Początek roku szkolnego może oznaczać tylko jedno – zakupy. Zeszyty, długopisy, podręczniki, wszelkie artykuły papiernicze, ale i pudełko śniadaniowe czy lunchbox, dzięki którym Wasze dzieci każdego dnia będą spożywać odpowiednią porcję witamin i minerałów. Wielorazowe pojemniczki są niezwykle uniwersalne i świetnie sprawdzają się do przechowywania pożywnych przekąsek.


Lunch


Śniadaniówka do szkoły – jaka powinna być?

Witajcie w świecie pojemników na śniadanie dla dzieci – to świat pełen kolorów, różnych materiałów i ulubionych postaci z kreskówek i filmów. Jeżeli poszukiwaliście odpowiedniego pudełka na śniadanie dla siebie, wiecie już, że nie jest to łatwy wybór. A może wręcz przeciwnie? Czym kierować się, wybierając tego typu akcesoria dla malucha?

Śniadaniówka do szkoły powinna być mała, ale zarazem pojemna. Pierwsze śniadanie to zazwyczaj kanapka, która zmieści się w mniejszym pojemniczku. Ten powinien być lekki i łatwy do samodzielnego otwarcia przez dziecko. Jeżeli przygotowując kanapki, czasami dodajesz do nich przekąskę w postaci warzyw lub owoców, dobrym wyborem będzie śniadaniówka z przegródkami – idealna dla dzieci, które nie przepadają za dużą ilością pojemników.

Pamiętajcie o tym, że funkcjonalność jest ważna, ale nie najważniejsza - przynajmniej nie dla Waszego dziecka. Producenci oferują mnóstwo produktów dedykowanych najmłodszym. Zabawa kolorami i wykorzystywanie wizerunków ulubionych bohaterów sprawia, że dzieci chętniej zabierają pudełka śniadaniowe do szkoły, a niektóre wręcz nie chcą się z nimi rozstawać.

Śniadaniówki, które polecamy, znajdziesz w "Polecanych produktach" - kliknij, aby przejść »

Lunchbox dla dzieci – do szkoły i na spacer

Plastikowe, szklane, aluminiowe, bambusowe, wyposażone w dodatkowe przegrody, szczelne zamknięcia, sztućce – wybór pojemników na lunch jest naprawdę spory, a wśród nich można znaleźć nawet propozycje takie jak lunchbox elektryczny.

Wybierając pudełko na jedzenie dla nieco starszego już dziecka, powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na jego funkcjonalność. Wersja elektryczna może idealnie sprawdzić się na rodzinnej wyprawie, ale niekoniecznie będzie dobrym pomysłem na codzienny pobyt w szkole. Warto zatem zdecydować się na możliwie najbardziej uniwersalny model, który sprawdzi się przy różnych okazjach.

Jaki zatem powinien być idealny lunchbox dla dzieci? Wytrzymały, szczelny, pojemny i posiadający wygodne przegródki. Wybierz taki, który będzie wygodny i ergonomiczny. To idealna propozycja idealna na krótsze spacery, piesze wycieczki czy dzień pełen przygód spędzony w szkole lub w przedszkolu.

Polecane lunchboxy znajdziesz poniżej - kliknij, aby przejść ».

Znajdziesz tam również propozycje bidonów. To kolejna rzecz, którą można uznać za szkolny niezbędnik. Dzięki dużemu wyborowi kolorów i wzorów z pewnością znajdziecie produkt idealny dla Waszego malucha.

Mamy nadzieję, że powyższe rady i propozycje pozwolą Wam wybrać idealną śniadaniówkę i lunchbox, które z powodzeniem będą towarzyszyły Waszym dzieciom w codziennych szkolnych przygodach. No i, co istotne, zachęcą je, by dzielnie zjadać posiłki i wracać do domu z pudełkami pełnymi co najwyżej okruszków.


Zobacz także: