Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci

Jak pomóc dzieciom wyciszyć się wieczorem, przed snem lub w ciągu dnia, po szczególnie emocjonujących zajęciach? Co może pomóc złagodzić napięcie i stres, wywołać uśmiech i błogie zadowolenie? "Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci" to zbiór pięknie zilustrowanych historii umożliwiających...
27,49 * 44,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 27,24 zł

Opis

Jak pomóc dzieciom wyciszyć się wieczorem, przed snem lub w ciągu dnia, po szczególnie emocjonujących zajęciach? Co może pomóc złagodzić napięcie i stres, wywołać uśmiech i błogie zadowolenie?

"Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci" to zbiór pięknie zilustrowanych historii umożliwiających dzieciom wejście w stan głębokiego relaksu, wraz z instrukcją przeprowadzania relaksacji i propozycjami ich modyfikacji w zależności od indywidualnych potrzeb.
Przy dłuższym stosowaniu wzmocnią koncentrację uwagi, rozwiną wyobraźnię, zredukują lęki i poprawią relacje w grupie i w domu. Będą inspiracją do ćwiczenia wyobraźni, tworzenia własnych scenariuszy i tym samym wspaniałej zabawy. Czerpiąc to, co najlepsze, z praktyk medytacyjnych, pozytywnych afirmacji, wizualizacji i pracy z oddechem, autorka wprowadza małych i dużych czytelników w bajkowy, bezpieczny i błogi świat niczym nieskrępowanej wyobraźni.Wystarczy zacząć od paru spokojnych, głębokich oddechów…

„Wyobraź sobie, że leżysz na ciepłej, pachnącej trawie. Leżysz z zamkniętymi oczami i wyobrażasz sobie, że obok ciebie leżą, trzymając się za ręce, wszystkie bliskie ci osoby, które znasz lub lubisz, które są dla ciebie ważne. Trzymacie się mocno za ręce i nagle czujesz, jak zaczynacie powoli się unosić, unosicie się delikatnie w powietrzu, powoli się obracając”.

Martyna Broda to autor historii "Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci".

"Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci" należy do kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania". Lektura tej publikacji to gwarancja świetnej zabawy. Wybór krótkich opowieści to dobry pomysł, aby dziecko będące w wieku od 3 do 5 lat utrzymało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspiera rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Kontakt z książką działa korzystnie na rozwój intelektualny malucha. Poprawia logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Rozbudza w nich zainteresowanie światem.
  • Ładne, kolorowe ilustracje stymulują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie z maluchem stwarza mu świetną okazję do ćwiczenia i ćwiczenia zdolności mówienia. Rozmawianie z dorosłym na temat fabuły pozytywnie wpływa na jego rozwój.
  • To doskonała rozrywka dla dziecka i dorosłego. Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim relację.

 

Książka ma twardą oprawę, która zapewnia jej lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki czemu znacznie ciężej jest ją zniszczyć.

Jeśli po lekturze całej książeczki, dziecko będzie miało ochotę na więcej przygód bohaterów tego cyklu, nie wahaj się i sprawdź również kolejne książki z cyklu "Jesteś kimś wyjątkowym".

Jest to bardzo krótka lektura - jej długość to 48 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

"Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci" wydało Wydawnictwo Mamania. Jeśli ta książeczka wciągnie malucha, to sprawdź też inne publikacje od tego wydawcy.

Szczegóły - Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>