Ciekawa chemia. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa

Podręcznik ciekawie i precyzyjnie objaśnia chemię gruntownie analizuje zagadnienia chemiczne, np. związane z powietrzem, czyli jego skład i rolę poszczególnych składników w życiu człowieka. Motywuje ucznia do badania, dociekania, odkrywania praw i zależności chemicznych. Znajdujące się po każdej...
38,93 * 47,12 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 38,98 zł

Opis

Podręcznik ciekawie i precyzyjnie objaśnia chemię gruntownie analizuje zagadnienia chemiczne, np. związane z powietrzem, czyli jego skład i rolę poszczególnych składników w życiu człowieka.

Motywuje ucznia do badania, dociekania, odkrywania praw i zależności chemicznych. Znajdujące się po każdej lekcji Wykonaj doświadczenie to propozycja samodzielnej pracy ucznia, która nie wymaga użycia sprzętu laboratoryjnego ani specjalnych odczynników.

Fotografie, doświadczenia i odwołania do życia codziennego rozbudzają naturalną ciekawość uczniów.

Treść podręcznika została podzielona na działy, w których znajdują się tematy lekcji. Mają one stałe elementy:

 • Strona działowa z tytułami lekcji, która ma zainteresować materiałem omawianym w danym dziale.
 • Uczmy się razem, uczmy się aktywnie to propozycja projektu i pracy w grupach.
 • Ważne pojęcia, z którymi uczniowie zapoznają się w toku lekcji.
 • Dowiedz się więcej zawiera interesujące informacje poszerzające tematykę omawianą na lekcji.
 • Podsumowanie lekcji zawiera wypunktowanie najważniejszych zagadnień omawianych w danej lekcji.
 • Rozwiąż zadania i problemy to zestaw pytań i zadań do samodzielnego rozwiązania w domu.
 • Wykonaj doświadczenie to propozycja samodzielnej pracy, która nie wymaga użycia sprzętu laboratoryjnego ani specjalnych odczynników.
 • Podsumowanie działu zawiera najważniejsze informacje przedstawione w formie tabel i schematów ułatwiających powtórzenie materiału. 
 • Test do działu składa się z 10 pytań testowych jednokrotnego wyboru.
 • Sprawdź swoje umiejętności zawiera zadania tekstowe sprawdzające zdobyte wiadomości i umiejętności.

Działy w podręczniku:

6. Wodorotlenki a zasady
7. Kwasy
8. Sole
9. Węglowodory
10. Pochodne węglowodorów
11. Substancje o znaczeniu biologicznym

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź Q&A

Kto napisał "Ciekawa chemia. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa"?
Za treścią podręcznika stoją Hanna Gulińska, Janina Smolińska.
Są autorami niewielu podręczników, ale są one bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają wyższe stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów edukacyjnych, skupiając się na poznawaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie wiedzy i doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Podręcznik Ciekawa chemia. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa został wydany przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer zatwierdzenia MEN posiada ten podręcznik?
820/2/2018 to nr dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego. Informuje on o tym, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co ciekawe, termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki szkolnej posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu szkolnego obowiązującymi na dzień przyznania numeru. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.


Jak zyskać pewność, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu książek do szkoły dzielą Cię trzy kroki:
 • Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
 • Zweryfikuj zgodność tytułu, nr MEN, autora, wydawnictwa.
 • Sprawdź, czy wymienione informacje znajdują się w opisie kupowanego produktu.Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Ciekawa chemia. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa"?
Tytuł jest częścią popularnej serii edukacyjnej "Ciekawa Chemia".
Podobnie jak pozostałe składniki z cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom spójnych materiałów dydaktycznych, których uważna lektura wspomoże rozwijanie wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany i logiczny.


Do której klasy i na jakim szczeblu edukacji jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Pozycja jest przeznaczona dla uczniów klas SP 8. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

Do którego przedmiotu jest przeznaczona ta publikacja?
Książka ta pomaga w nauce chemii.


O wydającym ten podręcznik:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, z ponad 70-letnim doświadczeniem, to uznany podmiot na polskim rynku wydawniczym. Począwszy od publikacji pierwszego podręcznika w 1945 r., WSiP wydało niezliczoną liczbę materiałów edukacyjnychwe współpracy z uznanymi naukowcami i ekspertami. Oferta wydawnictwa zawiera różne cykle podręczników, poradniki, kursy i repetytoria, jak również innowacyjne platformy edukacyjne, takie jak WSiPnet. Dodatkowo, WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, oferując dodatkowe wsparcie dla profesjonalistów w dziedzinie edukacji.

Ile stron zawiera ta pozycja?
256 to liczba stron Ciekawa chemia. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa. Jest wypełniony edukacyjną treścią podkreśloną obrazkami i ilustracjami. Zawarto w nim wartościowe i starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze nabycie zeszytów! Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść energetycznie i we własnym stylu. Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź produkty do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto zacząć rok szkolny.


Czy w razie pomyłki mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Ciekawa chemia. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>