Ciekawa chemia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa

Zeszyt ćwiczeń do klasy 8 jest ściśle związany z podręcznikiem Ciekawa chemia i zawiera zadania odnoszące się do konkretnych wymagań nowej podstawy programowej. Każdy dział zeszytu składa się z kilku rozdziałów odpowiadających kolejnym lekcjom. Dział zawsze kończy się blokiem zadań podsumowujących....
19,99 * 21,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 19,87 zł

Opis

Zeszyt ćwiczeń do klasy 8 jest ściśle związany z podręcznikiem Ciekawa chemia i zawiera zadania odnoszące się do konkretnych wymagań nowej podstawy programowej.

Każdy dział zeszytu składa się z kilku rozdziałów odpowiadających kolejnym lekcjom. Dział zawsze kończy się blokiem zadań podsumowujących.

Zadania znajdujące się w zeszycie pomagają w utrwaleniu i sprawdzeniu wiadomości oraz umiejętności. Charakteryzuje je różnorodność i motywowanie do zdobywania wiedzy chemicznej oraz do zastosowania chemii w życiu codziennym. Zamieszczona na końcu zeszytu gra dydaktyczna jest inną ciekawą formą sprawdzania opanowanych wiadomości – to gra zespołowa.

W zeszycie znajduje się też bardzo przydatny układ okresowy pierwiastków, przygotowany w postaci luźnej wkładki.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź sekcję Q&A

Kto napisał "Ciekawa chemia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa"?
Hanna Gulińska, Janina Smolińska są autorami tej książki.
Są autorami niewielu podręczników szkolnych, ale ich treści są wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch podręczników szkolnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Publikacja "Ciekawa chemia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa" została przygotowana przez Wydawnictwo WSiP.


Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu książek do szkoły dzielą Cię 3 kroki:
1. Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na tytuł, autorów, wydawnictwo.
3. Upewnij się, że wymienione dane znajdują się na stronie opisywanego produktu.


Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
Ciekawa chemia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa to książka złożona z 120 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią opatrzoną grafikami. Zawarto w niej znaczące, starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.


Do której serii podręczników należy "Ciekawa chemia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa"?
Tytuł jest częścią popularnej serii "WSIP; Ciekawa chemia".
Wzorem pozostałych tytułów z tego cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów dydaktycznych, których uważna lektura wspomoże rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany i logiczny.


Kilka słów o wydawnictwie opisywanego podręcznika szkolnego:
Od 1945 r., Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) dostarczają najwyższej jakości materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli w całej Polsce. Publikując 25 tys. pozycji z łącznym nakładem przekraczającym 2 mld egzemplarzy, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne są jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydawnictw w Polsce. Specjalizuje się w publikacji różnorodnych materiałów, takich jak poradniki, kursy, repetytoria i podręczniki, . Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne rozwijają też nowoczesne serwisy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące e-podręczniki, oraz prowadzi Klub Nauczyciela.

Dla uczniów której klasy i na jakim stopniu nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas SP 8. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.

Dla jakiego przedmiotu ta książka jest rekomendowana?
Publikacja ta jest napisana do nauki chemii.


W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach! Plus na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść energetycznie i we własnym stylu! Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a nawet dodać pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź kolekcję do szkoły, z którą, w naszej opinii, warto zacząć rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony u Was podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Ciekawa chemia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>