Większość kobiet lubi mieć zadbane i pomalowane paznokcie, jednak klasyczny lakier już po kilku dniach zaczyna odchodzić, co skutkuje nieestetycznymi odpryskami. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie manicure hybrydowego. Paznokcie hybrydowe w ostatnim czasie zrewolucjonizowały rynek kosmetyczny i zyskały rzeszę wielbicielek.

Manicure hybrydowy jest zdecydowanie trwalszy i na dłużej pozostaje w nienaruszonym stanie, więc nie ma konieczności częstych wizyt w salonie kosmetycznym. Stylizacja paznokci hybrydowych nie jest wcale tak trudną sztuką, jak mogłoby się wydawać, i z pewnością kobiety, które już wcześniej praktykowały malowanie paznokci, poradzą sobie również z użyciem hybrydy.

paznokcie hybrydowe

Paznokcie hybrydowe - zrób je sama!

Większość salonów kosmetycznych oferuje swoim klientkom wykonanie manicure hybrydowego na płytce naturalnej lub wzmocnionej specjalnym żelem. Profesjonalne stylistki skupią się również na pielęgnacji paznokci, by odpowiednio przygotować je do kontaktu z lakierem hybrydowym.

Chociaż cała stylizacja paznokci może się początkowo wydawać skomplikowanym zadaniem, to z pomocą odpowiednich narzędzi i podstawową wiedzą, jak zrobić paznokcie hybrydowe, stanie się to przyjemnością. Niewątpliwym atutem jest również to, że zadbasz o wygląd swoich dłoni bez wychodzenia z domu, w wybranym przez siebie momencie. To jak, gotowa?

Manicure hybrydowy - czego potrzebujesz do jego wykonania?

Jeśli już zdecydowałaś się podjąć wyzwania samodzielnego wykonania paznokci hybrydowych w domowym zaciszu, to potrzebujesz kilku akcesoriów. Do podstawowego wyposażenia, które pozwoli Ci tworzyć i doskonalić manicure hybrydowy, należą:

 • lampa UV lub LED, która utrwali nałożone kosmetyki i sprawi, że długo będziesz się mogła cieszyć ich nienagannym wyglądem;
 • baza hybrydy, która zapewni przyczepność dla wybranego koloru hybrydy;
 • lakiery hybrydowe w wybranych kolorach, którymi wykonasz swój ulubiony manicure;
 • top, który zabezpieczy cały manicure hybrydowy, może ON mieć różne wykończenie, np. matowe czy połyskujące;
 • pilnik i blok polerski do nadania odpowiedniego kształtu i zmatowienia paznokcia;
 • drewniane patyczki - pomogą przygotować skórki do zabiegu, ale są też przydatne w nakładaniu ozdób oraz usuwaniu hybryd;
 • primer do odtłuszczania płytki paznokcia;
 • cleaner, który odtłuści gotowe paznokcie hybrydowe;
 • bezpyłowe waciki.

Hybrydy - porady ogólne

Paznokcie hybrydowe to genialne rozwiązanie dla kobiet, które nie mają czasu na wykonywanie co parę dni stylizacji paznokci. Aby jednak cały zabieg był bezpieczny dla Twojego zdrowia, warto przestrzegać kilku ważnych porad:

 • przede wszystkim kupuj sprawdzone produkty, które nie wywołają reakcji alergicznych po wykonaniu manicure hybrydowego (jeśli takie mimo to wystąpią,
 • natychmiast skonsultuj się z lekarzem),
 • zadbaj o odpowiednią higienę, by zapobiec zakażeniom,
 • używaj wyłącznie własnego pilnika i patyczka do odsuwania skórek.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Jeśli masz już wszystkie akcesoria potrzebne, by wykonać manicure hybrydowy, i znasz podstawowe zasady higieniczne, którymi należy się kierować, możesz przystąpić do wykonywania stylizacji.

 1. Przygotuj swoje paznokcie, by lakier hybrydowy dobrze się ich trzymał: pilnikiem nadaj paznokciom odpowiedni kształt, odsuń skórki przy pomocy drewnianego patyczka i przetrzyj paznokieć blokiem polerskim.
 2. Użyj primera - odtłuści płytkę paznokcia, usunie pył, który się na nim znajduje, oraz zadba o trwałość całej stylizacji. Primer zniweluje tłuste wykończenie nawet w wyjątkowo twardych paznokciach.
 3. Na matową płytkę nałóż bazę hybrydy i włóż rękę w lampę UV na 2 minuty w celu jej utwardzenia bazy.
 4. Następnie rozprowadź kolorową hybrydę na paznokciach i umieść dłoń w lampie na 2 minuty, dodaj kolejną cienką warstwę i znowu włóż palce do lampy. Jeśli w czasie malowania lakier rozleje Ci się na skórki, to delikatnie pozbądź się go patyczkiem.
 5. Nałóż cienką warstwę topu na kolorowym lakierze i umieść dłoń w lampie na 2 minuty.
 6. Na koniec gotowe paznokcie hybrydowe przetrzyj bezpyłowym wacikiem nasączonym cleanerem i ciesz się perfekcyjnie wykonanym manicure.

Jak zdjąć hybrydę z paznokci?

Przygotowanie paznokci to jedno, ale lakier hybrydowy trzeba w końcu usunąć. Jak to zrobić? Na pewno dasz sobie radę - proces nie jest skomplikowany:

 1. Aby bezpiecznie zdjąć hybrydy, lekko spiłuj lakier hybrydowy - dzięki temu aceton lepiej w niego wniknie.
 2. Kolejnym krokiem jest nasączenie wacika preparatem do usuwania manicure hybrydowego, przyłożenie do paznokcia i owinięcie całości folią aluminiową.
 3. Po około 15 minutach możesz odwinąć folię i delikatnie zdjąć hybrydę na paznokciach drewnianym patyczkiem (w razie potrzeby pozostaw wacik na dłużej). Pozostałości po lakierze hybrydowym zetrzyj przy pomocy boku polerskiego.

  Po tak przeprowadzonym zabiegu Twoje dłonie są gotowe na kolejne malowanie paznokci, jednak gdy nie zamierzasz zrobić hybrydy, to zastosuj odżywkę do skórek i zniszczonej płytki. Taka pielęgnacja paznokci odżywi je i wzmocni, a dodatkowo nada im blasku.

  Powodzenia w domowym studiu manicure!


Zobacz także: