W czym henna jest lepsza od farby?

Henna Khadi to tylko jedna z wielu dostępnych naturalnych ?farb? do włosów, ale wśród naszych Klientów z pewnością najpopularniejsza, dlatego też warto poświęcić jej ten artykuł :) Farbowanie włosów henną cieszy się coraz większą popularnością. Naturalność jest teraz w modzie, a henna to naturalny sposób farbowania, który nie niszczy włosów w przeciwieństwie do chemicznych farb, które poza pięknym kolorem przynoszą włosom same szkody. Im mniej składników chemicznych tym lepiej i tego się trzymajmy! Dlaczego warto zmienić tradycyjną farbę do włosów na hennę ? Przekonaj się sam/sama. 


Henna do włosów Khadi w Bee.pl


Dlaczego Henna Khadi cieszy się tak dużą popularnością?

 • Naturalny ziołowy skład - zioła mają bardzo pozytywny wpływ na włosy. Wiele osób korzystających z henny zauważa, że ich pasma stają się nieco grubsze, bardziej puszyste i mniej skręcone.
 • Nie ma ryzyka zniszczenia włosów - farbowanie włosów henną można przeprowadzać często i bez obaw o ich kondycję. Naturalne składniki zawarte w produkcie nie niszczą struktury włosów, a wręcz działają na nasza korzyść.
 • Spory wybór odcieni - gama kolorystyczna jest coraz większa, więc bez większego problemu każdy znajdzie coś dla siebie.
 • Henny Khadi są obecnie dostępne w wielu kolorach: złoty blond, jasny blond, średni blond, bezbarwna - służąca do poprawy kondycji włosów, czarna, czerwona (ruda), kasztanowo-miedziany brąz, ciemny brąz, jasny brąz, orzechowy brąz. Być może w przyszłości pojawi się jeszcze więcej kolorów do wyboru.
 • Wbrew opinii kolor utrzymuje się dość długo - zależy to od jakości farby, rodzaju włosów i poprawności nałożenia farby. Kolor może się jednak utrzymać nawet do kilkunastu tygodni.
 • Wydajność - do pofarbowania półdługich włosów z reguły wystarczy 1/2 opakowania.

Ziołowa henna Khadi nie zawiera konserwantów, wzmacniaczy koloru, utleniaczy ani chemikaliów. Priorytetem przy ich tworzeniu jest twoje zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników. Wszystkie ziołowe farby Khadi posiadają certyfikat BDIH, dzięki któremu możemy mieć pewność, że produkty są najwyższej jakości i spełniają surowe wymogi stawiane kosmetykom naturalnym.

Wszystko co musisz wiedzieć przed farbowaniem:

 1. Efekt końcowy farbowania zależy od czasu, w którym farba będzie znajdować się na włosach - im dłużej farba będzie trzymana na włosach, tym ciemniejszy i bardziej intensywny będzie ostateczny odcień.
 2. Przestrzegaj temperatury wody - optymalną temperaturą jest 50 stopni Celsjusza.
 3. Po koloryzacji ziołowej Henną Blond nie należy rozjaśniać ani nie farbować włosów farbą chemiczną, ponieważ reakcja składników ziołowych z chemicznymi może spowodować nieoczekiwany i niepożądany efekt.
 4. Efekt koloryzacji mogą znacząco zakłócić także dodane podczas procesu farbowania składniki, które nie zostały wskazane w instrukcji. Ponadto nie używać substancji zaburzających pH farby (mogą spowodować mocno czerwony efekt kolorystyczny), np. ocet czy sok z cytryny. Warto pamiętać, że kosmetyki na bazie olejów stosowane bezpośrednio przed koloryzacją mogą utrudnić działanie naturalnym barwnikom.
 5. Jeśli końcowy efekt koloryzacji nie jest satysfakcjonujący, farbowanie włosów można powtórzyć (nie będzie to miało niekorzystnego wpływu na zdrowie włosów, ponieważ naturalna farba ziołowa nie uszkadza włosów).
 6. Należy pamiętać, że końcowy efekt zależy w głównej mierze od wyjściowego koloru włosów, ich struktury, czasu trzymania farby na włosach, a także temperatury wody i użytych dodatków.
 7. Zaleca się bezwzględne przestrzeganie instrukcji producenta.

Czego potrzebujesz do farbowania włosów?

 • henna Khadi (wybrany kolor)
 • duża miseczka (z plastiku, szkła lub ceramiki),
 • woda lub czarna herbata o temperaturze 50 stopni C,
 • rękawiczki foliowe/gumowe,
 • stary ręcznik do ochrony odzieży,
 • pędzel do aplikacji farby,
 • czepek ochronny (znajduje się w opakowaniu) lub folia spożywcza,
 • ręcznik lub turban do owinięcia głowy po nałożeniu farby.

Czas farbowania: 15-60 minut w zależności od planowanego efektu, koloru wyjściowego i struktury włosów. Cienkim i zniszczonym włosom wystarczy krótszy czas farbowania, niż ma to miejsce w przypadku mocnych i zdrowych włosów.

Hena Khadi - jak farbować włosy? krok, po kroku:

 1. Przed farbowaniem umyć głowę oczyszczającym, lecz łagodnym szamponem (pozbawionym składników oblepiających strukturę włosa - takie składniki utrudniają działanie barwników zawartych w farbie). Proces koloryzacji będzie przebiegać optymalnie wtedy, gdy włosy będą umyte i lekko osuszone ręcznikiem. Po umyciu owinąć włosy ręcznikiem, aby nie były zbyt suche w momencie nakładania farby.
 2. Farbę w proszku należy zmieszać z ciepłą wodą (ewentualnie czarną herbatą) o temperaturze 50 stopni Celsjusza. Wskazówka: by dokładnie ustalić temperaturę, warto użyć termometru np. spożywczego. Proporcja płynu do proszku powinna wynosić 4 do 1, to znaczy 200 ml płynu na 50g proszku. W zależności od rodzaju włosów mogą one wymagać więcej płynu. Jeśli farbowane włosy są silnie przesuszone, można zastąpić jedną piątą płynu np. sokiem aloesowym (bez konserwantów).
 3. Aby uzyskać trwalszy kolor, do mieszanki dodaj sól w proporcji: 1 łyżeczka soli na 50g proszku. Podobny efekt można uzyskać po zmieszaniu proszku z czarną herbatą.
 4. Do nałożenia farby najlepiej wykorzystać mały pędzel przeznaczony specjalnie do farbowania.
 5. Osoby, które nie mają doświadczenia w farbowaniu włosów tj. szybkim i sprawnym nakładaniu farby, powinny trzymać pojemnik z mieszanką w ciepłej wodzie, by farba nie wystygła. Temperatura farby jest bardzo ważna dla osiągnięcia zamierzonego efektu końcowego.
 6. Farbę należy w pierwszej kolejności nałożyć na odrosty, a dopiero później można farbować włosy na całej ich długości. Farbę, która pozostanie po koloryzacji, warto wmasować równomiernie na całej powierzchni włosów.
 7. Farbę należy nakładać na włosy stosunkowo szybko. Później, by utrzymać ciepło oraz nie pozwolić farbie wyschnąć, włosy przykryć folią spożywczą lub czepkiem foliowym oraz owinąć ręcznikiem/turbanem.
 8. Henna powinna znajdować się na włosach przez 15 do nawet 60 minut w zależności od oczekiwanego efektu koloryzacji.
 9. Po upływie wskazanego czasu włosy można spłukać tylko i wyłącznie przy użyciu letniej - nie gorącej - wody.
 10. Bezpośrednio po farbowaniu nie używać produktów do stylizacji włosów i odżywek. Niewskazane są także zabiegi odżywcze oraz gorące powietrze, pochodzące na przykład z suszarki. W związku z tym, że przez pierwsze 24 godziny barwniki najefektywniej wiążą się z włosami, najlepiej umyć głowę dopiero po upływie tego czasu. Wskazówka: żywotność koloru będzie dłuższa, gdy przed pierwszym myciem po koloryzacji włosy zostaną nasączone olejem Khadi.
 11. Ostateczny kolor ustali się po upływie około 48 godzin.

Henna Khadi to popularny produkt do naturalnego farbowania włosów. Warto ja wypróbować i raz na zawsze rozstać się z chemicznymi farbami.