Larico Coffee Kawa ziarnista wypalana metodą tradycyjną Etiopia Sidamo 225 g

LARICO Etiopia to najwyższej jakości kawa ziarnista 100% arabica, pochodząca z najlepszych plantacji w Etiopii z regionu Sidamo. Swój wyśmienity smak oraz pobudzający aromat zawdzięcza tradycyjnemu procesowi palenia metodą ręczną w piecu bębnowym. Kawa o wspaniałym owocowo-kakaowym aromacie oraz...

20.99 zł

Cena za kg : 93.29zł

Produkt niedostępny

Dodaj do schowka

Opis

Larico Etiopia to kawa ziarnista wypalana tradycyjnymi metodami, co sprawia, że ma niepowtarzalny smak i aromat. Ta wyjątkowa kawa pochodzi z regionu z Etiopii, kraju, który jest ojczyzną kawy i gdzie drzewa kawowca do dzisiaj rosną dziko. Ziarna kawy dojrzewające w pełnym afrykańskim słońcu charakteryzują się intensywnym, kakaowo-owocowym aromatem i lekko pikantnym smakiem.

Kawowce uprawia się przeważnie w małych rodzinnych gospodarstwach, nie stosując pestycydów ani sztucznych nawozów, a zbiera i obrabia się ręcznie metodą „na sucho”, czyli rozkładając cienką warstwą na matach i susząc w promieniach słońca. Cierpliwie czeka się, od czasu do czasu obracając, aż miąższ i skórka odpadną, pozostawiając same ziarna. Produkcja kawy w Etiopii jest przeważnie naturalna, bez użycia ciężkiego sprzętu takiego jak kombajny, na niewielkich poletkach, wykorzystując pracę rąk.

Zamiast palenia w wielkich, przemysłowo działających przetwórniach, Larico Etiopia poddawana jest tradycyjnemu procesowi palenia w piecu bębnowym.

Region Sidamo, który słynie z uprawy kawy ze względu na unikalny skład gleby, w której rosną kawowce, dostarcza surowca najwyższej jakości. Larico Etiopia to kawa idealna do wszystkich rodzajów ekspresów oraz tradycyjnego zaparzania. Doskonale nadaje się także to wypieku ciast i kawowych deserów. W Etiopii wyrabia się z niej przekąski kawowe nazywane bunnakela, z dodatkiem mleka i tłuszczu. W Polsce, ze względu na wyczuwalny posmak słodkiej cytryny i kwiatów, świetnie nada się do tworzenia kawowych słodkości.

Składniki - Larico Coffee Kawa ziarnista wypalana metodą tradycyjną Etiopia Sidamo 225 g

Kawa Ziarnista Palona 100% Arabica

Sposób przygotowania i przechowywania

Produkt przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w suchym i chłodnym miejscu.

Ostrzeżenia i pozostałe informacje

Należy zmielić przed zaparzeniem. Produkt nie nadaje się do spożycia dla niemowląt. Kawa palona w tradycyjny sposób.

Dane producenta/dystrybutora

RAAD FOOD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Larico Coffee Kawa ziarnista wypalana metodą tradycyjną Etiopia Sidamo 225 g

  • Producent: Larico Coffee
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5906874896471
  • EAN: 5906874896471
  • Wymiary: 21.5 x 10.5 x 7 cm