Kapsułki do prania stanowią obecnie najpopularniejszą alternatywę dla proszku do prania. Te niepozorne saszetki nie tylko są bardzo praktyczne i nie wymagają specjalnej aplikacji, ale również całkowicie się rozpuszczają, nie pozostawiając przy tym nieestetycznych śladów na ubraniach. Jakie jeszcze korzyści wynikają z używania kapsułek do prania i na które produkty z tej kategorii szczególnie warto zwrócić uwagę?
kapsułki do prania

Kapsułki do prania - zalety

Kapsułki do prania przede wszystkim doceniane są ze względu na swoją wyjątkową funkcjonalność i wygodę. Każda sztuka zawiera bowiem dokładnie odmierzoną ilość detergentu, pozwalającego efektywnie wyprać nawet kilka kilogramów ubrań. Dzięki temu można więc w łatwy sposób uniknąć uciążliwego wydzielania proszku. Z pewnością dużą zaletą kapsułek jest także ich konsystencja. Nawet podczas prania w niższej temperaturze (np. 30°C) nie trzeba obawiać się, że preparat zawarty w saszetce zostawi zacieki, które niestety często pojawiają się po niedokładnie wypłukanym proszku.

Warto zwrócić uwagę na kapsułki 3w1, w których jednocześnie znajduje się środek piorący, odplamiacz i płyn do płukania. Takie rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne i nie wymaga dodatkowej inwestycji w inne preparaty do prania. Ponadto dostępność różnorodnych kompozycji zapachowych sprawia, że każdy z pewnością znajdzie idealny wariant dla siebie.

Jak używać kapsułek do prania?

Stosowanie kapsułek do prania jest niezwykle proste. Wystarczy jedynie umieścić pojedynczą sztukę na dnie z tyłu bębna pralki, włożyć do niej zabrudzone ubrania, a następnie ustawić określony program prania.

Należy przy tym szczególnie pamiętać, że saszetek nie wolno rozrywać ani przebijać. W trakcie prania kapsułka samoistnie się rozpuści, uwalniając znajdujące się w niej detergenty. Wybierając produkty 3w1, nie trzeba dodatkowo używać innych środków zmiękczających czy zapachowych.

Rodzaje kapsułek do prania. Które są najlepsze?

Asortyment dostępnych kapsułek piorących jest naprawdę szeroki. Nabyć można zarówno detergenty uniwersalne czy przeznaczone wyłącznie do prania kolorowego lub białego, jak i produkty hipoalergiczne, a nawet dedykowane tkaninom czarnym.

Ciekawą alternatywę dla kapsułek stanowią tabletki do prania. Takie preparaty zawierają skoncentrowany proszek, który działa identycznie jak jego klasyczny odpowiednik. Tabletki do prania świetnie radzą sobie z tłustymi plamami i zabrudzeniami po kawie, winie czy herbacie. W porównaniu do kapsułek nie posiadają jednak żadnych dodatkowych właściwości.

Najlepsze kapsułki do prania skutecznie usuwają plamy, jednocześnie pozostawiając tkaniny wyjątkowo czyste oraz pachnące. Poszukując wysokiej jakości produktów piorących, warto zwrócić szczególną uwagę na:

SEPTICOL Kapsułki do prania tkanin białych i kolorowych 30 szt.

SEPTICOL - Kapsułki do prania tkanin białych i kolorowych 30 szt. »

Kapsułki do prania Septicol - profesjonalna formuła zapewnia higieniczną czystość, dzięki czemu kapsułki te świetnie nadają się do prania ubranek dziecięcych, ręczników, pościeli, fartuchów i maseczek.


LOVELA Uniwersalne kapsułki do prania ubranek niemowlęcych i dziecięcych do bieli i kolorów 12 szt.

LOVELA Uniwersalne kapsułki do prania ubranek niemowlęcych i dziecięcych do bieli i kolorów 12 szt. »

Kapsułki do prania Lovela - ten hipoalergiczny produkt przeznaczony jest do prania ubranek niemowlęcych oraz dziecięcych.


DASH Kapsułki do prania 3in1 Color Frische 12 szt.

DASH Kapsułki do prania 3in1 Color Frische 12 szt. »

Kapsułki do prania Dash 3in1 - zapewniają wszechstronną świeżość, a dzięki formule 3w1 doskonale wybielają i zmiękczają tkaniny.


LUDWIK Kapsułki do prania tkanin białych i kolorowych Ekologiczny 2 in 1 32 szt.

LUDWIK Kapsułki do prania tkanin białych i kolorowych Ekologiczny 2 in 1 32 szt. »

Kapsułki Ludwik - posiadają certyfikat EU Ecolabel, który nadawany jest produktom spełniającym wszelkie standardy ekologiczne, zdrowotne i jakościowe. Mogą być stosowane przez alergików.

Nikt nie powinien mieć już wątpliwości, czy wybrać kapsułki, czy proszek. Z pewnością kapsułki do prania są o wiele wygodniejsze, łatwiejsze w użyciu oraz zapewniają idealną świeżość. Ponadto w najlepszych kapsułkach do prania znajdują się jeszcze inne środki zmiękczające, zapachowe, odplamiające czy aktywatory dodające koloru, dzięki którym uprane ubrania stają się jeszcze czystsze i miększe.


Zobacz także: