skorelowane z podręcznikiem umożliwiają doskonalenie zdobytych umiejętności .

Zawarte w nim polecenia odnoszą się do konkretnych punktów podstawy programowej.

Atrakcyjna grafika i teksty źródłowe – zadania zawierają rysunki, tabele i teksty źródłowe dzięki czemu uczeń ma możliwość wytrenować umiejętność wykorzystania i interpretacji różnorodnych  źródeł informacji.

Zadania do lekcji powtórzeniowych – umożliwiają systematyczne powtarzanie większych partii materiału oraz wspomagają przygotowanie do sprawdzianów.

Różnorodne typy zadań – w zeszycie znajduje się ponad 150 różnorodnych zadań  zarówno zamkniętych jak i otwartych wymagających od uczniów większej kreatywności. Dzięki temu uczniowie nie popadają w rutynę i nie nudzą się w pracy z zeszytem.

Zeszyt podobnie jak podręcznik podzielony jest na działy:

  1. Podstawy dziedziczenia cech
  2. Zmienność genetyczna i ewolucjonizm
  3. Podstawy ekologii
  4. Różnorodność biologiczna – przejawy, użytkowanie i ochrona

FAQ

Sekcja FAQ

Kto napisał "Biologia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa"?
Za treścią podręcznika stoją Ewa Jastrzębska, Ewa Kłos, Wawrzyniec Kofta, Ewa Pyłka-Gutowska.
Są autorami paru podręczników, jednak te treści są bardzo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają wyższe stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Pozycja Biologia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa została opracowana przez Wydawnictwo WSiP.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia poprawności zamawianych książek do szkoły:
1. Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na tytuł, autora, wydawnictwo.
3. Sprawdź, czy wymienione powyżej informacje znajdują się w opisie oglądanego produktu.


O wydającym opisywany podręcznik:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, z ponad 70-letnim doświadczeniem, to istotny podmiot na polskim rynku wydawniczym. Zaczynając od publikacji pierwszego podręcznika w 1945 roku, WSiP wydało dużą liczbę publikacji edukacyjnych, współpracując z wybitnymi naukowcami i ekspertami. Oferta wydawnictwa obejmuje liczne cykle podręczników, poradniki, kursy i repetytoria, jak również innowacyjne platformy edukacyjne, takie jak WSiPnet. Dodatkowo, WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, oferując dedykowane wsparcie dla profesjonalistów w dziedzinie edukacji.

Do której klasy i na jakim poziomie nauki jest wymagany ten podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas SP 8. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.

Dla jakiego przedmiotu ta publikacja jest sugerowana?
Książka ta jest stworzona do nauki biologii.


Ile stron zawiera ta pozycja?
Ta książka liczy 72 stron.
Jest wypełniona treścią edukacyjną podkreśloną grafikami. Zawarto w niej znaczące, starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie zeszytów! Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść pewnie i we własnym stylu. Dobrze dobrane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź wyposażenie do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto wejść w rok szkolny.


Czy w razie pomyłki mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, dowiesz się tutaj.


Szczegóły - Biologia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również




Odkryj radość z ogrodnictwa >>