Historia. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy 4 szkoły podstawowej

Historia. Podręcznik. Klasa 4. Szkoła podstawowa Podręcznik Historia do klasy 4 szkoły podstawowej ma charakter propedeutyczny, zgodnie z założeniami nowej podstawy programowej: wyjaśnia, czym się zajmuje historia jako nauka oraz na czym polega praca historyka; uczy posługiwania się podstawowymi...
56,98

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 38,64 zł

Opis

Historia. Podręcznik. Klasa 4. Szkoła podstawowa


Podręcznik Historia do klasy 4 szkoły podstawowej ma charakter propedeutyczny, zgodnie z założeniami nowej podstawy programowej:

 • wyjaśnia, czym się zajmuje historia jako nauka oraz na czym polega praca historyka;
 • uczy posługiwania się podstawowymi pojęciami historycznymi;
 • rozbudza zainteresowanie dzieci historią rodzinną i regionalną;
 • wskazuje na ważne elementy polskiego dziedzictwa kulturowego (symbole i święta państwowe, legendy, zabytki);
 • prezentuje wybrane postacie i wydarzenia o doniosłym znaczeniu dla polskiej tożsamości kulturowej.

Podręcznik w przyjazny sposób wprowadza 10–11-letnich uczniów w nowy dla nich przedmiot nauczania.

 • Tradycyjną narrację autorską uzupełniają opowiadania historyczne, które nie tylko pomagają poznać i zrozumieć wydarzenia z przeszłości, lecz także pozwalają uczniom wcielić się w postacie historyczne, zrozumieć motywy ich działania i towarzyszące im uczucia.
 • Duże ilustracje – wykonane przez wybitnych polskich grafików z myślą o dzieciach rozpoczynających naukę historii – sprawiają, że lekcje w klasie 4 stają się fascynującą podróżą w przeszłość.
 • Rekonstrukcje ubiorów z dawnych epok oraz przygotowane w technice 3D modele obiektów historycznych przybliżają uczniom realia życia w minionych czasach.
 • Zamieszczone w kolejnych rozdziałach Słowniczki uczą posługiwania się pojęciami historycznymi i wyjaśniają trudniejsze terminy pojawiające się w tekście lekcji.
 • Czytelne osie czasu pomagają w chronologicznym porządkowaniu wydarzeń, obliczaniu czasu oraz posługiwaniu się pojęciami z zakresu chronologii.
 • Polecenia polegające na pracy z mapą lub planem uczą lokalizowania wydarzeń i procesów historycznych w przestrzeni.
 • Bogaty zestaw tekstów źródłowych, fotografii, rysunków i schematów wraz z towarzyszącymi im poleceniami pozwala na kształcenie umiejętności odczytywania i analizowania różnorodnych źródeł informacji.
 • Zwięzłe podsumowania lekcji (Zapamiętaj) oraz lekcje powtórzeniowe (To już znamy, powtarzamy) systematyzują wiedzę i ułatwiają przygotowanie się do sprawdzianów.
 • Pytania, polecenia i zadania zamieszczone po kolejnych lekcjach oraz na zakończenie każdego działu to świetna forma sprawdzenia wiedzy i umiejętności.
 • Dodatkowe materiały Warto wiedzieć oraz Poznaj to, co nieznane rozbudzają ciekawość uczniów i zachęcają ich do odkrywania tajemnic z przeszłości, w tym samodzielnego poznawania historii własnej rodziny, lokalnej społeczności czy regionu.

Struktura podręcznika Historia do klasy 4

Dział I. Zapoznaj się z historią

Dział II. Moja historia, moja ojczyzna

Dział III. W Polsce Piastów i Jagiellonów

Dział IV. W czasach zwycięskich wodzów i w latach niewoli

Dział V. Trudne dzieje ostatnich stu lat


Historia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 4. Szkoła podstawowa


Zeszyty ćwiczeń z cyklu Historia do szkoły podstawowej są ściśle dostosowane do zmieniających się w kolejnych latach nauki możliwości i potrzeb ucznia. Struktura publikacji odpowiada układowi treści w podręcznikach. Uczniowie mogą wykonywać ćwiczenia na lekcjach lub w ramach pracy domowej. Zróżnicowany stopień trudności poleceń ułatwia nauczycielowi indywidualizację pracy z uczniami. Zeszyty to znakomita pomoc w systematycznym rozwijaniu umiejętności i utrwalaniu wiedzy oraz podczas powtarzania materiału przed sprawdzianami.

Zgodnie z założeniami podstawy programowej zeszyt ćwiczeń do klasy 4 ma charakter propedeutyczny. Znalazły się w nim zestawy poleceń do wszystkich obowiązkowych tematów lekcji oraz do lekcji powtórzeniowych. Opracowane w różnorodnej formie ćwiczenia sprawią, że uczniowie:

 • szybko poznają podstawowe pojęcia historyczne i będą się nimi poprawnie posługiwać;
 • dzięki osiom czasu, mapom i planom z łatwością nauczą się lokowania wydarzeń i procesów historycznych w czasie i przestrzeni;
 • poznają różne rodzaje źródeł historycznych i dowiedzą się, na czym polega praca historyka;
 • nauczą się określać przyczyny, przebieg i skutki wydarzeń historycznych;
 • będą sprawnie analizować proste teksty źródłowe, ikonografię oraz materiały kartograficzne.

Dzięki atrakcyjnym rysunkom i fotografiom oraz ćwiczeniom w formie krzyżówekdiagramów poznawanie przeszłości będzie dla uczniów interesującą przygodą i przyniesie im wiele satysfakcji z wykonanej pracy.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź FAQ

Kto napisał "Historia. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy 4 szkoły podstawowej"?
Autorami podręcznika są Wojciech Kalwat, Małgorzata Lis.
Mamy szeroki wybór podręczników napisanych przez tych autorów. Niewielka liczba autorów publikuje powyżej 10 książek w swojej karierze. Wybrany autor należy do elity, która zbliża się do tego rekordu. Wskazuje to na niezwykłe zaangażowanie w edukację. Wachlarz tytułów dowodzi szerokiej wiedzy i umiejętności jej przekazywania. Autorzy podręczników często stają się autorami wielu książek, ponieważ ich prace są dobrze przyjmowane przez nauczycieli i uczniów, co prowadzi do zapotrzebowania na więcej materiałów od tego samego autora.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Pozycja "Historia. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy 4 szkoły podstawowej" została opublikowana przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer dopuszczenia MEN posiada ten podręcznik?
882/1/2017 jest numerem dopuszczenia MEN tego podręcznika. Numer MEN, czyli po rozwinięciu skrótu: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręczniku szkolnym informuje o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w edukacji. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauki posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Zgadza się, ten podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauczania obowiązującymi w dniu przyznania numeru. Przed otrzymaniem numeru dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z ramą programową, jak również z kryteriami merytorycznymi.


Jak zyskać pewność, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
By dokonać udanych zakupów książek szkolnych:
 • Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
 • Zweryfikuj zgodność tytułu, nr MEN, autora, nazwę wydawnictwa.
 • Sprawdź, czy wymienione wyżej informacje znajdują się w opisie kupowanego produktu.O wydającym ten podręcznik:
Od 1945 r., Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) wydają wysokiej jakości materiały edukacyjne dla nauczycieli i uczniów w Polsce. Wydając 25 tys. tytułów z łącznym nakładem ponad 2 mld sztuk, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne są jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydawnictw w Polsce. Wydawnictwo specjalizuje się w produkcji różnorodnych materiałów, takich jak podręczniki, poradniki, kursy i repetytoria. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne rozwijają też innowacyjne platformy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące elektroniczne podręczniki, a także prowadzi Klub Nauczyciela.

W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zdobyciu zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które cieszą jego oko, np. piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie komplety do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że z pewnością znajdziesz coś interesującego.


Czy w razie pomyłki mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, dowiesz się na tej stronie.


Szczegóły - Historia. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy 4 szkoły podstawowej

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>