Język Polski 3. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych

Podręcznik do języka polskiego, zakres podstawowy i rozszerzony dla szkół ponadpodstawowych składa się z 3 działów: Młoda Polska Dwudziestolecie międzywojenne Literatura wojenna Podręcznik Język polski 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników i kontynuuje...
71,99 * 80,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 68,43 zł

Opis

Podręcznik do języka polskiego, zakres podstawowy i rozszerzony dla szkół ponadpodstawowych składa się z 3 działów:

  1. Młoda Polska
  2. Dwudziestolecie międzywojenne
  3. Literatura wojenna

Podręcznik Język polski 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników i kontynuuje popularną serię podręczników znanego już zespołu autorek. Treści zaprezentowane przez autorki pozwalają na zrealizowanie całej podstawy programowej z omawianych epok oraz jednocześne przygotowanie się do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Każda epoka zaczyna się spisem zagadnień prezentowanych w danym dziale. Wiązki tematów zawierają wypunktowane informacje wskazujące, jakie treści i umiejętności uczeń nabędzie po ich realizacji. W blokach „Zanim zaczniesz” znajdują się polecenia umożliwiające swobodne przypomnienie zdobytych już informacji związanych z proponowanym tematem. Atrakcyjne dla uczniów na pewno będzie obudowanie tematów dużą ilością informacji kulturalno-obyczajowych stanowiących tło omawianych tekstów i czasów. Ważnym aspektem są także biogramy twórców wzbogacone zdjęciami, co pozwala także oswajać się z występowaniem takiej dodatkowej formy podania treści w arkuszu maturalnym.

Cechy podręcznika:

  • Analizę i interpretację tekstów literackich oraz źródłowych ułatwiają liczne polecenia i zadania, które można wykonywać w toku lekcji, w domu lub przygotowując się do sprawdzianu czy matury.
  • Publikacja napisana przystępnym językiem dodatkowo zawiera wytłuszczenia i hasła na marginesach, czyli te treści, które należy zapamiętać z danego tematu.
  • Bloki „Podsumowanie lekcji” i „Podsumowanie przed sprawdzianem” znajdujące się na końcu działu zawierają esencję wiadomości i ułatwiają szybkie powtórki.
  • Autorki kontynuują także warsztat „Piszemy samodzielnie”, który rozwija umiejętności formowania wypowiedzi pisemnych.
  • Treści z zakresu rozszerzonego zostały oznaczone na marginesie kolorowym paskiem.

Tematy zaprezentowane w publikacjach do nauki języka polskiego wydawnictwa Operon pozwalają na globalne odczytywanie literatury przez uczniów. Treści literacko-kulturowe omówione w podręcznikach przeplatają się z językowymi, a umieszczone w podręcznikach mapy myśli są atrakcyjnym dla ucznia podsumowaniem najważniejszych informacji. Liczne zadania oraz teksty do analizy i interpretacji pozwalają uczniowi przygotować się do egzaminu maturalnego czy kartkówek i sprawdzianów, a jednocześnie dają szansę na rozbudzenie zainteresowań.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości. Sprawdź pytania i odpowiedzi

Kto jest autorem "Język Polski 3. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych"?
Urszula Jagiełło, Renata Janicka-Szyszko, Magdalena Steblecka-Jankowska są autorami tego tytułu.
Są autorami paru podręczników szkolnych, ale są one wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch materiałów edukacyjnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy, a także doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Podręcznik Język Polski 3. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych został wydany przez Wydawnictwo Operon.


Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia poprawności zamawianych książek szkolnych:
1. Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj na tytuł, autora, wydawnictwo.
3. Upewnij się, że wymienione dane znajdują się na stronie kupowanego produktu.


Ile stron ma ta pozycja?
Język Polski 3. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych składa się z 400 stron.
Jest wypełniony edukacyjną treścią uwydatnioną grafikami. Zawarto w nim liczne i starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.


Informacje o wydającym ten podręcznik szkolny:
Operon to wydawnictwo pedagogiczne, które specjalizuje się w tworzeniu publikacji, obejmujących wszystkie poziomy rozwoju - od początkowej edukacji szkolnej aż do szkół ponadpodstawowych. Oferuje zestawy pomocy pozwalające przygotować się do egzaminów końcowych, które są zgodne z aktualną podstawą programową i opracowane w konsultacji z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Publikacje są wzbogacone pomocami naukowymi i plikami multimedialnymi, które można kupić w pakietach lub oddzielnie. To wszechstronne i holistyczne podejście do nauczania powoduje, że Operon jest cenionym partnerem dla uczniów, nauczycieli jak i rodziców.

Jaki jest zakres tej książki?
Ten podręcznik jest skierowany dla poziomu zarówno podstawowego jak i rozszerzonego.


Dla uczniów której klasy i na jakim etapie nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas LO 3. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, aby dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.

Dla jakiego przedmiotu ta książka jest rekomendowana?
Podręcznik został opracowany do nauki konkretnego przedmiotu: język polski.


Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami szkolnymi, które cieszą jego oko, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie wyposażenie szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś inspirującego.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony u Was podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać nietrafione zakupy? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Język Polski 3. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>