Bliżej słowa. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń do języka polskiego dla klasy 7 szkoły podstawowej

Bliżej słowa. Język polski.Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa Rozbudza zainteresowanie literaturą i kulturą Uporządkowanie tekstów literackich według bliskich uczniom kręgów tematycznych, takich jak dom, rodzina, szkoła, przyjaźń, poszukiwanie własnej tożsamości, zachęca do czytania i przybliża...
62,29 * 66,12 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 59,52 zł

Opis

Bliżej słowa. Język polski.Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa

Rozbudza zainteresowanie literaturą i kulturą

 • Uporządkowanie tekstów literackich według bliskich uczniom kręgów tematycznych, takich jak dom, rodzina, szkoła, przyjaźń, poszukiwanie własnej tożsamości, zachęca do czytania i przybliża omawiane treści.
 • Obecność tekstów z literatury współczesnej dla młodzieży (np. A. Onichimowskiej Lot Komety, D. Terakowskiej Tam, gdzie spadają Anioły czy W. Pielewina Hełm grozy) stanowi dla ucznia istotny argument, by sięgnąć po lekturę.
 • Lekcje poświęcone dziełom sztuki ułatwiają naukę interpretowania nieliterackich tekstów kultury.
 • Zróżnicowane ćwiczenia (odwołujące się np. do innych dzieł literackich, dotyczące zagadnień filozoficznych, sztuki filmowej, komunikacji językowej czy prac plastycznych i dzieł muzycznych) pomagają nauczycielowi prowadzić ciekawsze i bardziej urozmaicone lekcje, a uczniowi dają gwarancję lepszego zrozumienia tekstów i uczą sztuki ich interpretacji.
 • Polecenia do obowiązkowych lektur wymienionych w nowej podstawie programowej pozwalają na omówienie i sprawdzenie znajomości wymaganych pozycji książkowych.

Niezbędne materiały w jednym podręczniku

 • Podręcznik przeplatający treści literacko-kulturowe ze związanymi z nimi zagadnieniami z nauki o języku daje nauczycielowi komfort pracy bez konieczności sięgania do dodatkowych źródeł.  
 • Zagadnienia z nauki o języku zostały wyraźnie wyodrębnione na pomarańczowych aplach, dzięki czemu odnalezienie ich nie sprawia trudności, a budowa podręcznika jest przejrzysta i funkcjonalna.

Zachęca do czytania, pisania i mówienia

 • Teksty, zarówno klasyczne, jak i z popularnej wśród młodzieży literatury współczesnej, zostały uporządkowane według kręgów tematycznych, co pomaga w zainteresowaniu uczniów przedmiotem.
 • Podręcznik kładzie duży nacisk na tworzenie różnych form wypowiedzi, takich jak recenzja, rozprawka, wywiad, list otwarty, opis sytuacji, kondolencje, dzięki czemu kształci umiejętności z zakresu retoryki i stylistyki wymagane w nowej podstawie programowej.

Podręcznik składa się z siedmiu rozdziałów:

 1. Budować swoją tożsamość
 2. Szukać drogowskazów
 3. Nie ulegać złudzeniom
 4. Być dla innych
 5. Pilnować zgody
 6. Cenić wolność
 7. Nie tracić nadziei

Bliżej słowa. Język polski. Klasa 7. Zeszyt ćwiczeń. Szkoła podstawowa

Zeszyt ćwiczeń "Bliżej słowa" jest ściśle związany z podręcznikiem "Bliżej słowa" do klasy 7 i obejmuje tematykę jego siedmiu działów.

Zawiera wpisane w strukturę lekcji karty pracy do zajęć literackich i językowych, Dostarcza materiał powtórzeniowy do różnorodnych treści programowych w formie ćwiczeń, które uczniowie mogą wykonać w domu.

Obejmuje ćwiczenia kształcące umiejętności opisane w podstawie programowej; zawiera polecenia o stopniowanym poziomie trudności (zaznaczonym graficznie). Ćwiczenia te odnoszą się m.in. do analizy i interpretacji tekstu, ale także włączają tekst w nurt rozważań filozoficznych i działań twórczych; ponadto umożliwiają trenowanie umiejętności związanych z komunikacją społeczną we współczesnym świecie.

Proponuje szereg ćwiczeń gramatycznych ukazujących funkcjonalność nauki o języku, integralnie związanej z kształceniem literackim i kulturowym; ćwiczenia te prowadzą do doskonalenia sprawności językowej i komunikacyjnej, są ponadto atrakcyjne – odwołują się do realiów współczesnego życia i kształtują umiejętności niezbędne do właściwego funkcjonowania w rzeczywistości.

Oferuje liczne ćwiczenia leksykalne poszerzające zasób słownictwa ucznia. Dodatkowe teksty kultury dołączone do ćwiczeń zwiększają jego erudycję. Zawiera schematy kompozycyjne ułatwiające pisanie różnych form wypowiedzi. Proponuje notatki graficzne do zagadnień związanych z teorią gatunków.

Umożliwia tworzenie czytelnych notatek przypominających kwestie omawiane na lekcjach.

Oszczędza czas zarówno nauczyciela, jak i ucznia – pozwala się skoncentrować na najistotniejszych problemach lekcji; jednocześnie zapewnia realizację treści programowych.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź sekcję najczęstsze pytania i odpowiedzi

Kto napisał "Bliżej słowa. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń do języka polskiego dla klasy 7 szkoły podstawowej"?
Ewa Horwath, Grażyna Kiełb to autorzy tego podręcznika.
Mamy szeroki wybór podręczników stworzonych przez autorów. Niewielka liczba autorów publikuje powyżej 10 książek w swojej karierze. Wybrany autor należy do elity, która zbliża się do tego rekordu. Wskazuje to na niezwykłe zaangażowanie w edukację. Wachlarz tytułów dowodzi szerokiej wiedzy i umiejętności jej przekazywania. Autorzy podręczników często stają się autorami wielu książek, ponieważ ich prace są dobrze przyjmowane przez nauczycieli i uczniów, co prowadzi do zapotrzebowania na więcej materiałów od tego samego autora.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Książka Bliżej słowa. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń do języka polskiego dla klasy 7 szkoły podstawowej została przygotowana przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki jest numer zatwierdzenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika?
Nr dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego to 861/7/2017. Potocznie nazywany numerem MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręczniku szkolnym informuje kupującego o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku edukacyjnego. Co do zasady termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Potwierdzamy, ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi w dniu nadania numeru wytycznymi programu nauczania. Podręcznik został sklasyfikowany numerem dopuszczenia MEN, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem zgodności z programem nauczania.


Skąd mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z listy podręczników szkolnych wywieszonych przez szkołę.


Do której serii podręczników należy "Bliżej słowa. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń do języka polskiego dla klasy 7 szkoły podstawowej"?
Tytuł ten jest częścią popularnej serii edukacyjnej Bliżej słowa.
Wraz z innymi składowymi cyklu, ta książka ma na celu dostarczenie spójnych materiałów dydaktycznych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę, a także umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.


O wydawnictwie tego podręcznika szkolnego:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, z ponad 70-letnim doświadczeniem, to ceniony gracz na polskim rynku edukacyjnym. Począwszy od publikacji pierwszego podręcznika w 1945 r., WSiP wydało niezliczoną liczbę materiałów edukacyjnych, współpracując z wybitnymi ekspertami i naukowcami. Oferta wydawnictwa zawiera liczne cykle podręczników, repetytoria, poradniki i kursy, a także innowacyjne platformy edukacyjne, takie jak WSiPnet. Dodatkowo, WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, oferując dedykowane wsparcie dla profesjonalistów w dziedzinie edukacji.

W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie odpowiednich zeszytów! Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które cieszą jego oko, np. piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie produkty szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że na pewno znajdziesz coś interesującego.


Jeśli pomylę się podczas zakupów to mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, a w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać nietrafione zakupy? Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Bliżej słowa. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń do języka polskiego dla klasy 7 szkoły podstawowej

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>