Historia. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy 6 szkoły podstawowej

Historia. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa Podręcznik Historia do klasy 6 szkoły podstawowej w atrakcyjny i przystępny sposób prezentuje dzieje Polski, Europy i świata od początku epoki nowożytnej (wielkich odkryć geograficznych) do końca czasów napoleońskich (1815 r.). Bogaty zestaw...
58,98

Opis

Historia. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa


Podręcznik Historia do klasy 6 szkoły podstawowej w atrakcyjny i przystępny sposób prezentuje dzieje Polski, Europy i świata od początku epoki nowożytnej (wielkich odkryć geograficznych) do końca czasów napoleońskich (1815 r.).

 • Bogaty zestaw fotografii, rysunków i infografik – w tym rekonstrukcje obiektów historycznych wykonane w technice 3D – rozbudza zainteresowanie uczniów i pomaga im wyobrazić sobie, jak wyglądało życie ludzi w przeszłości.
 • Nieprzeładowana faktografią narracja oraz przystępny język zachęcają uczniów do poznawania zagadnień z dziejów epoki nowożytnej.
 • Znakomicie dobrane, ciekawe teksty źródłowe wraz poleceniami umożliwiają kształcenie umiejętności krytycznej analizy różnorodnych materiałów tekstowych (m.in. dokumentów, tekstów literackich, historiograficznych czy pamiętnikarskich).
 • Liczne mapy historyczne pozwalają kształcić umiejętność lokalizowania wydarzeń i procesów historycznych w przestrzeni.
 • Sekcje Warto wiedzieć oraz Co nam zostało z tamtych lat… wprowadzają dodatkowe informacje i ciekawostki ubarwiające wykład oraz uczą dostrzegania związków między przeszłością a teraźniejszością.
 • Wyodrębnione w ramach lekcji słowniczki objaśniają kluczowe pojęcia i terminy historyczne.
 • Sekcje Pytania i polecenia oraz Zapamiętaj pomagają w powtarzaniu i utrwalaniu najważniejszych wiadomości z kolejnych lekcji.
 • Lekcje powtórzeniowe systematyzują wiedzę i ułatwiają uczniom przygotowanie się do sprawdzianów.
 • Osie czasu na stronach działowych i kalendaria (Pamiętaj o datach!) w lekcjach powtórzeniowych pomagają w chronologicznym porządkowaniu najważniejszych wydarzeń i procesów historycznych.
 • Bloki zadań Sprawdź się! – oparte na pracy z tekstem, ilustracją lub mapą – umożliwiają uczniom sprawdzenie zdobytej wiedzy i umiejętności po omówieniu kolejnych epok.

Struktura podręcznika Historia do klasy 6:

 • Dział I. Europa i świat w XVI wieku
 • Dział II. Polska w XVI wieku
 • Dział III. Europa i Polska w XVII wieku
 • Dział IV. Świat w XVIII wieku
 • Dział V. Polska w XVIII wieku
 • Dział VI. Epoka napoleońska

Historia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 6. Szkoła podstawowa


Zeszyty ćwiczeń z cyklu „Historia” do szkoły podstawowej są ściśle dostosowane do zmieniających się w kolejnych latach nauki możliwości i potrzeb ucznia. Struktura zeszytów odpowiada układowi treści w podręcznikach. Uczniowie mogą wykonywać ćwiczenia na lekcjach lub w ramach pracy domowej. Zróżnicowany stopień trudności poleceń ułatwia nauczycielowi indywidualizację pracy z dziećmi. Zeszyty to znakomita pomoc w systematycznym rozwijaniu umiejętności i utrwalaniu wiedzy oraz podczas powtarzania materiału przed sprawdzianami.

Zeszyt ćwiczeń do klasy 6 jest doskonałym uzupełnieniem podręcznika, który obejmuje dzieje Polski, Europy i świata od początków czasów nowożytnych do końca epoki napoleońskiej. W zeszycie znalazły się zestawy poleceń do wszystkich tematów, w tym do lekcji powtórzeniowych.

Ćwiczenia zamieszczone w zeszycie do klasy 6:

 • kierują uwagę uczniów na kluczowe zagadnienia omawianych tematów;
 • kształcą umiejętność krytycznej analizy różnego rodzaju materiałów – tekstów źródłowych; ikonografii, map, schematów;
 • uczą wyciągania wniosków i pisemnego formułowania własnych opinii;
 • zapoznają uczniów z różnymi formami poleceń zamkniętych i otwartych.

Przejrzysta szata graficzna, różnorodne formy poleceń, interesujące teksty źródłowe oraz ciekawe ilustracje sprawią, że uczniowie chętnie będą korzystać z zeszytu i z łatwością opanują wszystkie umiejętności wyszczególnione w podstawie programowej.

FAQ

Sprawdź Q&A

Kto jest autorem "Historia. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy 6 szkoły podstawowej"?
Za treścią tytułu stoją Igor Kąkolewski, Anita Plumińska-Mieloch.
Są autorami paru podręczników, jednak ich treści są wyjątkowo wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na eksploracji dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Podręcznik "Historia. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy 6 szkoły podstawowej" został przygotowany przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer dopuszczenia MEN ma ten podręcznik?
882/3/2019 jest numerem dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika. Nr MEN, czyli po rozwinięciu skrótu: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w szkołach. Co do zasady termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Tak, "Historia. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy 6 szkoły podstawowej" został przygotowany zgodnie z obowiązującymi w dniu nadania numeru wytycznymi programu nauki. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, co w praktyce oznacza, że został zweryfikowany w kwestii merytorycznym.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
By dokonać udanych zakupów książek szkolnych:
 • Zdobądź wykaz podręczników w szkole.
 • Zweryfikuj na tytuł, nr MEN, autora, wydawnictwo.
 • Upewnij się, że wymienione wyżej informacje znajdują się na karcie kupowanego produktu.Informacje o wydawcy opisywanego podręcznika:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, z ponad 70-letnim doświadczeniem, to ceniony gracz na polskim rynku edukacyjnym. Począwszy od publikacji pierwszego podręcznika w 1945 r., WSiP wydało gigantyczną liczbę materiałów edukacyjnychwe współpracy z uznanymi naukowcami i ekspertami. Oferta wydawnictwa obejmuje liczne cykle podręczników, poradniki, kursy i repetytoria, a także innowacyjne platformy edukacyjne, takie jak WSiPnet. Ponadto, WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, oferując dodatkowe wsparcie dla profesjonalistów w dziedzinie edukacji.

Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o nabyciu zeszytów! Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść energetycznie i we własnym stylu! Dobrze dobrane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a nawet dodać pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź wyprawkę szkolną, z którą, w naszej opinii, warto zacząć rok szkolny.


Czy jeśli zaszła pomyłka podczas zakupów to czy mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Historia. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy 6 szkoły podstawowej

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>