Historia. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy 8 szkoły podstawowej

Historia. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa Podręcznik Historia dla klasy 8 szkoły podstawowej w sposób atrakcyjny i przystępny prezentuje dzieje Polski, Europy i świata od września 1939 roku do czasów współczesnych. Nieprzeładowana faktografią narracja oraz przystępny język zachęcają uczniów...
58,99 * 65,69 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 55,50 zł

Opis

Historia. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa


Podręcznik Historia dla klasy 8 szkoły podstawowej w sposób atrakcyjny i przystępny prezentuje dzieje Polski, Europy i świata od września 1939 roku do czasów współczesnych.

Nieprzeładowana faktografią narracja oraz przystępny język zachęcają uczniów do poznawania – często trudnych i złożonych – zagadnień z historii od wybuchu II wojny światowej do przełomu XX i XXI wieku. Znakomicie dobrane, ciekawe teksty źródłowe i historiograficzne wraz poleceniami umożliwiają kształcenie umiejętności krytycznej analizy różnorodnych materiałów tekstowych (m.in. dokumentów, wspomnień, tekstów publicystycznych, literackich czy naukowych).

Mapy historyczne kształcą umiejętność lokalizowania wydarzeń i procesów historycznych w przestrzeni. Bogaty zestaw fotografii, rysunków i infografik – pomaga uczniom wyobrazić sobie, jak wyglądało życie ludzi od wybuchu II wojny światowej do czasów współczesnych, a także rozbudza zainteresowanie przeszłością.

Ponadto w podręczniku:

 • Sekcje Warto wiedzieć wprowadzają dodatkowe informacje i ciekawostki ubarwiające wykład oraz uczą dostrzegania związków między przeszłością a teraźniejszością.
 • Wyodrębnione w ramach lekcji Słowniczki objaśniają najistotniejsze pojęcia i terminy historyczne.
 • Sekcje Pytania i polecenia oraz Zapamiętaj pomagają w powtarzaniu i utrwalaniu najważniejszych wiadomości z kolejnych lekcji.
 • Lekcje powtórzeniowe wraz z kalendariami systematyzują wiedzę i ułatwiają uczniom przygotowanie się do sprawdzianów.
 • Bloki zadań Sprawdź się! – oparte na pracy z tekstem, ilustracją lub mapą – umożliwiają uczniom sprawdzenie zdobytej wiedzy i umiejętności po omówieniu kolejnych zagadnień.

Struktura podręcznika Historia dla klasy 8

 • Dział I. II wojna światowa
 • Dział II. Polska w latach II wojny światowej
 • Dział III. Polska i świat po II wojnie światowej
 • Dział IV. Świat w drugiej połowie XX wieku
 • Dział V. Polska Rzeczpospolita Ludowa
 • Dział VI. Polska i świat na przełomie XX i XXI wieku

Historia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa


Zeszyty ćwiczeń z cyklu Historia dla szkoły podstawowej są ściśle dostosowane do zmieniających się w kolejnych latach nauki możliwości i potrzeb ucznia. Struktura zeszytów odpowiada układowi treści w podręcznikach. Uczniowie mogą wykonywać ćwiczenia na lekcjach lub w ramach pracy domowej. Zróżnicowany stopień trudności poleceń ułatwia nauczycielowi indywidualizację pracy z uczniami. Zeszyty to znakomita pomoc w systematycznym rozwijaniu umiejętności i utrwalaniu wiedzy oraz powtórkach przed sprawdzianami.

Zeszyt ćwiczeń dla klasy 8 jest doskonałym uzupełnieniem podręcznika, który obejmuje dzieje Polski, Europy i świata od wybuchu II wojny światowej do czasów współczesnych. W zeszycie znalazły się zestawy poleceń do wszystkich tematów lekcji, w tym do lekcji powtórzeniowych.

Ćwiczenia zamieszczone w zeszycie dla klasy 8:

 • kierują uwagę uczniów na najważniejsze zagadnienia omawianych tematów;
 • kształcą umiejętność krytycznej analizy różnego rodzaju materiałów – tekstów źródłowych i historiograficznych, ikonografii, map oraz danych statystycznych przedstawionych w postaci diagramów i tabel;
 • uczą wyciągania wniosków i pisemnego formułowania własnych opinii;
 • zapoznają uczniów z różnymi formami poleceń zamkniętych i otwartych.

Przejrzysta szata graficzna, różnorodne formy poleceń, interesujące teksty źródłowe oraz ciekawe ilustracje sprawią, że uczniowie chętnie będą korzystali z zeszytu i z łatwością opanują wszystkie umiejętności wyszczególnione w podstawie programowej.

FAQ

Sekcja FAQ

Kto jest autorem "Historia. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy 8 szkoły podstawowej"?
Za treścią tytułu stoją Wojciech Kalwat, Piotr Szlanta, Marcin Markowicz, Olga Pytlińska-Markowicz.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, ale ich treści są wartościowe. Często autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów edukacyjnych, skupiając się na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Szkolny niezbędnik Historia. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy 8 szkoły podstawowej został przygotowany przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer zatwierdzenia MEN charakteryzuje opisywany podręcznik?
882/5/2018 jest numerem dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego. Nazywany numerem MEN, czyli po rozwinięciu skrótu: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręczniku szkolnym informuje nauczyciela o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w szkołach. Z ciekawostek: termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Potwierdzamy, podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauki obowiązującymi na dzień wydania numeru. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z ramą programową i z kryteriami jakościowymi.


Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek do szkoły z listą potrzebnych:
1. Zdobądź wykaz podręczników w szkole.
2. Zwróć szczególną uwagę na zgodność tytułu, nr MEN, autorów, wydawnictwa.
3. Upewnij się, że wymienione powyżej dane znajdują się na stronie kupowanego produktu.


Informacje o wydającym opisywany podręcznik:
Od 1945 r., Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) oferują najwyższej jakości materiały edukacyjne dla nauczycieli i uczniów w całej Polsce. Publikując 25 tysięcy pozycji z łącznym nakładem przekraczającym 2 miliardy egzemplarzy, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne są jednym z najbardziej znanych publikacji w Polsce. Wydawnictwo specjalizuje się w publikacji wielu typów materiałów, takich jak poradniki, kursy, repetytoria i podręczniki, . Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne rozwijają też nowoczesne serwisy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące elektroniczne podręczniki, jak również prowadzi Klub Nauczyciela.

Co, obok podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach. Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść energetycznie i we własnym stylu. Dedykowane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a wręcz zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź wyposażenie do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto zacząć nowy rok szkolny.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, dowiesz się tutaj.


Szczegóły - Historia. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy 8 szkoły podstawowej

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>