Chemia 1. Podręcznik i maturalne karty pracy. Szkoły ponadpodstawowe. Zakres rozszerzony

Chemia 1. Podręcznik. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe Podręcznik Chemia 1. Zakres rozszerzony jest przeznaczony dla uczniów klasy 1 liceów ogólnokształcących i techników. Zakres rozszerzony oznacza, że publikacja zawiera treści pozwalające zrealizować podstawę programową w zakresie...
95,98 * 107,61 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 89,81 zł

Opis

Chemia 1. Podręcznik. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Chemia 1. Zakres rozszerzony jest przeznaczony dla uczniów klasy 1 liceów ogólnokształcących i techników. Zakres rozszerzony oznacza, że publikacja zawiera treści pozwalające zrealizować podstawę programową w zakresie rozszerzonym.

Podręcznik stanowi wprowadzenie do podstawowych praw chemii, ukazując ją na trzech płaszczyznach: mikroskopowego świata atomów, cząsteczek i jonów, makroskopowego świata substancji chemicznych, ich właściwości i przemian oraz umownego świata symboli pierwiastków, wzorów i równań chemicznych. Autorzy nawiązali do najnowszych osiągnięć naukowych z jednej strony, a z drugiej ‒ przygotowali też liczne zadania, które skłaniają do kreatywnego myślenia i zastosowania wiedzy w praktyce.

Podręcznik do chemii dla klasy 1, zakres rozszerzony dla szkół ponadpodstawowych składa się z 4 działów:

 • Atomy, cząsteczki i stechiometria chemiczna
 • Budowa atomu
 • Wiązania chemiczne. Oddziaływania międzycząsteczkowe
 • Kinetyka i statyka chemiczna. Energetyka reakcji chemicznych

Co znajdziesz w podręczniku "Chemia 1. Zakres rozszerzony"?

 • doświadczenia służące praktycznym działaniom umożliwiającym zrozumienie zagadnień chemicznych
 • tabele, które pomogą w usystematyzowaniu wiedzy
 • rozwiązania przykładów do prześledzenia umożliwią opanowanie sposobów rozwiązywania zadań i wykonywania obliczeń
 • definicje, hasła, prawa i zasadydo zapamiętania wyróżniono kolorową czcionką
 • grafiki i infografiki uświadamiające istotę zjawisk chemicznych
 • wstęp do lekcji w postaci wskazówek Na tej lekcji
 • w tekście znajdują się wytłuszczeniapomocne w szybkim odnajdywaniu istotnych zagadnień, pojęć i nazw
 • blok Podsumowanie przed sprawdzianem zawierający zadania pomagające utrwalić wiadomości
 • podsumowania lekcji będące wsparciem podczas samodzielnej nauki

Autorzy podręcznika do chemii dla uczniów liceów ogólnokształcących i technikum

Prof. dr hab. inż. Marek Kwiatkowski, dr Małgorzata Czaja i dr Bożena Karawajczyk na co dzień współpracują z licznymi szkołami w ramach praktyk, warsztatów i wykładów dla uczniów oraz imprez popularyzujących naukę wśród młodzieży. Autorzy wielu podręczników, zbiorów zadań, opracowań multimedialnych, a także innych publikacji przeznaczonych zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Doświadczeni nauczyciele akademiccy Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Jako członkowie Zakładu Dydaktyki i Popularyzacji Nauki odpowiadają za kształcenie przyszłych nauczycieli chemii na tym wydziale.


Chemia 1. Maturalne karty pracy. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Maturalne karty pracy to uzupełnienie podręcznika do chemii w zakresie rozszerzonym. Zaprojektowane w nowej, perforowanej formie zostały bardzo dobrze przyjęte przez nauczycieli. Każdą kartę z zadaniami można oderwać, rozwiązać zadania, oddać do sprawdzenia nauczycielowi, a następnie wpiąć w skoroszyt, kompletując całość publikacji.

Odpowiednie materiały do nauki to podstawa sukcesu na egzaminie maturalnym. Chemia 1. Maturalne karty pracy to publikacja dla uczniów klasy 1 liceów ogólnokształcących i techników, a ich zawartość jest zgodna z wymaganiami w zakresie rozszerzonym programu nauczania. Dzięki zadaniom zebranym w kartach pracy uczeń może sobie przypomnieć treści poznane w poprzednich latach (szkoła podstawowa), a także utrwalić aktualnie omawiane tematy.  adania obejmują materiał ze szkoły podstawowej (nauka o atomach czy cząsteczkach), wiązania chemiczne czy energetykę reakcji chemicznych. Są wartościowym i kompleksowym sposobem utrwalania wiedzy. Zaproponowane przez autora zadania rozwijają te umiejętności, które mogą wpłynąć na sukces maturalny, czyli rozwiązywanie problemów chemicznych z zastosowaniem metody naukowej czy analiza materiałów źródłowych. Elementy graficzne maturalnych kart pracy, takie jak tabele czy schematy, są wartościowym elementem wspierającym praktyczne zastosowanie wiedzy i przygotowującym do przyszłego egzaminu.

FAQ

Sprawdź sekcję najczęstsze pytania i odpowiedzi

Kto jest autorem "Chemia 1. Podręcznik i maturalne karty pracy. Szkoły ponadpodstawowe. Zakres rozszerzony"?
Autorami książki są Bożena Karawajczyk, Małgorzata Czaja, Marek Kwiatkowski, Piotr Malecha.
Obecnie dostępnych są do pięciu książek od tego grona autorów. To imponujące, gdyż zdobycie reputacji, której efektem jest bycie autorem wielu książek, wymaga czasu, wytrwałości i ciągłego zaangażowania. Wielu autorów takiej liczby publikacji podręcznikowych ma doświadczenie edukacyjną, co daje im wgląd w to, jak właściwie przekazać informacje korzystającym ze szkoły. Pisanie podręczników to proces, który może ciągnąć się miesiącami, a niektóre podręczniki szkolne mogą wymagać mnogich rewizji w miarę jak zmieniają się standardy nauczania lub poziomy współczesnej wiedzy.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Książka "Chemia 1. Podręcznik i maturalne karty pracy. Szkoły ponadpodstawowe. Zakres rozszerzony" została opublikowana przez Wydawnictwo Operon.


Jaki numer zgodności MEN charakteryzuje ten podręcznik szkolny?
1059/1/2019 - nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika. Informuje on o tym, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Z ciekawostek: termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Podręcznik jest zgodny z obowiązującymi w dniu przyznania numeru wytycznymi programu nauczania. Przed uzyskaniem numeru dopuszczenia podręczniki są oceniane przez pracowników wyznaczonych MEN pod kątem zgodności z zakresem nauczania, a także z kryteriami jakościowymi.


Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z wykazu podręczników szkolnych dostępnych w szkole.


Jaki zakres wiedzy obejmuje ten podręcznik?
Ten materiał jest przeznaczony do wykorzystania na poziomie rozszerzonym. Przeznaczona dla uczniów bardziej zaawansowanych.


Informacje o wydawnictwie opisywanego podręcznika szkolnego:
Wydawnictwo Operon to podmiot, który specjalizuje się w dostarczaniu publikacji, obejmujących wszystkie etapy nauki - od początkowej edukacji szkolnej aż do szkół ponadpodstawowych. Zapewnia książki pozwalające przygotować się do testów końcowych, które są zgodne z bieżącą podstawą programową i przygotowane w konsultacji z MEN. Publikacje są urozmaicone wieloma pomocami naukowymi i plikami multimedialnymi, które można kupić w pakietach lub oddzielnie. Takie wszechstronne i holistyczne podejście do edukacji powoduje, że wydawnictwo Operon jest dobrym partnerem dla nauczycieli, uczniów a także rodziców.

Czym są karty pracy?
Karty pracy to dodatkowe narzędzia edukacyjne zawarte w podręcznikach lub dołączane do nich, które zawierają różne ćwiczenia i zadania.


Co, obok podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie zeszytów. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z werwą i w dobrym stylu! Dobrze dobrane artykuły szkolne dostarczą radości, a wręcz dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź artykuły i przybory do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto zacząć rok szkolny.


Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale pamiętaj o tym, że przy zakupie online możesz zwrócić, a w zamian kupić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać produkty? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Chemia 1. Podręcznik i maturalne karty pracy. Szkoły ponadpodstawowe. Zakres rozszerzony

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>