Etyka. Karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Karty pracy ucznia z etyki to uzupełnienie podręcznika do etyki, wydrukowane w zupełnie nowej, perforowanej formie. Każdą kartę można oderwać, rozwiązać znajdujące się na niej zadania, oddać do sprawdzenia, a następnie wpiąć w skoroszyt tworzący całość publikacji. Etyka. Karty pracy ucznia. to...
28,50 * 31,22 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 26,22 zł

Opis

Karty pracy ucznia z etyki to uzupełnienie podręcznika do etyki, wydrukowane w zupełnie nowej, perforowanej formie. Każdą kartę można oderwać, rozwiązać znajdujące się na niej zadania, oddać do sprawdzenia, a następnie wpiąć w skoroszyt tworzący całość publikacji.

Etyka. Karty pracy ucznia. to publikacja przeznaczona dla uczniów wszystkich klas liceów ogólnokształcących i techników uczęszczających na lekcje etyki. Zaproponowany przez autorów zestaw zadań pozwala zrealizować wymagania przewidziane w zakresie podstawowym programu nauczania. Autorzy przygotowali różnego typu ćwiczenia. Część z nich nawiązuje bezpośrednio do treści omawianych w podręczniku. Są to zagadnienia mające na celu utrwalenie wiedzy. W publikacji pojawiają się także zadania wymagające indywidualnej refleksji, stawiające przed uczniem konkretne przykłady do rozważenia. Karty pracy z etyki zawierają również liczne fragmenty z literatury przedmiotu. Dzięki różnorodnym ćwiczeniom i pytaniom do tych tekstów uczniowie nie tylko poszerzą swoją wiedzę i wykształcą w sobie wrażliwość etyczną, lecz także przećwiczą niezbędną dla każdego ucznia umiejętność czytania ze zrozumieniem. Proponowane w publikacji zadania są zatem różnorodne, także pod względem formy.

"Etyka. Karty pracy ucznia" składa się z 14 rozdziałów:

 • Doświadczenie zła
 • Spojrzenie na rozwój moralności: od Kalego do trybunału w Norymberdze
 • Strach, odwaga i sumienie
 • Doświadczanie wartości i ich natura
 • Odpowiedzialność
 • Niełatwo jest mówić o dobru
 • Normy moralne a rozwój człowieka
 • W pogoni za cnotą
 • W poszukiwaniu najwyższego dobra
 • Od Augustyna do Levinasa, czyli półtora tysiąca lat refleksji etycznej
 • Ocena moralna czynu. Od deontologii do utylitaryzmu
 • Między jednostką a zbiorowością. Etyka a polityka
 • Etyczny wymiar codzienności
 • Dobrze żyć i dobrze się mieć

Co znajdziesz w publikacji "Etyka. Karty pracy ucznia"?

 • zestawy ciekawych zdań do każdego rozdziału podręcznika,
 • powtórzeniowe karty pracy umożliwiające utrwalenie materiału,
 • liczne teksty źródłowe wspierające proces nauczania,
 • ciekawą szatę graficzną,
 • odpowiedzi do trudniejszych zadań (do dyspozycji nauczyciela).

Autorzy Kart pracy ucznia z etyki dla uczniów liceum i technikum:

Grzegorz Wiończyk – nauczyciel filozofii, etyki i historii. Doktorant w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor artykułów naukowych z zakresu filozofii społecznej oraz metodologii teologii i humanistyki. Wykładowca etyki zawodu nauczyciela w Instytucie Studiów Podyplomowych. Prowadzi badania na zbiegu filozofii, teologii i literatury. Organizator konferencji poświęconych m.in. dydaktyce filozofii. Uczestnik wielu konferencji naukowych. Członek International Institute for Hermeneutics.

Katarzyna Myrcik – nauczycielka języka polskiego, etyki i filozofii w szkole średniej na Śląsku. Egzaminatorka maturalna, ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Autorka licznych publikacji z zakresu dydaktyki języka polskiego, etyki i filozofii, zarządzania szkołą oraz historii harcerstwa. Autorka i realizatorka wielu projektów wymian zagranicznych dla uczniów i nauczycieli. Za swoje osiągnięcia zawodowe nagrodzona przez Śląskiego Kuratora Oświaty oraz dwukrotnie odznaczona Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej. Rozprawę doktorską dotyczącą zagadnienia tożsamości w późnej poezji Tadeusza Różewicza przygotowuje w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Opolskiego.

Marcin Krupa – filozof, coach, doktorant w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, członek i współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Doradztwa Filozoficznego. Organizator spotkań i warsztatów filozoficznych. Współpracuje ze szkołami z województwa śląskiego. Zajmuje się filozofią rozumianą jako postawa i sztuka życia, szczególnie w tym kontekście interesuje go filozoficzny sceptycyzm. Uczestnik w licznych konferencjach naukowych.

FAQ

Sprawdź popularne pytania i odpowiedzi

Kto jest autorem "Etyka. Karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe"?
Grzegorz Wiończyk, Katarzyna Myrcik, Marcin Krupa są autorami tej książki.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, jednak ich treści są bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 podręczników edukacyjnych, skupiając się na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia i wiedzy, z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Etyka. Karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe" opublikowało Wydawnictwo Operon.


Jak się upewnić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć uwagę na tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z wykazu podręczników szkolnych opublikowanych w szkole.


Jaki zakres nauczania obejmuje podręcznik Etyka. Karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe?
Ta książka jest przeznaczona do wykorzystania na poziomie podstawowym.


Do której klasy i na jakim szczeblu nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas LO 1-4. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.

Do jakiego przedmiotu jest przeznaczona ta książka?
Podręcznik został opracowany z myślą o konkretnym dziale nauki, jaką jest inne.


Informacje o wydawcy opisywanego podręcznika szkolnego:
Operon to wydawnictwo pedagogiczne, które skupia się na tworzeniu publikacji, dotyczących wszystkich etapów nauki - od początkowej edukacji szkolnej do poziomu szkół ponadpodstawowych. Zapewnia książki przygotowujące do testów końcowych, które są zgodne z najnowszą podstawą programową i przygotowane we współpracy z MEN. Repetytoria są urozmaicone wieloma pomocami naukowymi i plikami multimedialnymi, które można kupić w pakietach lub oddzielnie. Takie wszechstronne i kompleksowe podejście do nauczania powoduje, iż Operon jest cenionym partnerem dla nauczycieli, uczniów oraz rodziców.

Co, obok podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zdobyciu odpowiednich zeszytów. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z dobrą energią i we własnym stylu. Dedykowane artykuły szkolne dostarczą radości, a nawet zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź produkty do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto wejść w rok szkolny.


Jeśli zaszła pomyłka podczas zakupów to mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, przeczytasz tutaj.


Szczegóły - Etyka. Karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>