Fizyka z plusem 8. Podręcznik. Szkoła podstawowa

Podręcznik jest zgodny z wymogami podstawy programowej obowiązującej od września 2017. Jaki jest podręcznik serii Fizyka z plusem? Przemyślany i wygodny - każdy temat składa się z przystępnej części teoretycznej przeplatanej ćwiczeniami, a kończy go zestaw zadań o zróżnicowanym poziomie trudności....
40,99 * 44,60 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 40,14 zł

Opis

Podręcznik jest zgodny z wymogami podstawy programowej obowiązującej od września 2017.

Jaki jest podręcznik serii Fizyka z plusem?

  • Przemyślany i wygodny - każdy temat składa się z przystępnej części teoretycznej przeplatanej ćwiczeniami, a kończy go zestaw zadań o zróżnicowanym poziomie trudności. Po każdym dziale znajduje się Podsumowanie zawierające Zadania dodatkowe, Pytania kontrolne i zestaw zadań powtórzeniowych Przed klasówką.
  • Uczy przez przykłady i doświadczenia - odwołuje się do potocznej wiedzy i codziennych obserwacji. Wykorzystuje znane uczniom sytuacje i ich własne doświadczenia do budowania umiejętności fizycznych.
  • Nagrodzony przez PAU -  Polska Akademia Umiejętności wyróżniła podręczniki Fizyka z plusem między innymi za przedstawienie trudnego materiału w sposób klarowny, jak najprostszy i ciekawy. 

FAQ

Sekcja FAQ

Kto napisał "Fizyka z plusem 8. Podręcznik. Szkoła podstawowa"?
Za treścią tytułu stoją Krzysztof Horodecki, Artur Ludwikowski.
Są autorami paru podręczników, jednak są one bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników mają wyższe stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników szkolnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Fizyka z plusem 8. Podręcznik. Szkoła podstawowa" wydało Wydawnictwo GWO.


Jaki numer zatwierdzenia MEN charakteryzuje ten podręcznik szkolny?
824/2/2018 jest numerem dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego. Nazywany numerem MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje nauczyciela o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w szkołach. Wbrew obiegowej opinii termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Ten podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauki obowiązującymi na dzień nadania numeru. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem zgodności z ramą programową.


Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź szczegółowo wykaz książek w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Zwróć uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z listy podręczników szkolnych udostępnionych przez szkołę.


O wydawcy opisywanego podręcznika szkolnego:
Założone w 1991 r. przez A. Mysiora i M. Dobrowolską, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, to wydawnictwo znane z publikacji podręczników edukacyjnych, szczególnie z dziedziny matematyki. Wykorzystywane są przez 60% uczniów polskich szkół podstawowych. Ale Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe nie ogranicza się wyłącznie do matematyki, oferując również publikacje do nauki j. polskiego, fizyki, historii, plastyki i biologii.

Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Fizyka z plusem 8. Podręcznik. Szkoła podstawowa"?
Tytuł jest częścią popularnej serii GWO; Fizyka Z Plusem.
Wraz z innymi tytułami z cyklu, podręcznik ten ma za zadanie dostarczyć spójnych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę i umiejętności w sposób zorganizowany oraz systematyczny.


Dla uczniów której klasy i na jakim poziomie nauki jest potrzebny ten wspomniany podręcznik?
Pozycja jest przeznaczona dla uczniów klas SP 8. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.

Do jakiego przedmiotu odnosi się ta publikacja?
Podręcznik wydano z myślą o konkretnym dziale nauki, jaką jest fizyka.


Ile stron zawiera ta pozycja?
"Fizyka z plusem 8. Podręcznik. Szkoła podstawowa" to książka złożona z 190 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią upiększoną ilustracjami. Zawarto w niej ważne, starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Nie zapomnij o zeszytach. Plus na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z werwą i w dobrym stylu! Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a wręcz zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź artykuły i przybory do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto rozpocząć nowy rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, przeczytasz tutaj.


Szczegóły - Fizyka z plusem 8. Podręcznik. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>