Krem pod oczy

Dobry krem pod oczy - który wybrać i na co zwrócić uwagę? Okolice oczu są wyjątkowo wrażliwe, delikatne i podatne na wysuszenie. Skórę w tym miejscu cechuje słabe krążenie krwi, co powoduje często występowanie cieni i obrzęków (tzw. worki pod oczami). Dodatkowo to właśnie w tych okolicach pojawiają się pierwsze zmarszczki. Dlatego dzisiaj zastanowimy się, jak mądrze wybrać krem do pielęgnacji tej części twarzy, celując w taki, który zapewni maksymalnie dobre efekty, a przy tym będzie bezpieczny dla skóry.

Jakie składniki powinien mieć dobry krem pod oczy?

Dobierając kosmetyki, powinniśmy kierować się przede wszystkim ich składem. Dobrej jakości kremy pod oczy powinny posiadać jak najwięcej drogocennych i naturalnych składników, a jak najmniej konserwantów. Rozpoznanie szkodliwych substancji nie jest łatwe, gdyż producenci często je ukrywają pod niezrozumiałymi symbolami lub skrótami.

Kolejność występowania składników również nie jest przypadkowa. Na początku listy występują te, których jest najwięcej. Te o śladowych ilościach umiejscowione są na końcu.

W dobrym kremie pod oczy powinny zatem znajdować się następujące składniki:

  • olej kokosowy, masło shea, oliwa z oliwek - mają działanie nawilżające;
  • olej arganowy, koenzym Q10, olej różany, kwas hialuronowy - zapobiegają powstawaniu zmarszczek;
  • świetlik lekarski, olej z arniki, olej rycynowy, wyciąg z zielonej herbaty - mają działanie przeciwzapalne;
  • olej ze słodkich migdałów, hydrolat z czystka - rozjaśniają cienie pod oczami.

W doborze wartościowego kosmetyku pomagają nam certyfikaty ekologiczne lub oznaczenia odnośnie tego, w jakim stopniu jest on naturalny. Producenci umieszczają takie informacje w widocznym miejscu.

TOP 5 najlepszych kremów pod oczy


Zobacz także: